Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

Golube

неам појма
Член од
9 ноември 2009
Мислења
116
Поени од реакции
5
Ако не прифати може комотно да се гони у пизду матер.
 
F

fantomX

Гостин
Му нудат 80, ќе бара 140, ќе му дадат 100 :toe:
Не верувам.
Можеби на Шмунгло така, не знам кај прочитав, ама полесно е за две години да му исплатиш на еден играч 10ина милиони фунти плата, отколку прво да купиш нов за 30ина, па уште толку плата да му даваш. :toe:

Уште нешто за денеска, Чех се враќа најрано за десет дена, за дуелот со Блекбурн, Иларијус за Интер. Жирков од денеска пак тренира, ако пак нешто мистереизно не бидни ќе игра уште в сабота, а потоа и во вторник (колку и да ми е несигурен за лев бек).
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Оф леле,кој ќе го гледа Хиларио со Интер,страв ме фаќа :nesum::nesum:
 
Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
Aјт среќен 105-ти роденден нека е..!!
Да се освои ПЛ и да се помине Интер па да се освои и ЛШ..:wink:

Оф леле,кој ќе го гледа Хиларио со Интер,страв ме фаќа :nesum::nesum:
Има некаде официјално дека Чех нема да брани..?
И со Есиен до кај е со повредата,ќе игра против Интер..?
 

Ace CFC

KTBFFH
Член од
15 октомври 2009
Мислења
362
Поени од реакции
22
ај и од мене среќен роденден челзи многу успеси понатаму и да ја освоиме еднас лига на шампиони по мозност годинава и премиер лига...:love3: челзи
 

Golube

неам појма
Член од
9 ноември 2009
Мислења
116
Поени од реакции
5
Нема за Чех,ама се знае.
Па што менуваат бе 3 дена..ако не брани со Интер,а веќе наредната со Блекбурн да брани?

Да ти ги ебам докторите,и лекарската екипа во челзија.
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Ако е Хиларио на голот со Интер ке биде доста ризично,не ми е јасно зошто го продадоа Кудичини :toe: али со господ напред па дај боже да тепаме 2-0 / 3-0..Среќен Роденден Челзи и конечно да освоиш ЛШ па да ме напраиш најсреќен човек на светов :baeh:
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Ако е Хиларио на голот со Интер ке биде доста ризично,не ми е јасно зошто го продадоа Кудичини :toe: али со господ напред па дај боже да тепаме 2-0 / 3-0..Среќен Роденден Челзи и конечно да освоиш ЛШ па да ме напраиш најсреќен човек на светов :baeh:
Со Хиларио на голот мислам дека еднаш ја победивме Барса дома....:smir::smir:
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Happy Birthday DIDIER
Се наредија родендени изгледа...
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Нека се пензионира веќе.:pos2:

Есиен уште колку време ке е аут?:smir:
Ахаха знам знам ви има збрцано доста голови па сега комплекси едно друго:tv: Есиен мислам почетокот на Април ке се врати до тогаш ништо...
 
F

fantomX

Гостин
Нема за Чех,ама се знае.
Па што менуваат бе 3 дена..ако не брани со Интер,а веќе наредната со Блекбурн да брани?

Да ти ги ебам докторите,и лекарската екипа во челзија.
Лекарската екипа е фантастична (ако го изземам Есиен, кој искрено и ги сјебува колената ко Надал на пример, и ќе заврши кариера за некоја година). Чех можеше да е мртов уште многу одамна, а не да брани пак по некој месец. Сега требаше да се врати почетокот на април, а можно е да се врати недела-две порано.

Happy Birthday DIDIER
Се наредија родендени изгледа...
Како само до 38 ќе го држиме, ма кој е ко нас.


Нека се пензионира веќе.:pos2:

Есиен уште колку време ке е аут?:smir:
Дрогба е „олдтајмер“, има играчи кои уште многу млади достигнуваат врв, има такви кои не ветуваат многу како помлади ама покасно „распалуваат“. Дрогба е од вториве.

Есиен, па ко ќе нејќи, нејќи. Само Господ можи да го врати сезонава очигледно. :toe:
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Среќен роденден Дидиер!!!
Среќен роденден Челзи!!!
ПС.На лето мора да го земеме Пјанич!!!!!!!
 
F

fantomX

Гостин
ПС.На лето мора да го земеме Пјанич!!!!!!!
Летово не ни го дадоа, в лето малку потешко ќе биди.


Michael Ballack’s contract, which is worth £121,000 a week, expires at the end of the season although both Ballack and Chelsea have the option to extend that for a further 12 months if they choose. However, probably because they’ve paid out for services so often not delivered in the past, this time Chelsea are planning to offer a contract with a performance-based component.

Имало Господ ако биди вака! :toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom