Навивачи од Косово го запалија знамето на Македонија

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
Сега треба рамковниот договор да се понитшти,да се избркаат сите од Државна Администрација,па нека чуваат пак говеда по селата!!!!Гов*да едни неблагодарни,они секогаш нешто им смета!!!Нека се молат да се смири работава оти многу им го собрале од 2001...Еднаш ја спасија главата за влакно.....
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
А да ми објасни некој зошто некој од тука треба да сноси одговорност за настани кои се случуваат надвор од територијата на Република Македонија? :)
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Gleajte ja razlikata , tokmu sega se sluci :
Beograd -- Francuski državljanin Bris Taton, koga su fudbalski huligani pretukli u centru Beograda, umro je jutros u 10 sati, rečeno je za B92 u Kliničkom centru Srbije.
http://b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=09&dd=29&nav_category=16&nav_id=383878

Читам и сеуште не ми е јасно, шо толку ова баш го потенцираш и како ова има врска ова со темата!:toe:
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
902
Поени од реакции
123
Читам и сеуште не ми е јасно, шо толку ова баш го потенцираш и како ова има врска ова со темата!:toe:
Pa vie Striptizerko nekoj sto palel vo nekoja utakmica zname , ne pcuete bez prekid , koj sto rekov dva pati i jas ne gi sakam takvite raboti..
Prema toa i ova deneska sto se sluci za natprevar vo Beograd e mnogu po crn slucaj nego toa drugoto ..
 
?

..........

Гостин
Pa vie Striptizerko nekoj sto palel vo nekoja utakmica zname , ne pcuete bez prekid , koj sto rekov dva pati i jas ne gi sakam takvite raboti..
Prema toa i ova deneska sto se sluci za natprevar vo Beograd e mnogu po crn slucaj nego toa drugoto ..
Абе ај не заебавај:smir: .......сакаш да привлече внимание тој настан?

Признај дека оние клавијатури кој го запалија знамето и нивната сорта се со пречки во развојот:helou:
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
А да ми објасни некој зошто некој од тука треба да сноси одговорност за настани кои се случуваат надвор од територијата на Република Македонија? :)
Па тоа е симбол на Државата,тука,на Косово,на Марс...значи јас тебе можам да те претепам надвор од дома,така?

Pa vie Striptizerko nekoj sto palel vo nekoja utakmica zname , ne pcuete bez prekid , koj sto rekov dva pati i jas ne gi sakam takvite raboti..
Prema toa i ova deneska sto se sluci za natprevar vo Beograd e mnogu po crn slucaj nego toa drugoto ..
Палење на државно знаме е многу сериозно дело.Очигледно "вие" не сте запознати со тоа...
-За ова се губи глава...Само како што вика татко ми:"Изумреа тие патриоти,мавни му го метакот у глава утре пак така нека прави"
-Тоа е...
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
902
Поени од реакции
123
Па тоа е симбол на Државата,тука,на Косово,на Марс...значи јас тебе можам да те претепам надвор од дома,така?


Палење на државно знаме е многу сериозно дело.Очигледно "вие" не сте запознати со тоа...
-За ова се губи глава...Само како што вика татко ми:"Изумреа тие патриоти,мавни му го метакот у глава утре пак така нека прави"
-Тоа е...
Nemi repliciraj ti.
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Па тоа е симбол на Државата,тука,на Косово,на Марс...значи јас тебе можам да те претепам надвор од дома,така?


Палење на државно знаме е многу сериозно дело.Очигледно "вие" не сте запознати со тоа...
-За ова се губи глава...Само како што вика татко ми:"Изумреа тие патриоти,мавни му го метакот у глава утре пак така нека прави"
-Тоа е...
Е де, до пред некое време баш на форумов имаше членови кои како аватар имаа ставено запалено албанско знаме, од некој фудбалски натпревар. И? Не е тоа државен симбол? Не се луѓето кои го запалиле албанското знаме нецивилизирани кучкини синови? А може и не се, пошто за орел се работи, а не за сонце запалено.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Pa vie Striptizerko nekoj sto palel vo nekoja utakmica zname , ne pcuete bez prekid , koj sto rekov dva pati i jas ne gi sakam takvite raboti..
Prema toa i ova deneska sto se sluci za natprevar vo Beograd e mnogu po crn slucaj nego toa drugoto ..



Тогаш за кој курац го правиме ние ова, шо требаше и ние да запалиме “некое“ знаме на “некоја“ утакмица!?!:toe:

[kendija so blagodarnost do Bregalnica
Vo [kendija i pokraj toa {to izmina edna nedela, sepak, ne
mo`at da ja zaboravat odli~na gostoprimlivost vo [tip.
Tokmu od tuka od tetovskiot tim ja istaknuvaat blagodarnosta
za priemot i korektnosta na Bregalnica.
"Naidovme na odli~en priem i fer i korektno odnesuvawe na
site akteri na terenot, kako i na publikata vo [tip. So ista
mera }e im bide vozvrateno i vo Tetovo", velat od [kendija.
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Vo Beograd pred nekoj den , ne samo sto zapalija , tuku od cotek i go ubija francuzinot , ili navijacot od Toulus , kako sto znaete ..
Ne praite od muva elefant ..


Komitite kolku znam i po kuci im vlegoa na Albancite ..



Zosto ne zapalis Grcka ili Bugarska ako si tolkav masko ??
Ја не палам ни македонско ни бугарско ни грчко ни албанско ни србско ни америцко ни јапонско знаме. Ама ич не ми значни ниедно знаме у светот. Муабетот е, запалиле знаме , и сега што? нека ги запалат сите знамиња и што? најверојатно ке снемат кибрит нели?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.196
Поени од реакции
81.295
Prema toa i ova deneska sto se sluci za natprevar vo Beograd e mnogu po crn slucaj nego toa drugoto ..
А на Филипини, знаеш колку стотици луѓе загинаа деновиве од поплави?
Тоа пак е многу пати поцрно.

Само темава не е за навивачите во Белград, а ни за поплавите на Филипини. Значи, не е темава за тоа кој е најцрниот настан. Али можеш ако сакаш да отвориш таква.
 
B

Beck's

Гостин
Сега треба рамковниот договор да се понитшти,да се избркаат сите од Државна Администрација,па нека чуваат пак говеда по селата!!!!Гов*да едни неблагодарни,они секогаш нешто им смета!!!Нека се молат да се смири работава оти многу им го собрале од 2001...Еднаш ја спасија главата за влакно.....
za koj kako:) vidi na youtube cumovski kako go prasuva nekoj si komandant na mvr vo studioto,citiram"dobro eve vo aracinovo gi spasija amerikancite vikas,nego kazi mi vaka direktno zasto ne vlegovte vo aracinovo,1 mesec bevte tamu" toa batka...i molete se vie druze,nema sto da se molime nie na 3 drzavi se vee moeto zname,se uci mojata istorija,se pee i se zbore na moj jazik...
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
za koj kako:) vidi na youtube cumovski kako go prasuva nekoj si komandant na mvr vo studioto,citiram"dobro eve vo aracinovo gi spasija amerikancite vikas,nego kazi mi vaka direktno zasto ne vlegovte vo aracinovo,1 mesec bevte tamu" toa batka...i molete se vie druze,nema sto da se molime nie na 3 drzavi se vee moeto zname,se uci mojata istorija,se pee i se zbore na moj jazik...
Еј ај не провоцирај!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom