Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Честитки до навивачите на Интер за пласманот во 1/4 финале. Апсолутно заслужено е. Против најмизерниот Челзи од кога паметам дека сум навивач на Челзи (кога главни играчи беа Ѕола и Ле Со), едноставно ќе беше грев ако не се пласираа понатаму. Изиграа одлично тактички, а нема ни многу мака со оглед на тоа што играа против никаква екипа.
За голот што го прими Челзи...не е никакво изненадување што имаше толкав простор за да излезе напаѓач на Интер, сам пред голот на Челзи, тоа е очекувано кога сите карти се фрлаат на нападот. Лошото е, што кога се прави тоа, се прави со цел да се врши притисок на голот на противникот и да се создаваат шанси. Челзи ништо не направи од тоа, губеше топки без врска. Едноставно мизерија. Се надевам дека ќе се соземат, ќе се приберат малце и ќе играат без грешка во Премиер лигата, па тоа да се освои кога веќе не може ништо во Европа.:smir:
 

dR3

Член од
9 септември 2009
Мислења
918
Поени од реакции
542
Заслужена победа на Интер, немавме никаква игра, НИТУ ЕДЕН играч не покажа НИШТО. Тоа не беше екипата за која навивам.
Знаеме дека и судијата малку ја зезна работата, ама 95% кривицата е на играчите.



То е то, лајф гоус он... Повеќе среќа и талент следната година.
 
F

fantomX

Гостин
Сака некој фан на Челзи да ми ја објасни одличната ситуација во Челзи, зошто дијамантот sucks а 4-3-3 rules, и покрај тоа што нашите О-невидени крилни напаѓачишта се доволно добри за Болтон, со исклучок на Просечко, кој не е ни за таму?
Ќе ми објасни некој зошто грешев со моето тврдење дека од Милано се вративме со катастрофа, дека 4-3-3 со О-крилава невидени СМРДИ? Ќе ми предочи ли некој бар еден до два аргументи зошто и натаму треба да не се избркаат 5-7 играчи? Абрамович сакал игра, Анчелоти ја носи. Можам да му преречам на Анчелоти за нивната неверојатна ментална неспремност, и за тоа вечерва Анчелоти можи да си ја пикни глата в газ, ако успеј да се свитка, до некаде. Или да проба ко ној в земја, па ќе ја чукни и мож да проработи пак.
Пак на формациите, не чинеше дијамантот, ваков, онаков, Лампард го немало....еве ја 4-3-3 за Лампард. Што по ѓаволите?! Кој црн Лампард? Дали некој се уште можи да ми преречи дека умре плејмејкерот Лампард? И тоа со годините. И тоа уште пред година дена, се надевам конечно видовте. Да ја базираме играта врз Лампард, а???

Покрај то што ви предочив кои гомна се случуваат, пак реакција на песимизам кај мене, а? Не е песимизам, туку оправдан и тежок револт. И се уморив од се нови и нови тренери, кои се некако пробуваат да ја скројат таа група од околу 30 мина О-недопирливи....
Не, не, не....господине Дебил Арнесен, ќе му најш талентирани и желни за игра деца на Анчелоти (3-4, која иронија, ист муабет ко лани), а не најдобрите двајца техничари да се просек, и покрај шо се просек, да се моментално килави.

И сето ова го зборувам кога останува само и само трката за Англиски првак. Дали можете да претпоставите моја реакција ако и таму не успеат? Едната е „без зборови“, другото можиме да го претпоставуваме, пошто и сам не го знам.

Погледнете го постот мој од 22:18. По колку време падна голот на Ето? Некои 2-3 минути, по постовиве под него. Моето прекинување со следење имаше само мала врска со влегувањето на последната надеж, Просечко се разбира, а во главно од импотенцијата, точно така, на мажлинава О-величествени.
Се прашувам дали сум нормален кога очигледно имам подобра перцепција на овој дебилен тим од што има Анчелоти со неговите помошници, и тие самите дебили еден спрема друг. Очигледно не сум.
И сепак в сабота или в недела и кога и да играме следен дуел, пак ќе следам и со мојот плав дрес, со едно поедностано знакче на него, и ФлајЕмирејтс под него, ќе скокам на гол....

Јебига. :turn:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Баш ми е криво ама разочаравте ама баш на цела линија. Еден не одигра како што треба. Лампар посебно ме разочара мислам мора да истапи напред во вакви натпревари. Тери не блескаше ама 2-3 пати бар го видов како ги бодри другите.

Енивек - повеќе среќа во Премиер :helou:
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Тоа е тоа....наместо ние да ја држиме топката да напаѓаме да доминираме,Интер тоа го правеше...али тоа е,кога немаме фудбалери...кога велеше Анчелоти дека не ни требаат засилувања,не може со тие исти фудбалери да играме цело време...сега дебелиот може комотно може да се пакова...значи тотално бевме надиграни...вака ни ПЛ па ни Фа куп нема да освоиме...дур не се најде еден добар тренер и 4-5 фудбалери млади,и да се фрли отпадокот...Карваљо,Балак,Фереира,Деко,Анелка...
 

ArsVivendi

самовработена невработена
Член од
15 април 2007
Мислења
603
Поени од реакции
31
Честито победа на Интераши, сосема заслужено одат понатаму.
А ние.... мизерија, мизерија... беда! Не сакам да коментирам, воопшто, надиграни бевме, залажани, и заслепени од тоа дека „нам не ни се може ништо“ не спуштија, браво за Мур, барем неговата традиција со непораз на Стемфорд Бриџ продолжува. :kesa:
А дембелиот сега нека се слика колку душа шо му сака. И пивце со Мурињо ќе пие од кога ќе го победи :tv:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Тапа напаѓачиве, освен Малуда што се трудеше другото :jaj:
 
В

Вори

Гостин
Моментално не можам којзнае колку да напишам нешто,зошто ќе го искршам лап-топов.

Накратко...

ДЕБЕЛО ГОМНО,НЕКА СЕ УГЛЕДА НА МУРИЊО,ДА ВИДИ ШТО Е ТРЕНЕР ВО ВИСТИНСКА СМИСЛА НА ЗБОРОТ.
ПАКУЈ КУФЕРИТЕ И ОЧИ ДА НЕ ТИ ГЛЕДАМ.
ГОМНО ДЕБЕЛО,СЕ ЖЕНСКО ДА ТИ ЕБАМ!

толку од мене..
 
M

mercenary

Гостин
Искрено..кога беше топката у Малуда,нозете ми се тресеа.Играчот ви е звериште.
 
В

Вори

Гостин
Не пцујам никој од членовите,туку го пцујам тимот на Челзи..
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
.
И сепак в сабота или в недела и кога и да играме следен дуел, пак ќе следам и со мојот плав дрес, со едно поедностано знакче на него, и ФлајЕмирејтс под него, ќе скокам на гол....

Јебига. :turn:
Така и требит брат. До крај... :helou:
 
F

fantomX

Гостин
Ахам, заборајв. Честитики за Интер и за Пандев.
После првото полувреме се сомневам дека ќе имаше честитки, срамотното влечење над Иванович остај дамка кај мене. Ама во второ полувреме видов екипа што сака да оди понатаму, и видов нешто што само се нарекува екипа, декларативно, на хартија. :toe:

Искрено..кога беше топката у Малуда,нозете ми се тресеа.Играчот ви е звериште.
Трампа за Снајдер?
 
В

Вори

Гостин
А,и не знам што му требаше на Дрогба да напраи прекршок на крај..

А,да..

И на Мота треба да му дадат оскар за глума,човекот претера.
 

TheGeneral

Арогантно копиле
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
583
ова не беше Челзи...
4-5 ситуации 1 на 1 пред голман излагаа Интер.
Мош и повеќе :kesa: Не е до играчето, до тренеро е. Интер беа ного организирани.
 
Член од
11 декември 2009
Мислења
80
Поени од реакции
3
Потполно заслужена победа на Интер не требит да бараме вина кај судиите туку кај нашиве играчи кои се појке и појке ме разочарват
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom