Старки штикли

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
Старки со слаба штикла - дефинитивно модниот промашај на деценијата
а тие на Росонерка со пополнета штикла и не делуваат толку лошо
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Едноставно тоа не е мој стил и нема НИКОГАШ да купувам а камоли да носам.Се знае патика си е патика ниско и добро за на нога.
 
Д

ДаркхарТ

Гостин
И не било каква патика туку старка шо е знак за рокери/металци/панкери
старките беа на времето знак за рокери металци и слично.А сега почнаа сите да ги носат.Единствено тоа ми е жал.Јас сум голем обожавател на конверс посебно и криво ми е кога ќе видам шмизлетина си розеви старки :uvo:
 

Mrs. Vedder

red cloud at sundown
Член од
12 февруари 2009
Мислења
984
Поени од реакции
66
Ги гледам сликиве и незнам постот дали да го опнам овде или во "Мака ми е..." пошто стварно ми е мака шо постојат овој вид на мутирани чевли и луѓе шо ги носат...ф*к фешн...
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
старките беа на времето знак за рокери металци и слично.А сега почнаа сите да ги носат.Единствено тоа ми е жал.Јас сум голем обожавател на конверс посебно и криво ми е кога ќе видам шмизлетина си розеви старки :uvo:
Зашо бе да не смејат другите да носат старки?
Бог да чува!

Toa си е патика. И се повеќе е комерцијализирана.

Баш ми е убаво и металка и рокерка кога ќе видам во старки и шмизла во розе старки и жена постара во старки и кога Сара Џесика Паркер во новото издание на Сексот и градот за прв пат не облече штикли него носи старки, кога Каролина на новата промоција носи старки и одлично и стојат итн да не набројувам.
Старките се сега комерцијализирани и мене баш ми се допаѓа што ги носат сите во различни комбинации без разлика која музика ја слушаат и каква гардароба носат.
Старките си се безвременски. А вајда и на Конверс не им смета што речиси баш сите ги носат :)

Иако јас сепак сум си Адидас фан :trepka:
 
Д

ДаркхарТ

Гостин
Зашо бе да не смејат другите да носат старки?
Бог да чува!

Toa си е патика. И се повеќе е комерцијализирана.

Баш ми е убаво и металка и рокерка кога ќе видам во старки и шмизла во розе старки и жена постара во старки и кога Сара Џесика Паркер во новото издание на Сексот и градот за прв пат не облече штикли него носи старки, кога Каролина на новата промоција носи старки и одлично и стојат итн да не набројувам.
Старките се сега комерцијализирани и мене баш ми се допаѓа што ги носат сите во различни комбинации без разлика која музика ја слушаат и каква гардароба носат.
Старките си се безвременски. А вајда и на Конверс не им смета што речиси баш сите ги носат :)

Иако јас сепак сум си Адидас фан :trepka:

Јас лично не се сложувам со тоа.За шмизла се знае шо е и за Каролина Гочева се знае то е.Старките се знае кој треба да ги носи и кој ги носел години години уназад.Мене ми смета кога ќе видам секој да ги носи.И ми смета шо единственото нешто шо од секогаш ми се свиѓало сега кој стаса го мкне.
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
Јас лично не се сложувам со тоа.За шмизла се знае шо е и за Каролина Гочева се знае то е.Старките се знае кој треба да ги носи и кој ги носел години години уназад.Мене ми смета кога ќе видам секој да ги носи.И ми смета шо единственото нешто шо од секогаш ми се свиѓало сега кој стаса го мкне.
Епа најдобро патентирај си ги, само ти да си ги носиш :tapp:.

ОК ми се старките, иако повеќе претпочитам обична патика. Имам еден пар кој претежно го носев на часовите по физичко :pos:. Овие штикливе многу ми се чудни, не би ги облекла.
 
Д

ДаркхарТ

Гостин
Епа најдобро патентирај си ги, само ти да си ги носиш :tapp:.

ОК ми се старките, иако повеќе претпочитам обична патика. Имам еден пар кој претежно го носев на часовите по физичко :pos:. Овие штикливе многу ми се чудни, не би ги облекла.
Епа ај замисли некоја тешка рокерка или металка на штикли...Не иде.Нека си носат таму шмизлите штикли и нека не дираат кај шо не треба :)
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Епа ај замисли некоја тешка рокерка или металка на штикли...Не иде.Нека си носат таму шмизлите штикли и нека не дираат кај шо не треба :)
Као демек металките не носат штикли :pipi: Ах бе деца... штиклите немаат врска со шмизла, туку е поим за елегантност, без разлика дали ги носи шмизла, металка или рокерка....

Инаку на темава, одвратни ми се!
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Јас лично не се сложувам со тоа.За шмизла се знае шо е и за Каролина Гочева се знае то е.Старките се знае кој треба да ги носи и кој ги носел години години уназад.Мене ми смета кога ќе видам секој да ги носи.И ми смета шо единственото нешто шо од секогаш ми се свиѓало сега кој стаса го мкне.
Ако убаво те сфатив, тебе ти смета што секој носи старки?:) Да не ти влијае тоа на либидото случајно? Навистина не сфаќам... Патиките кога ќе излезат во продажба, се наменети за широк пазар. Може да ги купи(и ги купува) оној кој има пари. Тука завршува приказната. Старките се многу удобни, универзални и одговараат на повеќе видови облека. Затоа сите ги имаме, од шмизли до рокери и металци. Мислев дека барем тие се универзален изедначувач. Барем додека одевме на физичко-беа. Ги носевме од најшмизлетината до најдаркерот. И уште сме живи и здрави. И ние, и старките.:helou:
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Грозно.
Грозно.
Грозно.

Се урива концептот на една прекрасна универзална алтернативна и се се само МОДЕРНА не, патика.
Институција е All Star-от, ова е атак врз неа.

Грозно!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom