Обложување на нет

Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Момци имам Visa Electron од Уни Банка, најверојатно е во денари не е во евра. Дали со неа може да се регистрирам на Bet365 ? Прочитав во погорните постови дека трабала да биде во евра. Пример ако имам на неа 3000 илјади денари и при отварањето на акаунт во Bet365 вложам 20 евра нема ли автоматски да ги пресмета денарите во евра? Молам за одговор.
Abe mislam deka ke mozes da stvis megutoa da ne imas problem so preflanje na karticata. Ovakov problem gleam i nekoj dru imas i zato e najubavo da si prasate vo banka. Mene mi e vo evra i nemam nikakov problem :):)
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
1.026
Поени од реакции
682
ќе појдиш во банката и ќе ти отворат девизна трансакциона сметка, бесплатно е.Само појди и речи им 2 мин работа
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
Немаш потреба да одиш и пак да отвараш девизна, ќе чекаш само џабе една недела... Сигурно знаеш да множиш и да делиш и знаеш колку е еврото, така да нема да ти биде проблем да си пресметаш што и колку плаќаш :) јас имам денарска и немам никаков проблем
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.243
Благодарам за помошта на сите. Еве веке сум во игра :vozbud:. Се регистрирав на Bet365 што значи дека со Visa Elektron денарска може да се уплаќа, се надевам дека ќе може и да се зима. За 30 уплатени евра добив бонус уште 30. Ме интересира само каде можам да ги видам утакмиците што ги имам одиграно? Дали има таква опција не можам да видам. Горе десно ги имаше кога уплаќав еден тикет, кога пишав друг тикет првиот исчезна. Значи едноставо прашање дали и каде можам да ги видам сите одиграни тикети?
 
Член од
31 октомври 2009
Мислења
3
Поени од реакции
0
Благодарам за помошта на сите. Еве веке сум во игра :vozbud:. Се регистрирав на Bet365 што значи дека со Visa Elektron денарска може да се уплаќа, се надевам дека ќе може и да се зима. За 30 уплатени евра добив бонус уште 30. Ме интересира само каде можам да ги видам утакмиците што ги имам одиграно? Дали има таква опција не можам да видам. Горе десно ги имаше кога уплаќав еден тикет, кога пишав друг тикет првиот исчезна. Значи едноставо прашање дали и каде можам да ги видам сите одиграни тикети?
Прв пост ми е , па веднаш да помогнам. Тикетите брат можеш да ги видиш во Histroy > Unsattled Betts [ти се тикетите што се уште си во игра] , <> Settled Bets [тикети што се завршени]. Се надевам дека сум ти помогнал.

А сега некој мене да ми помогне :wink: . Пред една недела направив акаунт на бет365. Имам Виса Електрон на тутункска , имав 20 евра и ги ставив на акаунтот. Несакајќи ги играв сите 20 и ко за белја фатив 80, и така се до 100. Е сега сакам да ги префрлам на сметката на Виса Електрон, зошто на друга сметка не било можно, арно ама некои ми рекоа дека тоа не било законски, па некако страв ми е да си ги префрлам на картичката, а ми требаат парите. :toe:Ако некој може на било кој начин да ми помогне, или да ми објасни дека тоа не е незаконски ке му бидам многу благодарен.

П.С Дали е можно да ги префрлам парите на картичката и веднаш да ги ставам на акаунт на моneybookers?
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
1.026
Поени од реакции
682
Епа ако имаш moneybookers префрли ги таму.А тоа дека било незаконско така велат ама има многу кои си префрлаат директно на картичка и немаат гајле.Не сум сретнал некој да е во затвор од тоа.Бар не за 100 евра
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Прв пост ми е , па веднаш да помогнам. Тикетите брат можеш да ги видиш во Histroy > Unsattled Betts [ти се тикетите што се уште си во игра] , <> Settled Bets [тикети што се завршени]. Се надевам дека сум ти помогнал.

А сега некој мене да ми помогне :wink: . Пред една недела направив акаунт на бет365. Имам Виса Електрон на тутункска , имав 20 евра и ги ставив на акаунтот. Несакајќи ги играв сите 20 и ко за белја фатив 80, и така се до 100. Е сега сакам да ги префрлам на сметката на Виса Електрон, зошто на друга сметка не било можно, арно ама некои ми рекоа дека тоа не било законски, па некако страв ми е да си ги префрлам на картичката, а ми требаат парите. :toe:Ако некој може на било кој начин да ми помогне, или да ми објасни дека тоа не е незаконски ке му бидам многу благодарен.

П.С Дали е можно да ги префрлам парите на картичката и веднаш да ги ставам на акаунт на моneybookers?
Za dali e zakonski ili ne neznam ali ja gi prefrlam od bet365 na karticata na tutunska i stigaat za 2 dena i posle si gi vadam od banka :):):)
Do sega ne me apsele :):):)
Nemas gajle sibaj vadi gi k.. da ne ti cue ako gi podignes sea ke ti stignat do vtornik
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Има некој акаунт на Betfair.com???
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.243
Изненаден сум од Бет365, вчера ја имав HV 71 -1, а заврши 4:4. Во продолжение победија 5:4 и Бет365 ми ја рачунаше како фатена :toe:.Не дека се жалам туку едноставно сакам да прашам дали може да им се случи ваква грешка или хокеј утакмиците ги рачунаат без продолжение.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Изненаден сум од Бет365, вчера ја имав HV 71 -1, а заврши 4:4. Во продолжение победија 5:4 и Бет365 ми ја рачунаше како фатена :toe:.Не дека се жалам туку едноставно сакам да прашам дали може да им се случи ваква грешка или хокеј утакмиците ги рачунаат без продолжение.

Само таа те заеба ? Ако да , обично пуштаат (рачунаат коеф. 1 ) доколку е само 1 утакмица или со коефициент над ХХХ .... Бар така е на Bwin.com :D
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.243
Само таа те заеба ? Ако да , обично пуштаат (рачунаат коеф. 1 ) доколку е само 1 утакмица или со коефициент над ХХХ .... Бар така е на Bwin.com :D
Да, само таа ме заеба. Иначе не сум знаел за ова дека се рачуна коефициент 1 фала за одговорот.
 
Член од
24 декември 2009
Мислења
8
Поени од реакции
1
dali nekoj moze da objasni kako odi prefrluvanjto na pari od karticka na account na bet365 na primer?
Dali moze direktno preku internet ili mora da se odi vo banka za toa?
 
Член од
31 октомври 2009
Мислења
3
Поени од реакции
0
Изненаден сум од Бет365, вчера ја имав HV 71 -1, а заврши 4:4. Во продолжение победија 5:4 и Бет365 ми ја рачунаше како фатена :toe:.Не дека се жалам туку едноставно сакам да прашам дали може да им се случи ваква грешка или хокеј утакмиците ги рачунаат без продолжение.
Брат ако си играл [ML] ти рачунаат и продолженија и ти се смета целиот коефициент. Верувај тие не прават Добитни грешки :wink:
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.243
dali nekoj moze da objasni kako odi prefrluvanjto na pari od karticka na account na bet365 na primer?
Dali moze direktno preku internet ili mora da se odi vo banka za toa?
Па зависи, ако имаш пари на картичката не мора да се оди, доколку немаш ќе треба да изврвиш до банка. Се шалам, регистрирај се и следи го упатството нема да погрешиш се е добро објаснето. Единствено те советувам да припазиш на Offer Code кој се состои од букви и бројки и го добиваш по меил а служи за префрлање на бонус.

Брат ако си играл [ML] ти рачунаат и продолженија и ти се смета целиот коефициент. Верувај тие не прават Добитни грешки :wink:
Знам дека не прават грешки, чудно ми беше тоа што ја исплатија утакмицата после продолжение. Инаку беше одиграна ГЛ а не МЛ.
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
822
Поени од реакции
19
Еве почна и првата on-line кладилница на македонски јазик betadria.com можеби и кај нас некогаш ќе стане популарен овој вид на кладење :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom