Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
В

Вори

Гостин

Овој и ќе бидеме ѕверки!Видете само каков гол лани им закачи на Јунајтед.
20 години има само детево..
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Давор аман па и ти со Џагоев. Се шо ни треба е некој играч ко Бане (со таа разлика наместо десен бек, да може да игра централно и лево бековски) и 1 напаѓач по можност
 
Член од
19 април 2010
Мислења
763
Поени од реакции
28
i poveke pravese zirkov ama sto napravi vo celzi :)

a i lukaku mislese ke igra prv tim vo premier liga ama daleku e treba da napreduva uste inaku zver e maliot gromen
 
F

fantomX

Гостин
Стариџ е 2-3 години постар од Лукаку, и е сосема различен тип на играч.
Со 17 години против огромните и цврсти Срби шо сакате, да растура?
Аман бе луѓе, 17 години ало!!! Издржа многу напорен натпревар, 120 минути, и често беше дел од акциите на Андерлехт.
Промаши 1-2 изгледни шанси, точно, ама пак ќе ви кажам: 17 години!!!
Кажи ми ти мене, дали има безобразност и самобендисаност во неговата игра? Остај голојте во полуаматерската белгиска лига и то шо имал 17 години.

Де бе аман,даде два гола Пацини и цел форум се попали по него. :tv:

Не дека не е добар ама тешко да си иде од Самдориа.
Пацини овде е коментиран уште од доаѓањето на Анчелоти, појќе од година дена, така да овде одамна „гори“ во врска со него, не е шо дал два гола вчера.
Ама главниот муабет беше дека бил спор за играта на Челзи. :tv:

Иначе сме барале некој 25 годишен кинез-јапанец од Монако,по професија кунг-фу мастор.Се зезам..напаѓач.
Од толку добри напаѓачи во светов,ние по јапанци се закачуаме.
Ако толку ги сакаме нив,барем Хонда да го собереме.
Не е за зезање, кореец од Монако е, напаѓач, интересна опција по секој поглед. Некој да го гледал некогаш?

Хонда ко не го зедовме дури играше во Холандија, пред да појди во ЦСКА, сега нема.
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579

Овој и ќе бидеме ѕверки!Видете само каков гол лани им закачи на Јунајтед.
20 години има само детево..
Чим им брцнал гол на Манчестер мора да се донесе :vozbud:Ке му станат редовни пациенти ако дојде :)
 
В

Вори

Гостин
Давор аман па и ти со Џагоев. Се шо ни треба е некој играч ко Бане (со таа разлика наместо десен бек, да може да игра централно и лево бековски) и 1 напаѓач по можност
Аман?
Добро,сега ни е се розово,први две кола 12-0 гол разлика.
Но,не заборавај дека во Лига на Шампиони е различно и дека ние немаме некој како Снајдер,Чави,Озил,Диего и остали.
Немој само да ми речеш дека Лампард е тоа,молимте!

Иначе кореецов не е во цутот на младоста,25 години има,а Господ знае како би се уклопил кај нас,ја за ваква опција не сум.

Моја прогноза до крај е дека ќе го земеме излеа само Демикелис за на клупа да биде алтернатива и да пополнува дупки,а Бегович ќе бега во Арсенал.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Кажи ми ти мене, дали има безобразност и самобендисаност во неговата игра? Остај голојте во полуаматерската белгиска лига и то шо имал 17 години.


Пацини овде е коментиран уште од доаѓањето на Анчелоти, појќе од година дена, така да овде одамна „гори“ во врска со него, не е шо дал два гола вчера.
Ама главниот муабет беше дека бил спор за играта на Челзи. :tv:


Не е за зезање, кореец од Монако е, напаѓач, интересна опција по секој поглед. Некој да го гледал некогаш?

Хонда ко не го зедовме дури играше во Холандија, пред да појди во ЦСКА, сега нема.
А зошто па толкав акцент ставаш на самобендисаноста и сл?
Ако веќе тоа е проблемот, единственото лесно нешто на овој свет е да бидеш го*нар и самобендисано ко*иле.

Како да оставам настрана што е 17 години, ај ти кажи ми поголем талент од него на таа возраст, со исто ниво на искуство и сл.
Да не се лажеме, пред него има уште години години работа, и жално е да се испушти ваков талент.

Пак ќе кажам, 120 минути игра на такво темпо, со грубите Партизани против себе, не е лесно.
И некој рече голот е грешка на голманот, ок, не реагираше како што треба, ама Лукаку беше тој што се најде на тоа место во тоа време :toe:

Аман?
Добро,сега ни е се розово,први две кола 12-0 гол разлика.
Но,не заборавај дека во Лига на Шампиони е различно и дека ние немаме некој како Снајдер,Чави,Озил,Диего и остали.
Немој само да ми речеш дека Лампард е тоа,молимте!

Иначе кореецов не е во цутот на младоста,25 години има,а Господ знае како би се уклопил кај нас,ја за ваква опција не сум.

Моја прогноза до крај е дека ќе го земеме излеа само Демикелис за на клупа да биде алтернатива и да пополнува дупки,а Бегович ќе бега во Арсенал.
Не не, не летам во облаци со овие 2 кола.
Ти спомнав во еден претходен мој пост, дека зависно од стратегијата и тактичката поставеност на екипите, понекогаш не е задолжително присуство на плејмејкер. Еден играч е многу лесно да се затвори, додека тимската игра и колективноста се потешки за умртвување
 
В

Вори

Гостин
Ќе се утврди тоа допрва,ќе видиш...

http://www.telegraph.co.uk/sport/football/teams/chelsea/7964758/Chelsea-set-to-renew-interest-in-Neymar-despite-player-renewing-vows-with-Santos.html

Или овие од редакцијава се глупи или управата наша е поглупа.
Потпиша нов договор со Сантос,сака да игра за нив,неговото срце било таму,бла бла и сега наместо да бараме друг играч ние се враќаме на овој?

Исто така и Демикелис ја одбил нашата понуда од 10 милиони..10 милиони човече.А,Карваљо ако не се лажам го дадовме за 8.
 
F

fantomX

Гостин
Чека Виган перманентно да го купи Ал Хабзи за да обезбеди место за негова позајмица на една сезона, можеби и на две.

А зошто па толкав акцент ставаш на самобендисаноста и сл?
Ако веќе тоа е проблемот, единственото лесно нешто на овој свет е да бидеш го*нар и самобендисано ко*иле.

Како да оставам настрана што е 17 години, ај ти кажи ми поголем талент од него на таа возраст, со исто ниво на искуство и сл.
Да не се лажеме, пред него има уште години години работа, и жално е да се испушти ваков талент.

Пак ќе кажам, 120 минути игра на такво темпо, со грубите Партизани против себе, не е лесно.
И некој рече голот е грешка на голманот, ок, не реагираше како што треба, ама Лукаку беше тој што се најде на тоа место во тоа време :toe:


Не не, не летам во облаци со овие 2 кола.
Ти спомнав во еден претходен мој пост, дека зависно од стратегијата и тактичката поставеност на екипите, понекогаш не е задолжително присуство на плејмејкер. Еден играч е многу лесно да се затвори, додека тимската игра и колективноста се потешки за умртвување
Ако веќе ги има вештините и талентот, дрскоста и безобразноста на теренот е следното нешто шо се вика Дрогба. Јас не сум видел ни вештини од овега, ни против Партизаните, ни против Германците, ни против русите....ништо. Зато прашав. Ајде башка карактерот, можи да оди со годините. Кој талент го има детево? Дали знај да смири топка в нозе, контрола на топката? Додавање? Дриблинг? Јачина на шут? Прецизност? А не ми кажувате дал 20 гола лани во белгиската лига, жими таквово ако дал.
А годините колку имаат врска, типичен пример е токму Дрогба, кој прав играч станува веќе на некои 24 години.

Понекогаш не е задолжително присуство на плејмејкер, а понекогаш е очајно задолжително потребен плејмејкер. Барем Јосе дојде, и ако дај Господ Какута да заигра, дур не си замини в лето ко слободен играч ко шо тргнала работава. Еден таков способен плејмејкер го затвораат двајца или тројца, шо остава простор за еден или двајца негови соиграчи. Ама не, Лампард е доволен!

Ќе се утврди тоа допрва,ќе видиш...

http://www.telegraph.co.uk/sport/football/teams/chelsea/7964758/Chelsea-set-to-renew-interest-in-Neymar-despite-player-renewing-vows-with-Santos.html

Или овие од редакцијава се глупи или управата наша е поглупа.
Потпиша нов договор со Сантос,сака да игра за нив,неговото срце било таму,бла бла и сега наместо да бараме друг играч ние се враќаме на овој?

Исто така и Демикелис ја одбил нашата понуда од 10 милиони..10 милиони човече.А,Карваљо ако не се лажам го дадовме за 8.
Невкусна шега е првото.
Второто е отровна, невкусна шега.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Pot One

  • Internazionale
  • Barcelona
  • Manchester United
  • Chelsea
  • Arsenal
  • Bayern Munich
  • Milan
  • Lyon

Pot Two

  • Werder Bremen
  • Real Madrid
  • Roma
  • Shakhtar Donetsk
  • Benfica
  • Valencia
  • Marseille
  • Panathinaikos

Pot Three

  • Tottenham Hotspur
  • Rangers
  • Ajax
  • Schalke 04
  • Basel
  • Braga
  • Copenhagen
  • Spartak Moscow

Pot Four

  • Hapoel Tel Aviv
  • Twente
  • Rubin Kazan
  • Auxerre
  • CFR Cluj
  • Partizan
  • Žilina
  • Bursaspor
1.Chelsea
2.Real Madrid
3.Basel
4.Partizan

:vozbud:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom