Навивачи од Косово го запалија знамето на Македонија

Статус
Затворена за нови мислења.
S

smart ass

Гостин
МНЕ.

Маме да им ебам на сите тие што палат знамиња, се женско дома, се што му моча клечејќи, дали тоа биле Албанци, Македонци, Роми, Срби, Хрвати, Грци итн...

Се што претставува иницијална каписла за меѓуетнички немири!
АМИН!!

еве разумно размислување.

за некои си таму политичари а и тие од косово па бугари грчишта...сеир да ни гледат..а и србите и нив им е ќејф...осеќам.
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
Друже не е тоа партиски интереси,напротив тоа е национална свест...
Денеска протест,пред некоја недела летоци со Голема Албанија фрлаа,следно ???
Контра-протест?
 
?

..........

Гостин
Еве овие во мвр велат дека ке има казни до 5 години затвор или парично од неколку илјади евра......ако на протестот во четврток се запали македонско знаме или се омаловажува Македонија..:helou:

http://www.a1.com.mk/vesti/default.aspx?vestID=114335

Се надевам дека ке го споредуваат законот и јавниот ред и мир:toe:
 

Dave

subcomandante
Член од
15 февруари 2008
Мислења
1.663
Поени од реакции
2.949
Многу ме интересира дали има јунаци што ќе излезат на контра-протест, како на пример што беше за црквата...
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Многу ме интересира дали има јунаци што ќе излезат на контра-протест, како на пример што беше за црквата...
И мене ме интересира дали ќе има контра протест на тој во четврток или како што ти ги викаш јунаци
 

DANTE

Gym instructor.
Член од
22 март 2006
Мислења
1.318
Поени од реакции
366
сакаме феед бек на 2001 само да се заврши како што се почна а не да се прекине пред крај.. иначе FAIL ќе биде секогаш за нашата страна
 

Ivan Makedonski

Самопрогласен патриот
Член од
19 август 2009
Мислења
290
Поени од реакции
19
И мене ме интересира дали ќе има контра протест на тој во четврток или како што ти ги викаш јунаци
Ве интересира од дома да гледате и сеир да фаќате или?
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Што ке се случи на протестите незнам, дали палење знаме или контра-протест, али знам дека само ке изгубиме сите...
 

/gone/87

+++FOR CLEAN SKOPJE+++
Член од
30 март 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
119
Многу ме интересира дали има јунаци што ќе излезат на контра-протест, како на пример што беше за црквата...
.........не ни очекувај,зашто оваа не е протест на СДС па ДПМНЕ да организира контра протест..........ова е протес на едно племе кои во НИКОЈ случај не треба да го "налутиме" зашто МАКЕДОНСКИТЕ ЕВРОПЕЈЦИ ќе не искараат:uvo:.....а ако си толку свесен и ТИ ЌЕ БИДЕШ ПРИСУТЕН ТАМУ но само како КОНТРА-НИВ...........секој должен граѓанин(не нерекувам никој Македонец,зашто само 5/10% во заемјава може да се нарекуваат така) ЌЕ ИЗЛЕЗЕ НА КОНТРА ПРОТЕСТ-кој не мора да биде организиран:smir:
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
Добро, знам дека сте повеќето деца овде, или повеќето имате памет на деца, сеедно, ама разбирате ли бре вие, абдали, што значи војна за една држава? За една сиромашна држава? Разбирате ли колку би чинела една “победа“ во таква војна? Имате ли вие претстава што се тоа пари - за г‘з бришење не се!
 
S

smart ass

Гостин
а да не се замарате уопште!!!!

протест-КОНТРА протест око за заб паста за уши

абе смирете се малце и оставете на политичари да ја решат...ете МНР реагирало и смиретесе

П.С ако Израелците протестираа на палење знамиња.....:nesvest::nesvest::nesvest:
 

Ivan Makedonski

Самопрогласен патриот
Член од
19 август 2009
Мислења
290
Поени од реакции
19
Што ке се случи на протестите незнам, дали палење знаме или контра-протест, али знам дека само ке изгубиме сите...
Па и досега не победувавме и нема да победиме додека си седиме дома и си пишуваме по форуми!

Добро, знам дека сте повеќето деца овде, или повеќето имате памет на деца, сеедно, ама разбирате ли бре вие, абдали, што значи војна за една држава? За една сиромашна држава? Разбирате ли колку би чинела една “победа“ во таква војна? Имате ли вие претстава што се тоа пари - за г‘з бришење не се!
Јас не знам кој заговара војна и на кого тоа би му одговарало...не треба да се наседне не сценариото од 2001...но не треба и да дозволиме да ни се прават шерифи на наш ранч
 

Dave

subcomandante
Член од
15 февруари 2008
Мислења
1.663
Поени од реакции
2.949
Забелешката ми беше дека кога постои меѓупартиска сопка сите очи си вадиме, а кога орангутаниве пуштаат глас, сите се пикаат по ќошеви...
...инаку колку и да има грешки во енциклопедијата, вистината ја знаеме и едните и другите, ама ние сме тие што треба да ја одбраниме, а не гледам дека многу се стресоа луѓево на оваа тема во последно време (нормално мислам на нашите, дивјациве збудалеа откога се видоа реално кои се и што се)...
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Па и досега не победувавме и нема да победиме додека си седиме дома и си пишуваме по форуми!
Коа мислам сите мислам на сите луѓе кои живеат во Македонија. Што и да се случи на протестот, што ке ја помине границата на мирен протест, ке значи крај на нашите амбиции за влез во ЕУ во блиско време, крај за странски инвестиции поради што ке се покажеме како земја со трусно општество, крај на меѓуетничката толеранција и само почеток на едно поглавје кое не би сакал никогаш да се случи а тоа е повторен етнички дуел на машкоста со примитивистички лајф-мотив на етничка надмоќ. Дали тоа ке биде локализирано во групи или пак национално со воен предзнак неможе да се предвиди али сепак конечно ке не изрекламира во светот како примитивна земја која не припаѓа никаде освен во Средниот век...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom