Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

StefanJT26

Captain , Leader , Legend
Член од
11 јануари 2010
Мислења
610
Поени од реакции
7
Браво!

Тери за Лампард , Лампард за Тери.:vozbud:

Само кај се падна Астон Вила , многу тежок противник. Денес на полувреме губеа 0-2 , за 10 минути 2-3 направија. И до кога ќе игра Микел ? Што си мисли Анчелоти дека он е иднината на Челзи ? Само сега ми е страв да не биде како секогаш до сега , кога тепаме у ФА куп , после обавезно пораз во ПЛ следува.

И официјало Иванович фрла најдолго од аут.:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Golube

неам појма
Член од
9 ноември 2009
Мислења
116
Поени од реакции
5
Мене искрено само Хиларио ме плаши со Интер.
Одбранава ќе се консолидира доотогаш,еве има некакви знаци,но Хиларио е врска.
Човекот сите шутови ги проследува со трчкање и со поглед,а никако да се фрли по топката.

Ќе го видат овие интерашиве дека е камен и ќе му шутираат од сите страни:jaj:
 
Член од
27 август 2009
Мислења
1.540
Поени од реакции
1.671
Конечно добро да изигра Тери. Само почесто таков да го гледаме, не само со подпросечни екипи.


Лани полуфинале на ЛШ против Барса и дома и гости Хиларио бранеше, така?
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Конечно добро да изигра Тери. Само почесто таков да го гледаме, не само со подпросечни екипи.


Лани полуфинале на ЛШ против Барса и дома и гости Хиларио бранеше, така?

Лани Чех бранеше на двете утакмици...:toe:
 

Golube

неам појма
Член од
9 ноември 2009
Мислења
116
Поени од реакции
5
Иначе Интер игра ептен слабо полувреме со опонентот Џенова.Немаат ниту една шанса,да не кажам дека се бедни и многу многу ранливи.
Ви викам,единствено ме плаши сакатиот Хилариу,другото е се океј.
 
Член од
29 април 2009
Мислења
13
Поени од реакции
1
dali e sakat ili ne e i ss hilario i bez hilario ke go pominat inter kako nisto :)))):smir:
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Пандев е голем песимист за реваншот...
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Добро е што победивме ни требше ваква победа и плус против еден од понезгодните екипи Стоке... Наредна утакмица исто така ќе победиме со Вест Хем дома играме и со нив и со Интер со овие вториве тешко ќе биде али ќе ги тепаме на тактички план уште среќата малце да ни се насме:wink:
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Ги гледав Интер вечерва и беа тапа тапосана...Со добра игра како што го знаеме вистинскиот Челзи,Дрогба добро и физички спремен,добар и расположен за игра Балак и Ламард,цврста игра на Тери и Бане во одбрана,Хиларио со помалку грешки и живи ќе ги изедеме...Лампард и Балак може да го изедат Снајдер кој што само тој им вреди во средиот ред,а ако се тргне одма офанзивно уште од прва минута и ако се постигне гол,ќе биде многу добро...
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Мирни Мирни прво Вест Хем дома остај те вие Интер нека си гледа мур и неговите за него сега... Мене некако како да ми се чинеше се си мислам дека за кладилници си играа вечер двете екипи али ај нмв како што реков прво Вест Хем дома после се прави муабет за Интер:wink:


Number 1 fan! Toni Terry celebrates her husband John's goal

Suck my finger :D Новинарска работа.... да ви се плјукнам на сите.
 
Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
Честито победа нек е :wink:
И него што бидна со Есиен,потврдено е дека ќе паузира до крај на сезона ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom