Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Пандев е голем песимист за реваншот...
Тел ас самтинг абаут дет :helou:

Ги гледав Интер вечерва и беа тапа тапосана...Со добра игра како што го знаеме вистинскиот Челзи,Дрогба добро и физички спремен,добар и расположен за игра Балак и Ламард,цврста игра на Тери и Бане во одбрана,Хиларио со помалку грешки и живи ќе ги изедеме...Лампард и Балак може да го изедат Снајдер кој што само тој им вреди во средиот ред,а ако се тргне одма офанзивно уште од прва минута и ако се постигне гол,ќе биде многу добро...
А со добра игра вистинскиот Интер?

Абе само тој само тој ама и 1 играч може да ја направи разликата:smir:
Заборави ли на брзоногите Балотели и Пандев, како и на Милито?
Ќе не убијат Балотели и Маикон по таа лева страна, каде што немаме ни бек ни крило. Белким ќе се врати Жирков...

Ние можда целосно ќе се одбраниме, дај Боже, ама треба и да реализираме :helou:

Честито победа нек е :wink:
И него што бидна со Есиен,потврдено е дека ќе паузира до крај на сезона ?
Сеуште не е потврдено, се надеваме дека тоа е само шпекулација


Тери - Лампард
Лампард - Тери

убаини :back:


Ви реков и прееска, стабилни Тери и Алекс во одбраната ми е многу подраго отколку победата од 2:0 и пласманот во полуфинале. Мило ми е што Лампард конечно реализираше од далечина (нешто што му недостига сезонава а изминативе сезони знаеше доста често да го направи) а и Дрогба (според хајлајтсите) трчаше се бореше за топки, додаваше и сл


Уше Хиларио да се опраи малце (да не не изрешетат со удар од далечина) и шансите со Интер ќе ни бидат изедначени :toe:
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Абе само тој само тој ама и 1 играч може да ја направи разликата:smir:
Заборави ли на брзоногите Балотели и Пандев, како и на Милито?
Ќе не убијат Балотели и Маикон по таа лева страна, каде што немаме ни бек ни крило. Белким ќе се врати Жирков...

Ние можда целосно ќе се одбраниме, дај Боже, ама треба и да реализираме :helou:
Имаме јак среден ред...тоа е факт...со добра игра ќе ги распарталиле...Но да причекаме за 1ипол недела.:smir:
 
Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
Зашо не сум во тек со настаниве..Чех ќе биде спремен за со Интер се знае ?
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Имаме јак среден ред...тоа е факт...со добра игра ќе ги распарталиле...Но да причекаме за 1ипол недела.:smir:
Па тоа зборуваме јас (и фантомот) бе друже, не дека сме заникаде и покрај повредите и сл, ама играта не ни ја бива, тоа е маката
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Па тоа зборуваме јас (и фантомот) бе друже, не дека сме заникаде и покрај повредите и сл, ама играта не ни ја бива, тоа е маката
Да почекаме уште 1ипол недела ќе биде најубаво..:wink:
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Дечки може некој да ги стави голчињата денес против стоук?:tv:
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Chelsea will play Aston Villa in the FA Cup semi-final at Wembley.
The repeat of the 2000 Final will be played on Saturday 10th or Sunday 11th April.
Fulham or Tottenham will play Portsmouth in the other semi.
:tv:
Едно многу интересно прашање:
How does Ancelotti compares with Scolari?

I wonder if anyone has compared the statistics of Scolari vs Ancelotti. If we normalised the results up till the time of his dismissal, what is it like? ( for example, 1 defeat in 5 games? or 2.2 goals scored per game yada yada...)

But these things I do know :

1.Chelsea have already conceded 26 goals in 28 games during this campaign, which compares poorly with their first title-winning season under Jose Mourinho five years ago, when the opposition scored just 15 times all season.

2. We have lost more league games (like Manure) this season than any other season since Roman's arrival.
( I know about the improving qualities of Man City, Villa, Everton & cockspurs.. but still....)

3. Ancelotti's failure to sort out the dressing room ! (If JT isn't commanding respect, then appoint Lampard or Drogba.And the players must be professional enough to work with one another. JT v Bridge is private life...give us our deserving victories !!!)... Desailly, not me, hinted on this.

Just one farking point ahead of Manure...lost 2x to Man City...failure to beat Everton anywhere this season...
the air does smell like Portugal's hope during the last Euro championship...or when Big Phil was here.

 

StefanJT26

Captain , Leader , Legend
Член од
11 јануари 2010
Мислења
610
Поени од реакции
7

Lord Brandon

I came-I saw-I conquered!
Член од
15 февруари 2010
Мислења
63
Поени од реакции
2
Брзоногиот Пандев ... ахахах ме изнасмеа брат =)
Шо сакаш да кажеш !?! Дека Пандев не е брз !? Пандев има се шо му треба - техника, брзина, дриблинг, скок, шут !:costumed2
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Некни ка беше тука кажа дека ќе примат 3 комада, и дека ќе се бранат на големо....
Ако е таква работата 1000 сите сингл бабнетеја 1 во 1 или само 1 како сакате:helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom