Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

ArsVivendi

самовработена невработена
Член од
15 април 2007
Мислења
603
Поени од реакции
31
А зошто тоа „ние“ сме се „откажале“ од ЛШ, уште пред еден месец, и тоа без да изиграме ни еден натпревар.. види мајката... да не има видовити овде на фан клубов па ви кажаа дека нема групите да ги поминеме, или ќе паднеме некаде на пат накај финалето?:kesa:
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Оф бре пак ли да објаснувам...

НИКОЈ ОД НАС НЕ СЕ ОТКАЖА ОД ЛШ ИЛИ ПЛ, нашиот песимизам се должи единствено на проблемите во одбраната (несоодветни замени, неконкурентни) ТОЛКУ!


п.с. сепак мислам дека повторно Интер ќе ја освои :pipi:
 
Член од
31 јули 2010
Мислења
64
Поени од реакции
3
стариц е далеку далеку подобар од лукаку .многу ме разочара узас со го врстат со дрогба
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
Стискајте палци да ни се падни Партизан сега во групите - па да организираме сите од тука една експедиција до Белград

:cug:
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Денеска Лукаку во дресот на Андерлехт освен голот среќен даден против Партизан,ништо не видов во него.Можеби има 17 години,млад е,има потенцијал,но нема квалитети толку колку што го фалеа.Не сакам да кажам дека нема врска со фудбалот и дека не знае ни да подаде топка,но сепак...ќе треба време ако сака да игра во Челзи,поготово уште еднаш напоменувам во Челзи.Јас знам кој да го земеме,но сепак не е до мене,до смотаната управа на Челзи е....Џампаоло Пацини !!!

ПС.Ајде сеа Челзи во групи со Партизан и одиме за Белград. :tv:
 

ArsVivendi

самовработена невработена
Член од
15 април 2007
Мислења
603
Поени од реакции
31
Оф бре пак ли да објаснувам...

НИКОЈ ОД НАС НЕ СЕ ОТКАЖА ОД ЛШ ИЛИ ПЛ, нашиот песимизам се должи единствено на проблемите во одбраната (несоодветни замени, неконкурентни) ТОЛКУ!


п.с. сепак мислам дека повторно Интер ќе ја освои :pipi:
Навивач на Челзи ги употреби токму тие зборови. Јас не си измислувам или сама си ги местам зборовите кои вие ги пишувате :)
 
F

fantomX

Гостин
Освен тоа што ќе го земаме Бурдисо,друго нема ништо.
Бурдисо човече:tapp:
Нема теорија. Скап и е на Рома - скап е и за Челзи.

http://www.sport.co.uk/news/Football/42664/Blues_linked_with_an_interest_in_Demichelis.aspx

Ќе видиш дали е шпекулација..или овој волов или тој пацерот кај нас ќе дојдат,како замена за Рики.

Како канта за отпадоци сме,чудна работа.
Овај па ич. За Тери велам дека е прилично спор, тогаш шо да кажам за овај?

Денеска Лукаку во дресот на Андерлехт освен голот среќен даден против Партизан,ништо не видов во него.Можеби има 17 години,млад е,има потенцијал,но нема квалитети толку колку што го фалеа.Не сакам да кажам дека нема врска со фудбалот и дека не знае ни да подаде топка,но сепак...ќе треба време ако сака да игра во Челзи,поготово уште еднаш напоменувам во Челзи.Јас знам кој да го земеме,но сепак не е до мене,до смотаната управа на Челзи е....Џампаоло Пацини !!!

ПС.Ајде сеа Челзи во групи со Партизан и одиме за Белград. :tv:
Абе мислам оти пишав, и то неколку пати, зборот Дрогба е еквивалент на нарцис. Самобендисан нарцис.
А детето пусто, изгледа не е такво. Можеби е рано за судење, ама ја не би го зел.

Џампаоло Пацини??? Дали е тоа младиот господин за кој овде пред прилично долго време некој ми рече дека бил спор и тромав за Челзи?

Навивач на Челзи ги употреби токму тие зборови. Јас не си измислувам или сама си ги местам зборовите кои вие ги пишувате :)
Со овај квалитет и особено менталитет - Челзи НЕМА ШАНСИ за ЛШ. Ако не сум бил јас тој шо пишал такво нешто, сметај ме ко втор со таков муабет. Менталитетот ко да ој на подобро со Анчелоти, ама сезонава не бидува. Можеби следната ќе се разбистрат целсоно, ако одржат и ниво на квалитет се разбира.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
стариц е далеку далеку подобар од лукаку .многу ме разочара узас со го врстат со дрогба
Стариџ е 2-3 години постар од Лукаку, и е сосема различен тип на играч.

Со 17 години против огромните и цврсти Срби шо сакате, да растура?
Аман бе луѓе, 17 години ало!!! Издржа многу напорен натпревар, 120 минути, и често беше дел од акциите на Андерлехт.
Промаши 1-2 изгледни шанси, точно, ама пак ќе ви кажам: 17 години!!!

Навивач на Челзи ги употреби токму тие зборови. Јас не си измислувам или сама си ги местам зборовите кои вие ги пишувате :)
Јас објаснив за мене де... За другите неможам да кажам :)
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Да во право си 17 години, но го фалеа како да е незнам што ,можеби ти текнува Меси што беше на 17 години...како и да е со овааигра против Партизан уште не е за во Челси,а за Пацини требаше да си го земеме човекот е гол играч ама ништо оваа сезона бидејќи настапуваше во ЛШ така да и да дојде кај нас неможе да игра во ЛШ.
 
P

PewDiePie

Гостин
Де бе аман,даде два гола Пацини и цел форум се попали по него. :tv:

Не дека не е добар ама тешко да си иде од Самдориа.
 
Член од
31 јули 2010
Мислења
64
Поени од реакции
3


--- надополнето ---

овај замене е вистинската замена за дрогба

--- надополнето ---

ана 17 години беше најдобар млат играч во англија
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.968
Поени од реакции
1.868
Да во право си 17 години, но го фалеа како да е незнам што ,можеби ти текнува Меси што беше на 17 години...како и да е со овааигра против Партизан уште не е за во Челси,а за Пацини требаше да си го земеме човекот е гол играч ама ништо оваа сезона бидејќи настапуваше во ЛШ така да и да дојде кај нас неможе да игра во ЛШ.
Меси на 17години ни бар играше во прв тим на Барса! А Лукаку не само шо играт туку лани даде 19 гола!
 
В

Вори

Гостин
Стариџ не може да е замена за Дрогба,не се ист тип на играчи,џабе.
А,добар е и ќе биде,верувам во него.

Иначе сме барале некој 25 годишен кинез-јапанец од Монако,по професија кунг-фу мастор.Се зезам..напаѓач.
Од толку добри напаѓачи во светов,ние по јапанци се закачуаме.
Ако толку ги сакаме нив,барем Хонда да го собереме.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom