Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Ехе, нека ни е честито и ова нека е една убава увертира за со Интер.
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
ај па и интер вака да ги угостиме!:vozbud::vozbud:
 
В

Вори

Гостин
Епа нив малку потешко ќе ги угостиме.
Освен ако на гол ни биде Чак Норис,друго чаре нема.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Донекаде го поддржувам Давор (да не речам у целост)


Единствена позитивна ствар што се случи од првиот дуел е враќањето на Алекс и Жирков (ок де и Деко ама он а бил а не бил исто ни се фаќа) т.е. консолидирање на одбрамбената линија.

Ама негативниот резултат стои :helou:
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
И јас донекаде го подржувам Давор...треба да бидеме реални..со Турбуљ на гол ептен е ризично...имаат јаки шутери Интер,ете видовте денес каков гол јаде од Паркер:toe:
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Essien i Cech....ke bidat li fit za so inter,ili tesko a?:jaj:
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
И јас донекаде го подржувам Давор...треба да бидеме реални..со Турбуљ на гол ептен е ризично...имаат јаки шутери Интер,ете видовте денес каков гол јаде од Паркер:toe:
Тој шут Касиљас и Цезар да беа на голот немаше да го спречат, не е ништо крив Турбуљ
Essien i Cech....ke bidat li fit za so inter,ili tesko a?:jaj:
Ако се игра натпреварот наместо за 3 дена за 3недели :)
 
F

fantomX

Гостин
Evro gol...Daj boze cech da se vrati...
Демек би го фатил, а?
Абе дај Боже Есиен да се врати што побрзо, тогаш Паркер не ни имал можност и позиција за шут.
Зар само јас гледам како Џон Оби Микел дебилно се движи, или уште попрецизно, воопшто не се движи? Балак што е тешко забележлив со неговата улога гледам дека прај нешто, а Микел кога и да го видам е ко закопан в земја.

Само да не летаат премногу во облаци, Вест Хем немаа душа да пружат достоен отпор за да видиме колкав ни е моменталниот потенцијал.
Честитки за денешните перформанси на Малуда, да не погодеше Лампард статива, ќе направеше хет-трик во асистенции :)
Инаку за денес клучен момент е плајмејкерскиот излет на Капитенот за вториот гол на Челзи. Се надевам дека fantomX овој пат ќе му прогледа низ прсти за недисциплината:smir:
fantomX овој пат нема да го „награди“ со „коммплименти“ пошто дефанзивата бешее стабилна, а и Вест Хем нема играчи за да истрча контра. Да проба така против Интер, со Милито и Балотели на пример....?!???? :raz:
 
В

Вори

Гостин
De be pa ti,so toj pesimizam veke na glava ni se kaci...
И ти со твојот оптимизам исто така.

5-0 со Хул прогнозираше мислам,победа на Меаца со Интер..и ништо не се исполни од тоа.

И што ја демек ако сум песимиста тоа ќе влијае на утакмицата,или праам магии па Тери ќе си даде автогол или пак Трнбал ќе одбрани пенал?
 
F

fantomX

Гостин
Имам приметено во пресконференциите на Анчелоти, дека тој, после секој натпревар им дава по слободен ден, без разлика дали наредниот натпревар е за 2 дена или за 12 дена. Ако истото е случај и денеска, јас стварно не знам што да мислам, гледаме дека во згуснат распоред слабо играат, а со Интер играме во вторник. Од друга страна, Интер не е најфизичката екипа на светов, ни пак најбрзата, за „ѕверојве“ евентуално да имаат проблем со преопуштање.
Веројатно Анчелоти најубо си ја знај работата, ама се сомневам дека е добро целосен одмор да им дај утре на пример, со оглед на тоа кога, против кого и за што е следниот дуел. :toe:
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
И ти со твојот оптимизам исто така.

5-0 со Хул прогнозираше мислам,победа на Меаца со Интер..и ништо не се исполни од тоа.

И што ја демек ако сум песимиста тоа ќе влијае на утакмицата,или праам магии па Тери ќе си даде автогол или пак Трнбал ќе одбрани пенал?
Ne deka ke smenis nesto,tuku gledaj malce pozitivno na rabotite...I da,ednas koga ke izigra nekoj na nivo go velicis a drugpat koga nema da izigra na nivo go prais od gomno podole...A za na Meaca,ne rekov deka ke pobedime tuku ke izvleceme pozitiven rezultat...Sto 2-1 da ne ne e pozitiven rezultat...so 1-0 se ke se nadoknadi...

Имам приметено во пресконференциите на Анчелоти, дека тој, после секој натпревар им дава по слободен ден, без разлика дали наредниот натпревар е за 2 дена или за 12 дена. Ако истото е случај и денеска, јас стварно не знам што да мислам, гледаме дека во згуснат распоред слабо играат, а со Интер играме во вторник. Од друга страна, Интер не е најфизичката екипа на светов, ни пак најбрзата, за „ѕверојве“ евентуално да имаат проблем со преопуштање.
Веројатно Анчелоти најубо си ја знај работата, ама се сомневам дека е добро целосен одмор да им дај утре на пример, со оглед на тоа кога, против кого и за што е следниот дуел. :toe:
U pravo si tuka...da,da apsolutno se soglasuvam...:toe:
Imas link da mi dades da go vidam presot?
 
В

Вори

Гостин
Ne deka ke smenis nesto,tuku gledaj malce pozitivno na rabotite...I da,ednas koga ke izigra nekoj na nivo go velicis a drugpat koga nema da izigra na nivo go prais od gomno podole...A za na Meaca,ne rekov deka ke pobedime tuku ke izvleceme pozitiven rezultat...Sto 2-1 da ne ne e pozitiven rezultat...so 1-0 se ke se nadoknadi...



U pravo si tuka...da,da apsolutno se soglasuvam...:toe:
Imas link da mi dades da go vidam presot?
А,коа ќе губат сакаш да ги фалам?
Коа се дрва,сакаш да викам дека се најдобри.
Што се посеале,тоа ќе пожнеат,ако ме сваќаш..

И викаш дека ПОРАЗ од 2-1 е позитивен резултат?
Кажи ми кој пораз е добар?
И кажи ми дали мислиш дека ќе го дадеме тој ебан гол,и ако го дадеме,Интер ќе се затвори да брани 1-0?
Не ти држи вода бре..џабе ваков муабет.
Ако играат на ниво ќе поминеме,ако не ни песимистички гледано ни оптимистички не ни помага.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
А,коа ќе губат сакаш да ги фалам?
Коа се дрва,сакаш да викам дека се најдобри.
Што се посеале,тоа ќе пожнеат,ако ме сваќаш..

И викаш дека ПОРАЗ од 2-1 е позитивен резултат?
Кажи ми кој пораз е добар?
И кажи ми дали мислиш дека ќе го дадеме тој ебан гол,и ако го дадеме,Интер ќе се затвори да брани 1-0?
Не ти држи вода бре..џабе ваков муабет.
Ако играат на ниво ќе поминеме,ако не ни песимистички гледано ни оптимистички не ни помага.
1.Ne da gi falis,tuku da razberes deka i tie se luge,i tie moze nekogas da nemaat svoj den,i deka ne se roboti
2.Podobro 2-1 odkolku 1-0,ako svakas sto sakam da ti kazam..ili podobro 2-1 odkolku 2-0 ili 3-0.
3.Nema da se zatvori i da se brani,tuku ako ja igrame nie nasata igra,od inter,i nema da se vidi...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom