Обложување на нет

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Јас уплатив на bet-at-home со visaelectron od NLB и се беше ок. Сега за исплата ќе видиме :P
Со години играм на betfair.com (убедливо најдоброто нешто бидејќи работи како берза со коефициенти - значи можеш и ти да продаваш коефициент односно да бидеш кладилница) и тоа со многу завртени пари и секое вадење на пари ми оди преку monneybookers.com. Проблем ќе имаш при вадење оти ќе треба да доставиш копии од пасош, да извадиш сметка девизна на која ќе ти стигнат парите и уште некои ситни детали. Кога ќе пристигнат парите во банката кај нас ќе треба да дадеш изјава од кај ти се парите. Ако се до 1000 евра нема да имаш проблем ако се над 1000 евра и дадеш изјава дека се од кладење подлежиш на можен проблем од страна на некоја инспекција (се разбира ако некој те пријави). Предноста на monneybookers е што како сендер испраќач стои токму тоа име и можеш да кажеш дека се поклон и толку. Додека ако кладилницата ти ги испрати парите тогаш стои испраќач бет365 или БЊИН и тогаш можна е заебанција. Така да обидувајте се сите да си отворите monneybookers account па со картичката ставете си таму пари а на кладилница уплатете преку monneybookers и вадете преку него - најсигурно е. Само мислам дека бонусите за ваков тип н ауплата не важат.
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Со години играм на betfair.com (убедливо најдоброто нешто бидејќи работи како берза со коефициенти - значи можеш и ти да продаваш коефициент односно да бидеш кладилница) и тоа со многу завртени пари и секое вадење на пари ми оди преку monneybookers.com. Проблем ќе имаш при вадење оти ќе треба да доставиш копии од пасош, да извадиш сметка девизна на која ќе ти стигнат парите и уште некои ситни детали. Кога ќе пристигнат парите во банката кај нас ќе треба да дадеш изјава од кај ти се парите. Ако се до 1000 евра нема да имаш проблем ако се над 1000 евра и дадеш изјава дека се од кладење подлежиш на можен проблем од страна на некоја инспекција (се разбира ако некој те пријави). Предноста на monneybookers е што како сендер испраќач стои токму тоа име и можеш да кажеш дека се поклон и толку. Додека ако кладилницата ти ги испрати парите тогаш стои испраќач бет365 или БЊИН и тогаш можна е заебанција. Така да обидувајте се сите да си отворите monneybookers account па со картичката ставете си таму пари а на кладилница уплатете преку monneybookers и вадете преку него - најсигурно е. Само мислам дека бонусите за ваков тип н ауплата не важат.
Значи нема да имаш никаков проблем, ми стигале пари и од bet365 и од bwin. Ако за тебе е проблем само да прикачиш копија од пасош или друг личен документ...не знам што да кажам. Парите ти стигат на истата сметка од која си ставил пари на онлајн обложувалницата значи ги нема тие ситни детали што ги напомена. Што рече дека кога ќе стигнат парите во банка треба да дадеш изјава...лично и персонално ти велам дека нема врска, имам подигано над 10-15 пати па до сега ниедна изјава немам дадено. Пак ќе кажам нема никаков проблем со bet365 и bwin.

Поздрав друже, слободно можеш да го избришеш постот доколку го прочиташ тоа што јас го имам напишано. Ноу офенс :)
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
402
Поени од реакции
88
Ме интересира сега кога ке ги вадам парите колкава ке биде провизијата,дали зависи од банката или и од кладилницата?
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Ме интересира сега кога ке ги вадам парите колкава ке биде провизијата,дали зависи од банката или и од кладилницата?
Од која кладилница ?
bwin и bet365 немат провизија за вадење. Колку ќе побараш, толку ти стигат :)
 

PxFxCx

Јужни Фронт
Член од
15 септември 2007
Мислења
452
Поени од реакции
4
Вчера направив withdraw од bet365 директно на мојата виза дебитна од нлб. Сакам да знам дали некој од искуство може да ми каже за колку време ќе бидат префрлени парите?
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Вчера направив withdraw од bet365 директно на мојата виза дебитна од нлб. Сакам да знам дали некој од искуство може да ми каже за колку време ќе бидат префрлени парите?
Имаше повик од нив на мобилен ? Ако е да, ќе ти стигнат за 3-5 дена.
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.639
Поени од реакции
1.239
Вчера направив withdraw од bet365 директно на мојата виза дебитна од нлб. Сакам да знам дали некој од искуство може да ми каже за колку време ќе бидат префрлени парите?
Јас повлеков во неделата ми стигнаа во вчера вечер , така да за 2-3 работни дена стигаат
 
B

BooBojan

Гостин
Значи сега пошо јас сакам да почнам да се обложувам на нет,да отидам до НЛБ Тутунска да си направам дебитна картичка и да се регистрирам на bet365.Би било најдобро?
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.639
Поени од реакции
1.239
Значи сега пошо јас сакам да почнам да се обложувам на нет,да отидам до НЛБ Тутунска да си направам дебитна картичка и да се регистрирам на bet365.Би било најдобро?
Па да . Јас веќе 2 години играм на бет365 со дебитна Виза Електрон од Тутунска . Мислам дека е најдобра комбинација
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.127
Поени од реакции
8.198
денес уплатив на бер-а-хоме, али што е ова катастрофа за кладење, пример 2-3 лига англиска неможам да играм 2+ или 3+ или има некоја друга опција за активирање за тоа ?
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.127
Поени од реакции
8.198
ISPLATA
Nijedna kreditna kartica nije dostupna. Што значи ова ако сакам да извршам исплата преку бет-ат-хоме?
 

PxFxCx

Јужни Фронт
Член од
15 септември 2007
Мислења
452
Поени од реакции
4
Ме интересира колку зимаат провизија за трансфер на пари преку monneybookers и за колку време стигаат на картичката, зошто не ми се чека вака директно po 2-3 дена. На бет365
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
693
Поени од реакции
21
Се регистрирав на bet365 и направив deposit преку Moneybookers , сега кога ќе се логирам ми излага едно Verification of Your Account и го има моб.број што сум го пишал при регистрација но ме чуди што почнува вака 00389 070 .... и има едно Request Callback , идам на тоа и ништо не се случува ..

Помош ?
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Се регистрирав на bet365 и направив deposit преку Moneybookers , сега кога ќе се логирам ми излага едно Verification of Your Account и го има моб.број што сум го пишал при регистрација но ме чуди што почнува вака 00389 070 .... и има едно Request Callback , идам на тоа и ништо не се случува ..

Помош ?
Тоа ти е да ти се јават , и да докажеш дека си ти баш тој, не е некој друг. Ќе ти се јават и ќе те прашуват се живо и диво, име презиме дата на раѓање, улица, број град... Зборуваш на англиски. Тоа ти е за кога ќе сакаш да повлечеш пари. Не мораш одма да го направиш. Поздрав
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
693
Поени од реакции
21
Тоа ти е да ти се јават , и да докажеш дека си ти баш тој, не е некој друг. Ќе ти се јават и ќе те прашуват се живо и диво, име презиме дата на раѓање, улица, број град... Зборуваш на англиски. Тоа ти е за кога ќе сакаш да повлечеш пари. Не мораш одма да го направиш. Поздрав
Ух , кој ќе збори на англиски кога немам појма :) хахаха

А неможам некако на чат да им кажам тоа што ке бараат ?

Тел.број е ок ? иако онака почнува ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom