Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Немаше шанси да го одбранеше тој удар Трбуљ:toe::jaj:
 
F

fantomX

Гостин
Не знам веќе, сите комплименти ми се исцрпени, од дебили до гмиздавци.
Шо бе Трнбул, како воопшто смее да се остави простор за шут од 25 метри? Кај е лајното Оби Микел ? КАДЕ? Можеби во напад? Балак? О возвишениот Лампард кој не можи пас да сврзи? Напаѓачиштата од светска класа кои четири натпревари не можат гол да постигнат, ни еден од двајцата? Со Малуда кој е спосбен само за работник на средината - како главна ѕвезда?
Јас разбирам дека Анчелоти има своја филозофија на игра, но дембелу мој ќерката твоја, тоа в година, ако другарчето Арнесен најди двајца стварно талентирани играчи, желни за игра. Сега не можиш да ми продаваш гомнарии, со тоа одиш во категоријата на твојте играчи - тешки лајна од преплатени дебили.

:toe:

Не ми дробете Трнбул, Иларијо, Чех овде сега.....не ви чинеше дијамант, сакавте крила. Гледајте и уживајте.
 

StefanJT26

Captain , Leader , Legend
Член од
11 јануари 2010
Мислења
610
Поени од реакции
7
Пак Оби е крив за голот , и тоа на ист начин заеба како и против Сити. И како може сите да приметуваат , само Карло да не , кога на него тоа му е работа? А Џо нека оди и тоа во Јунајтед. Таму барем ќе игра. Тука на сите им се дава шанса пред Џо. А Трнбуљ:pos2: ништо не фати - 1 шут 1 гол.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.115
Поени од реакции
8.185
Не знам веќе, сите комплименти ми се исцрпени, од дебили до гмиздавци.
Шо бе Трнбул, како воопшто смее да се остави простор за шут од 25 метри? Кај е лајното Оби Микел ? КАДЕ? Можеби во напад? Балак? О возвишениот Лампард кој не можи пас да сврзи? Напаѓачиштата од светска класа кои четири натпревари не можат гол да постигнат, ни еден од двајцата? Со Малуда кој е спосбен само за работник на средината - како главна ѕвезда?
Јас разбирам дека Анчелоти има своја филозофија на игра, но дембелу мој ќерката твоја, тоа в година, ако другарчето Арнесен најди двајца стварно талентирани играчи, желни за игра. Сега не можиш да ми продаваш гомнарии, со тоа одиш во категоријата на твојте играчи - тешки лајна од преплатени дебили.

:toe:

Не ми дробете Трнбул, Иларијо, Чех овде сега.....не ви чинеше дијамант, сакавте крила. Гледајте и уживајте.

Додека Лампард ни е на теренов така и ке биде...нема што тука да се збори едноставно не го бива веке...
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
822
Поени од реакции
19
Пак Оби е крив за голот , и тоа на ист начин заеба како и против Сити. И како може сите да приметуваат , само Карло да не , кога на него тоа му е работа? А Џо нека оди и тоа во Јунајтед. Таму барем ќе игра. Тука на сите им се дава шанса пред Џо. А Трнбуљ:pos2: ништо не фати - 1 шут 1 гол.
Па што да фати кога не шутнаа. Јебига тоа е тоа, голманот не е крив, не ни имавме прилика да видиме колку е добар. Не смееше да му се дозволи на Паркер да шутне од таму, тоа е грешката. Доминираме, ама сето тоа е јалово. Според мене треба да го извади Микел да го стави Џо Кол или Калу, да добиеме на офанзива, Балак малку ќе се повлече накај дифензив мидфилдер. И мора уште од почеток на второ полувреме да се притисне максимално како да е 85та минута.
 

ArsVivendi

самовработена невработена
Член од
15 април 2007
Мислења
603
Поени од реакции
31
Не баш. Суљо влезе во игра и за 1 минута ја реши утакмицата. Доби два жолти, направи пенал, примивме гол, отиде се по ѓаволите. Со формата немаме никакви проблеми, исто играме како и обично.

Туку, прочитав вчера некаде Чех ќе се врател за Интер. Има вистина во ова или нешто од трач.ком е?
Јас се извинувам, можда и не требаше да зборам, не го пратам Интер, и не знам што се случи/случува, тоа го спомнав заради резултатот.
 
F

fantomX

Гостин
Не знам колку можи да е лош Џо Кол за да не можи да си најди место во овој гнидоилен мизерен состав. Тоа е, нема што плус да се кажи. Челзи секогаш ме оставал без зборови, така е и овој пат. :toe:
 
F

fantomX

Гостин
Тоа докажува дека не вреди да го носи дресот.
Можеби треба да ги прескокнеме првотимците ко Шмуголо, Оби Микел, Лампард, Балак; или свињана на клупа - што дојдовме ТРЕТИОТ голман да го плукаме?
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Ај,ај остајте го на мира Трбуљ...

Со среќа второто...

:chelseafan:
 
F

fantomX

Гостин
Челзи треба да бира, и тоа е право време дојдено за тоа, инаку не оди...
Лига на Шампиони или Премиер Лига.....или можеби ФА Куп. :kesa:
 

dR3

Член од
9 септември 2009
Мислења
918
Поени од реакции
542
Можеби треба да ги прескокнеме првотимците ко Шмуголо, Оби Микел, Лампард, Балак; или свињана на клупа - што дојдовме ТРЕТИОТ голман да го плукаме?
Mногу си песимист во последно време, знам. имаш причина, Челзи не е ни блиску до перфектна форма, ама сепак...

И зошто Балак не го заслужува дресот? Па најмногу се труди од моменталниот среден ред (без Есиен).
 
F

fantomX

Гостин
Mногу си песимист во последно време, знам. имаш причина, Челзи не е ни блиску до перфектна форма, ама сепак...

И зошто Балак не го заслужува дресот? Па најмногу се труди од моменталниот среден ред (без Есиен).
Оптимист бев и во декември, месец во кој верувам дека го следеш Челзи. И то голем оптимист.
Барам причини за оптимизам. Еве една нека е само, една единствена причина. Лош период? Не можи. Во никој случај. Лоша форма? Го немаат тоа право, преголеми права имаат, со цел лошата форма да ја има само во дел од сезоната ко што вообичаено бива. Не пола сезона.
Немам причина за песимизам, имам причини за песимизам. Тие имаар свои имиња и презимиња: Петр Чех, Иларијо Енрике, Рос Трнбул, Џон Тери, Рикардо Карваљо, Бранислав Иванович, Алекс, Ешли Кол,....итн....итн....Карло Анчелоти.....итн.... Едно 30 до 35 причини за песимизам.

Средниот ред е срамота, во него е и Балак.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom