Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
http://www.goal.com/en/news/1549/rest-of-europe/2010/09/03/2101818/inter-and-chelsea-set-to-battle-for-anderlecht-starlet

--- надополнето ---

INTERNATIONALS: STURRIDGE SCORES BUT MALOUDA SUFFERS AGAIN

Posted on: Fri 03 Sep 2010
There were wins for Chelsea's England players at two age levels but on a night new responsibility was handed to Florent Malouda, France suffered a shock home defeat.
Ashley Cole played a full 90 minutes at Wembley and also played a part in Jermain Defoe's early goal, showing tenacity before crossing for the Spurs striker to volley home.
England won their opening Euro 2012 qualifier 4-0 against Bulgaria with Adam Johnson on the scoresheet and Defoe completing a hat-trick to few smiles from Tottenham supporters. That was because Defoe's club team-mate Michael Dawson appeared to suffer a serious leg injury.
Malouda was handed the France captaincy by new coach Laurent Blanc with Patrice Evra serving a ban but Les Bleus did nothing to lift the spirits of their fans following the World Cup. They suffered an embarrassing 1-0 defeat in Paris to Belarus, the goal coming on 84 minutes.
Yury Zhirkov was suspended for Russia's 2-0 away win in Andorra but will be available on Tuesday to face Slovakia.
A Daniel Sturridge goal separated England 21s from their Portuguese counterparts in a competitive fixture.

Playing a young Portugal team on their own soil must be one of the biggest tests for an Under 21 side but Sturridge finished off a pass from Manchester United's Tom Cleverley just past the half-hour point to earn a deserved win. It was his second goal in seven appearances at this level. He could have scored a second goal on the night in the 90th minute but volleyed off target.
With Newcastle's Andy Carroll unavailable through injury, the Chelsea striker started and finish the game. Michael Mancienne was captain but was forced off after 75 minutes due to a face injury. Ryan Bertrand played the full game at full-back, Jack Cork came on with 84 minutes gone.
Stuart Pearce's side beat Portugal at home earlier in their European Championship qualification group. They trail Greece and need a win at home to Lithuania in their final game at Colchester on Tuesday.
18-year-old Conor Clifford played the first 81 minutes of Republic of Ireland Under 21s' 1-0 away defeat in Switzerland. Ireland's hopes of qualifying for the finals had long gone. Fabio Borini remained a sub unused by Pierluigi Casiraghi as Italy Under 21s beat Bosnia and Herzegovina 1-0 away. Italy remain in the hunt.
On Thursday, a Dutch Under 21 side minus injured Jeffrey Bruma lost a 100 per cent record that had lasted seven games when they lost 2-1 away in Spain. Patrick van Aanholt played the full game for the Netherlands.
 
В

Вори

Гостин
Мило ми е за Стариџ.Детево треба да игра прв тим,или ако не барем почесто да влегува.А,не 3 минути до крај на веќе решена утакмица.
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Сеа годинава ќе ја усере во Реал Мадрид и ќе престане таа фама околу него дека може се и сешто а и у Челси последната сезона што ја усра ја усра Карло па малце и тој ја укака со трансвериве али има надеж за него има младинци па тие нека си ги искористи
 
F

fantomX

Гостин
Честитки до Ешли Кол.

Иначе русов од ЦСКА игра плеј,а Какута игра крило така да...
Какута игра крило? Кога то?

Бразилец или аргентинец и за 2 сезони да замине во Сити за 90 милиони,велејќи дека од мал му било сон да игра за Шити.
За 90 милиони со се дрес и копачки би го испратил во Сити.

не го разбрав ова. шо сакаше да кажеш?
инаку не го спомнувајте мурињо. секое спомнување ми носи лоши емоции за тоа дека не е повеќе со нас...
Сакав да кажам колкава грешка ќе биди назначувањето на Бегириштајн за спортски директор и носењето на уште луѓе од Барселона со цел формирање школа по терк на нивната. Никогаш не сум помислил дека има полоши можности од Френк Арнесен, ама стварно ги имало.
А за Мурињо, јас можам само да изразам жалење шо срцето ти трепери на секое негово спомнување. То е стварно, стварно жалосно, и гледај нека помини, оти ко ќе стнани менаџер на Манчестер Јунајтед и ќе искажи како ја добил неговата работа од соништата ќе ти биди уште полошо. За негово спомнување, секако дека ќе го спомнувам ако има за шо ко во случајов. На пример, гомнениците кои ги изеде лани од типот „ Можеби Пеп има ресторан во Осло“, „Моите момчиња од Челзи плачеа додека тие се смееа со судијата“...и сл. не се вредни за споменување пошто се навредливи за Челзи; но вакви корисни работи ко шо беше во овај контекст со Бегириштајн, ќе ги спомнувам.
 
В

Вори

Гостин
Во секој случај сега да ми речат да се врати Мурињо не би сакал.Иако изузетно го сакав и почитував додека беше кај нас,па и сега.
Ама Анчелоти го направи за една сезона,истото што го направи и тој,така да не гледам зошто Мур е подобар од Карло.
Ја дебелиов не би го сменил за ништо.
 

StefanJT26

Captain , Leader , Legend
Член од
11 јануари 2010
Мислења
610
Поени од реакции
7
Анчелоти во првата сезона направи дури и повеќе од Мурињо. Мурињо освои ПЛ , Комјунити шелд и Карлинг куп , а Анчелоти наместо Карлинг ФА куп. А за кој е подобар , тек сега ќе видиме што ќе направи Анчелоти во ЛШ.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Иначе вчера гледав Словачка - Македонија и Штох многу добро се покажа.Ршум направи по таа лева страна,нашиве не можеа да го чуваат,ѕвер е.Само не знам дали го продадовме на Фенербахче или е во позајмица.
 
В

Вори

Гостин
Го продадовме.
И не е ништо посебно.
Ја против нашана одбрана би праел растур,камо ли тој.
Нашол село без кучиња..
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Па не е само Штох продаден уште неколку млади играчи летнаја или беа позајмени што според мене е грешка затоа што тешко дека постарите играчи ќе можат да издржат толку али можно е и јас да грешам јбг.
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Анчелоти во првата сезона направи дури и повеќе од Мурињо. Мурињо освои ПЛ , Комјунити шелд и Карлинг куп , а Анчелоти наместо Карлинг ФА куп. А за кој е подобар , тек сега ќе видиме што ќе направи Анчелоти во ЛШ.
Da ne bese Murinho, Chelsea moze seuste kje bese staroto sranje kako do 2001 godina. Ne zaboravaj deka Murinho go krena Chelsea!!!
 
F

fantomX

Гостин
Иначе вчера гледав Словачка - Македонија и Штох многу добро се покажа.Ршум направи по таа лева страна,нашиве не можеа да го чуваат,ѕвер е.Само не знам дали го продадовме на Фенербахче или е во позајмица.
Ветар во магла ѕвер.

Da ne bese Murinho, Chelsea moze seuste kje bese staroto sranje kako do 2001 godina. Ne zaboravaj deka Murinho go krena Chelsea!!!
Името, или низата од букви, Хозе Мурињо со големо значење стои во историјата на Челзи како најуспешен менаџер/тренер во клупската историја.
Додека тој човек Хозе Мурињо кој моментално живее и работи во Мадрид е голем лајнојадач, серко, гомнар, кој се ќе направи за својата корист макар тоа и да било директен упад во авторитетот на Карло Анчелоти во најчувствителниот дел од минатата сезона со зборовите за „неговите момчиња во Челзи“; човек кој нема никаква директна врска со функционирањето на Челзи. Мислам дека претходно кажав дека истовремено е и страшен фудбалски тактичар, и неговите зборови во таа насока вредат.
Но ништо од тоа и понатаму не покажува зошто некој од навивачите на Челзи би го сакал назад на клупата наместо Карло Анчелоти. Додуша морам да признаам дека во во декември минатата година на пример, беше тешко тоа да го кажиш на фан на Челзи, камоли да го убедиш во такво нешто иако пробав со неколкумина. Сега е друга приказна очигледно, се гледа и по мислењата на фанојве овде, и стварно сум задоволен шо тоа конечно е така.
 
A

Auditore

Гостин
Иначе вчера гледав Словачка - Македонија и Штох многу добро се покажа.Ршум направи по таа лева страна,нашиве не можеа да го чуваат,ѕвер е.Само не знам дали го продадовме на Фенербахче или е во позајмица.
Штох не е играч за ПЛ, и Анчелоти го кажа тоа.
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Зошто не е играч за Премиер Лига зош е мал и брз овој од Хрватска го докажа спротивното дека и малите играчи може да успеат а Штох беше одличен на позајмицата во Холандија
 

StefanJT26

Captain , Leader , Legend
Член од
11 јануари 2010
Мислења
610
Поени од реакции
7
Da ne bese Murinho, Chelsea moze seuste kje bese staroto sranje kako do 2001 godina. Ne zaboravaj deka Murinho go krena Chelsea!!!

Никој не вика дека Мурињо не е врвен тренер и стратег , туку дека Анчелоти во првата сезона освои малку повеќе од Мурињо во својата прва сезона.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom