Обложување на нет

Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
Земете си Виза Електрон од Уни банка и фурајте... до сега све што сум добивал сум немал никаков проблем со трансферот на пари!
Ja имам VisaElectron од стопанска,дали може со неа???И кој број треба да го пишам кај што пишува Card security number а кој кај што пишува Offer Code и Confirm your password??
Доколку неможе со оваа картица би те замолил да ми кажеш колку треба да чекам за да извадам виза електрон од Унибанка и колку пари е??
 

PsycLogic

Junk'n'roller
Член од
21 јуни 2010
Мислења
67
Поени од реакции
15
Колку што знам јас Стопанска банка не дозволува online кладење, т.е нивната Виза електрон подржува online шопинг но не и кладење. Распрашај се добро пред да ја користиш нивната картица. За Виза Електрон од Унибанка нема да имаш проблем, проверено од мене.
Кај што ќе ти бара card security number напиши ги трите броеви што се наоѓа под бројот на картицата. За offer code треба да ти стигне на мејл. тоа е бонусот што го добиваш. Confirm your password е да си ја препишеш лозинката само,истата со која се логираш. Btw би ти го препорачал бет365 за кладење. Според мене број1 се.
Иди во Унибанка аплицирај, не верувам дека повеќе од 7-10 дена ќе чекаш за картицата - не се наплаќа ништо!
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
^
Е добро сеа тоа све ќе извадам Visa electron од Уни Банка,ама проблемот е што имам отворено акаунт на bet365 и што ја имам внесено картицава од Стопанска.Дали тоа значи дека треба да отворам нов акаунт или може да се смени???Пиши на ПП.
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Глупости имале, оди во друга филијала или во главната, централната. Позади тутунски комбинат, и ако таму ти кажат дека немаат пластика, оди во друга банка. Уни банка, на пример.

--- надополнето ---



Глупости имале, оди во друга филијала или во главната, централната. Позади тутунски комбинат, и ако таму ти кажат дека немаат пластика, оди во друга банка. Уни банка, на пример.
Зборував за филијалата во Кавадарци, и од таму ми рекоа дека тоа е проблем на Тутунска и се однесува на сите филијали во Македонија.
 

шеф на подземје

зумбулот
Член од
25 август 2010
Мислења
1.213
Поени од реакции
76
Мора да има некои картички за плаќање преку интернет. Знам во стопанска банка има посебна картичка за плаќање преку интернет, би требало во сите банки да има. Кога ќе отидете во банка, прашајте дали со нивните картички може да се плаќа преку интернет во странство, мора да има опции.
znam deka mora ,ama dali podrzuva nivniot sistem kladenje,za kupuvanje lesno e

--- надополнето ---

^
Е добро сеа тоа све ќе извадам Visa electron од Уни Банка,ама проблемот е што имам отворено акаунт на bet365 и што ја имам внесено картицава од Стопанска.Дали тоа значи дека треба да отворам нов акаунт или може да се смени???Пиши на ПП.
ke si izvadis od uni i ke si otvoris nov lesno e zar ne
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
822
Поени од реакции
19
Еден другар игра на бет365 со картичка од стопанска за плаќање преку интернет, а добра опција е и од Уни.
 
Член од
12 јули 2009
Мислења
119
Поени од реакции
60
Луге дали мора да се внеси број од пасош? Или можи и без него?
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
822
Поени од реакции
19
Луге дали мора да се внеси број од пасош? Или можи и без него?
На бет365 мислам дека бараат тоа, можно е и на почеток да ти побараат, а можно е и кога ќе подигаш пари. На бетадриа не ти бараат број од пасош, мислам дека и на бет ет хоум не бараат. За другите не знам.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.207
Поени од реакции
14.530
Јас колку што памтам пред едно 2 год кога направив акаунт на бет365 неможеше со пасошот да верификуваш па затоа фино лепо ќе си побараш да ти пратат писмо дома и ќе си го внесеш кодот... без тоа неможеш да повлекуваш пари... али пак ќе напоменам тоа беше пред едно 2 години сеа може е сменето
 
Член од
12 јули 2009
Мислења
119
Поени од реакции
60
Мене ми стигна писмо дома и го напишав кодот, сеа дали треба и бр од пасошот?
 

PsycLogic

Junk'n'roller
Член од
21 јуни 2010
Мислења
67
Поени од реакции
15
Провери си ги пораките што ти стигаат на мејл и на нивниот сајт, ако не ти побарале до сега значи немора.
 
Член од
21 февруари 2009
Мислења
1.315
Поени од реакции
47
^
Е добро сеа тоа све ќе извадам Visa electron од Уни Банка,ама проблемот е што имам отворено акаунт на bet365 и што ја имам внесено картицава од Стопанска.Дали тоа значи дека треба да отворам нов акаунт или може да се смени???Пиши на ПП.
Ne ti treba nova smetka, ne znam tocno kako e na bet365 ama bi trebalo da e isto kako kaj drugite a toa e: imas opcija da dodades i da ponistis, sto znaci odis na remove i ja ponistuvas postoeckata i posle odis na add i ja stavas novata i resen problem , posle samo kalapi pari ako si dobar tipuvac, ako ne samo dopolnuvas i furas ponataka. Aj sega so sreka na site tipuvaci a isto i mene.

O i
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
ај некој ако знае да ми каже каде дават најголем бонус по депозит?
благодарам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom