Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Боље Бане да се врати на десната бековска позиција,таму е добар,а Алекс да се врати централно.
Бане не е толку брз,а страничните бекови треба да бидат како стрели брзи,но пак затоа Бане е црвст и стабилен и оди со сета сила во дуелите.Затоа фино лепо,кога ќе заздрави Босингва,наместо како што викаш ти Бане да иде десно,Босингва ќе си иде десно(неговата природна позиција,не?),Фереира на клупа,Алекс со Тери централни,Ешли лево...
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Честито победа момци,не ја гледам утакмицата али битно тепавме 3-1 и 3 бода што е најважно....Со среќа со Жилина...Поздрав

--- надополнето ---

Ќе ми каже некој кај ги гледате головите од целото Англиско првенство ? никаде неможам да најдам...Фала однапред..
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
е добро бе што сакаш ти иванович да прави го помина некој се извлекуваше ли на време од офсејди плус тоа и голот не падна заради него ниту пак заради тери или некој друг голот беше чиста срека и не ми е јасно каква одбрана вие сакате на 4 натпревари 1 гол боље не може да биде.....

--- надополнето ---


уште да стартуваат стариџ какута и жирков против жилина супер ке биде

--- надополнето ---


грешка си за тоа иванович повеке му одговара централната бидејки е спор и слабо подвижен а за бек треба да си брз и подвижен
Види, на неколку пати си играа ко со мало дете, го вртеа како сакаа. Башка, на мечот против Вест Бромвич Албион падна на толку ниско ниво да мора да е заменет од фереира во катастрофална форма (не зборам за оној Фереира од пред 5-6 години, ова за fantomX:) ). А за тоа дека е подобар како централен, се сложувам, тоа и го трубев лани на почеток на сезна, ама потоа се подобри и како десен.

--- надополнето ---

малуда повреден е?
Не е повреден.

--- надополнето ---

Ќе ми каже некој кај ги гледате головите од целото Англиско првенство ? никаде неможам да најдам...Фала однапред..
goal4replay.net;
videos.sapo.pt...
 
Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
4 од 4. Перфектно :pipi:
Имавме среќа што првите натпревари ги изигравме со послаби противници, и така можат тимот да се уиграат и да се склопат некој работи.
Тек за 2 недели ќе ја видиме силата на Челзи, против богатиот Сити.
И зошто бев на продужен одмор, а и сеа ме мрзи да барам..когај се враќа Босингва?
 

StefanJT26

Captain , Leader , Legend
Член од
11 јануари 2010
Мислења
610
Поени од реакции
7
Босингва е вратен на тренинг , а за натпревар уште месец.
 
F

fantomX

Гостин
Слаба утакмица во која имавме добра доза на среќа. Еден страшно комичен гол, секако за Калу, за кого друг; и една уште покомична пречка на тој од Вест Хем при крајот, исто ала Калу.
Рамиреш за прв пат арен е. Какута тактички е неспремен, рано е за прв тим, ко мува без глава ми е на моменти на терен. Дрогба уште една мрзлива утакмица. Есиен да е здрав и жив. Одбраната сирење, Иванович забораел како се игра централно, ќе имаме маки некое време.
Фереира не го чепкајте, човекот еден ден ќе го видите во страната Легенди на официјалниот сајт, онаков центаршут ко за третиот гол во животот немал.
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.987
Поени од реакции
1.941
Слаба утакмица во која имавме добра доза на среќа. Еден страшно комичен гол, секако за Калу, за кого друг; и една уште покомична пречка на тој од Вест Хем при крајот, исто ала Калу.
Рамиреш за прв пат арен е. Какута тактички е неспремен, рано е за прв тим, ко мува без глава ми е на моменти на терен. Дрогба уште една мрзлива утакмица. Есиен да е здрав и жив. Одбраната сирење, Иванович забораел како се игра централно, ќе имаме маки некое време.
Фереира не го чепкајте, човекот еден ден ќе го видите во страната Легенди на официјалниот сајт, онаков центаршут ко за третиот гол во животот немал.
е фантом бе полека со фереира пратера малце далеку е од легенди:pos2:
али за 2 тим е супер
 
F

fantomX

Гостин
е фантом бе полека со фереира пратера малце далеку е од легенди:pos2:
али за 2 тим е супер
Ќе прајме муабет еден ден, се надевам.
А за втор тим и јас сум супер, нема подобар од мене за седење на клупа или на трибини. Ама ко треба да се трча на терен појќе од едно 45 минути, имам проблем.

Инаку видов МекЕкран почнале редовно да го носат на патувања со првиот тим, беше во публика до Лампард на почетокот, а еден ред над, односно точно пред Френк Арнесен.
 
В

Вори

Гостин
Го приметив и ја Џошуа,плус до Лампард беше.Изгледа го спремаат за негов наследник:)))

Иначе Какута не беше лош бе,со уште малце тренинг,повеќе минутажа и ќе биде супер.Ко за прва утакмица сезонава,изигра солидно за 15 минута.
Се гледа дека има страшен осет.Виде каков пас му даде на Дрогба?
 
A

Auditore

Гостин
Ќе прајме муабет еден ден, се надевам.
А за втор тим и јас сум супер, нема подобар од мене за седење на клупа или на трибини. Ама ко треба да се трча на терен појќе од едно 45 минути, имам проблем.

Инаку видов МекЕкран почнале редовно да го носат на патувања со првиот тим, беше во публика до Лампард на почетокот, а еден ред над, односно точно пред Френк Арнесен.
Тоа е нашата замена за Лампард?
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Незнам за вас ама јас мислам дека Ивановиќ солидно одигра покриваше на време, стабилен Тери на ниво додека фереира имаше проблеми со обина ,е сега се гледа ако го продадевме Ешли на реал која грешка ке сме направиле,средината многу ми беше не креативна секоја чест за Есиен и Микел кој секоја нова утакмица се повеќе позитивно ме изненадува,додека нападот Ањелка се трудеше а Дрогба незнам што му е ко да се поигруваше со противниците тоа не ми се допаѓа треба да му подвикне малку Карло.
 

Stef_12

Player hater
Член од
15 јануари 2009
Мислења
1.014
Поени од реакции
626
Сега идеме на уништување против Жилина, нека зажалат што се паднаа со нас во група :).
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom