Обложување на нет

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.508
Поени од реакции
58.926
Aиииии!
Кај најде баш од таа банка од која немам картица:nesvest:
Мислев дека може со Visa од стопанска ама ништо:toe:
Е па извади, Уни, Тутунска, сеедно, 10 дена ти е процедурата... Пробај и со таа од Стопанска можеби може...
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
822
Поени од реакции
19
Јас играм во Visa Electron од Тутунска, одлично функционира. Доколку некој бира од која банка да извади, топло му ја препорачувам Тутунска.
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
822
Поени од реакции
19
А со Mastercard може да се направи акаунт ?
Ти можеш и без било каква картичка да си направиш акаунт, но за да почнеш да се кладиш треба да убациш пари, картичката не ти е потребна при креирањето на профилот. Направи си акаунт, и пробај да уфрлиш пари со Мастеркардот и ќе видиш дали сака. Доколку неможе нема да ти земе пари. Пробај, ништо не губиш.
 
Член од
19 септември 2008
Мислења
730
Поени од реакции
62
Јас играм во Visa Electron од Тутунска, одлично функционира. Доколку некој бира од која банка да извади, топло му ја препорачувам Тутунска.
Е сега прашав во тутунска и повеќе не ги издавале заради проблем со пластиката, барем на две места така ми рекоја. Дали има нешто врска со онлајн кладењево или не, не знам, дали им е изговор ова исто така не знам. Барем минативе 2 месеци така било.
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
822
Поени од реакции
19
Е сега прашав во тутунска и повеќе не ги издавале заради проблем со пластиката, барем на две места така ми рекоја. Дали има нешто врска со онлајн кладењево или не, не знам, дали им е изговор ова исто така не знам. Барем минативе 2 месеци така било.
Уфф не знам, не сум запознаен со ова, не знам што е работата. Не верувам дека има врска со онлајн кладењето.
 

шеф на подземје

зумбулот
Член од
25 август 2010
Мислења
1.213
Поени од реакции
76
Od Komercijalna prijatele :)
ако немаш до сега извадено мислам дека не може јас имам од комерцијална и има картичката 8 цифри а требаат 16 .

--- надополнето ---

Е сега прашав во тутунска и повеќе не ги издавале заради проблем со пластиката, барем на две места така ми рекоја. Дали има нешто врска со онлајн кладењево или не, не знам, дали им е изговор ова исто така не знам. Барем минативе 2 месеци така било.
малер маме да ебам,ја туку се токмев да извадам и ете сега не ги ваделе а да ти се мочам и на работа .
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
822
Поени од реакции
19
Мора да има некои картички за плаќање преку интернет. Знам во стопанска банка има посебна картичка за плаќање преку интернет, би требало во сите банки да има. Кога ќе отидете во банка, прашајте дали со нивните картички може да се плаќа преку интернет во странство, мора да има опции.
 

PsycLogic

Junk'n'roller
Член од
21 јуни 2010
Мислења
67
Поени од реакции
15
Земете си Виза Електрон од Уни банка и фурајте... до сега све што сум добивал сум немал никаков проблем со трансферот на пари!
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Од тутунска вадам Виса електрон од јуни и сеуште не ми е дадена, наводно имале проблем со пластиката.
 
T

Tetro

Гостин
Од тутунска вадам Виса електрон од јуни и сеуште не ми е дадена, наводно имале проблем со пластиката.
Глупости имале, оди во друга филијала или во главната, централната. Позади тутунски комбинат, и ако таму ти кажат дека немаат пластика, оди во друга банка. Уни банка, на пример.

--- надополнето ---

Од тутунска вадам Виса електрон од јуни и сеуште не ми е дадена, наводно имале проблем со пластиката.
Глупости имале, оди во друга филијала или во главната, централната. Позади тутунски комбинат, и ако таму ти кажат дека немаат пластика, оди во друга банка. Уни банка, на пример.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom