Обложување на нет

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Тоа ти е да ти се јават , и да докажеш дека си ти баш тој, не е некој друг. Ќе ти се јават и ќе те прашуват се живо и диво, име презиме дата на раѓање, улица, број град... Зборуваш на англиски. Тоа ти е за кога ќе сакаш да повлечеш пари. Не мораш одма да го направиш. Поздрав
А роаминг што ти се јавуваат? Ќе ти ебе деЦво или?
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Ух , кој ќе збори на англиски кога немам појма :) хахаха

А неможам некако на чат да им кажам тоа што ке бараат ?

Тел.број е ок ? иако онака почнува ?
брат мораш ти да се јавиш, и не бива на чат. :)
Освен да му дадеш на некој што разбира англиски, ама да ги гледе пред него сите твои податоци.
Ако направи една грешка... лошо е.
инаку бројот треба да ти биде 00389 70 ... ако е т мобајл .. без првата нула, пошто на сите оператори започнува со 0 :)
А роаминг што ти се јавуваат? Ќе ти ебе деЦво или?
за роамингот ти ништо не трошиш, се е на нивна сметка. Баш проверив на крајот на месецот ( од кога ми се јавија ) немаше ништо. Инаку после тој повик, ако се помине во најдобар ред, дома ќе ти стигнат две писма од бет365. :)
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
за роамингот ти ништо не трошиш, се е на нивна сметка. Баш проверив на крајот на месецот ( од кога ми се јавија ) немаше ништо. Инаку после тој повик, ако се помине во најдобар ред, дома ќе ти стигнат две писма од бет365. :)
Ама тие луди се бре? Што им е? Зошто толку ствари?
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Ама тие луди се бре? Што им е? Зошто толку ствари?
Тие се најдобрата и најголемата онлајн обложувалница, строго одат по сите закони. Тоа им е KYC. Или Known Your Customer, ( за да се осигурат дека си баш ти тој, и дека имаш над 18 години, бидејќи обложувањето е строго забрането за лица под 18 години. Потоа, ќе треба да пратиш и фотокопија од лична карта или пасош, или пак бројот на пасошот.. оној со букви бројки и стрелки << :)
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.639
Поени од реакции
1.238
И мене ми се јавија , мора тој процес да се помине и исто така ја им го пратив бројот на пасош па после дома ми стигна едно писмо од нив со код кој што треба да искуцаш . Значи овие работи мора да се направат нема бегање
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
822
Поени од реакции
19
Од кладилниците со кои сум имал искуство, Bet365 е најдобра но и најсложена. Betadria е фина и наједноставна, вајда дека е прилагодена на регионов. Bet-at-home е ок, али ништо посебно.
 

vXa

Член од
1 март 2009
Мислења
126
Поени од реакции
35
Момци ве молам за помош :)

Пробував да напраам ливче ама не успеав сите ми се ставиа како сингл и како за беља стиснав ресенд и двапати изглеа ми се уплатија. Ве молам за помош како да си напраам талонче ??
 

vXa

Член од
1 март 2009
Мислења
126
Поени од реакции
35
Се извинувам се однесуваше на бет365, ама се снајдов. Фала у секој случај. :)
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.127
Поени од реакции
8.198
Од кладилниците со кои сум имал искуство, Bet365 е најдобра но и најсложена. Betadria е фина и наједноставна, вајда дека е прилагодена на регионов. Bet-at-home е ок, али ништо посебно.
Taka e bet-at-home epten tapa za kladenje, a i betadria, bet365 me nervira sto nema nasa podrska ili srpska, a i sto vikas komplecirano..
Sledno shto ke probam e na ova http://hr.sportingbet.com/ stvarno ima sto da se igra..a i za isplata se ok..
 

vXa

Член од
1 март 2009
Мислења
126
Поени од реакции
35
Е сега ме интересира за овие пари што треба да ги сввртам 3 пати. Вика дека мора да е коефициентот над 1.5. А дали може на пр. да ставам две утакмици кои прават над 1.5 коефициент или мора сингл секоја утакмица да е над 1.5. Јас сега исрпорабав една утакмица ама беше 1.3 коефициент и не ми ја рачуна во тие што треба да се свртат...
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.007
Поени од реакции
2.043
А финтава со ROLLOVER X3,што е?? На пример ако направам депозит од 50 евра плус 50 евра бонус,треба да заработам 300 евра за да ги повлечам парите??

Ај ако сака некој да ми објасни (некој што знае!)
 

vXa

Член од
1 март 2009
Мислења
126
Поени од реакции
35
@Noizy Тоа е тоа и ја што го прашувам. Ти мораш да ги заработиш тие пари т.е. 3 пати да ги свртиш. Почекај некој да одговори!!!
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Кога и да пишувам Card Number, нон стоп ми вика Invalid card number, ова на бет365...не знам што е работа. Пробав со 3 различни кредитни картички и не сака.
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.639
Поени од реакции
1.238
А финтава со ROLLOVER X3,што е?? На пример ако направам депозит од 50 евра плус 50 евра бонус,треба да заработам 300 евра за да ги повлечам парите??

Ај ако сака некој да ми објасни (некој што знае!)
50 + 50 = 100 х3
Значи треба да изиграш 300 евра на коефициент над 1.5 за да можеш после тоа да повлекуваш . А ти можеш да играш и под 1.5 како на пр. 1.3 ама тие пари нема да ти се рачунаат во ROLLOVER .

--- надополнето ---

Е сега ме интересира за овие пари што треба да ги сввртам 3 пати. Вика дека мора да е коефициентот над 1.5. А дали може на пр. да ставам две утакмици кои прават над 1.5 коефициент или мора сингл секоја утакмица да е над 1.5. Јас сега исрпорабав една утакмица ама беше 1.3 коефициент и не ми ја рачуна во тие што треба да се свртат...
неможеш да ставаиш две утакмици кои што прават 1.5 ако сакаш да ти се рачунаат во ROLLOVER . Значи една , две , три или повеќе утакмици и сите над 1.5 , тогаш ќе ти се рачунаат во ROLLOVER
 

Kajgana Shop

На врв Bottom