Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Браво момци...Ја кренавте самодовербата и на навивачите и на сите играчи во Челзи..Браво Кептеин Фантастик...Џон Тери...1 асистенција и едно голче.....
Дечки сега ќе играме полуфинале или финале?И со кој ќе играме ако играме полуфинале или финале???И уште нешто...кога ќе го играме заостанатиов дуел во премиер лигава?
:smir:

Полуфинале ке играме,а со кој не знам.:toe:
 
F

fantomX

Гостин
Требаше да влезе Какута,чоекот има заборавено што е фудбал :pos2:

Фа Куп е ова...барем за куповите да добијат малце минутажа:toe:
(за младинците зборам).
Тој куп е Карлинг, Ф.А. Куп е вредно натпреварување.

Браво момци...Ја кренавте самодовербата и на навивачите и на сите играчи во Челзи..Браво Кептеин Фантастик...Џон Тери...1 асистенција и едно голче.....
Дечки сега ќе играме полуфинале или финале?И со кој ќе играме ако играме полуфинале или финале???И уште нешто...кога ќе го играме заостанатиов дуел во премиер лигава?
:smir:
За 20ина минути противниците.
Заостанатиов дуел ко ќе има слободен термин.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Следен натпревар на 13-ти со Вест Хем дома. :smir:
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Е вака ако играме и со Интер јас мислам дека ќе поминеме, само би сакал Џо Кол да почно прва или да влезе како замена, се гледа дека Џо сака да игра само нема среќа.:toe:
Не го гледав натпреварот ама без разлика како и да сме одиграле, Стоук не е мерило за Интер. Одбраната да е на ниво, тоа е приоритет. Затоа и прашав за Тери/Алекс. Хиларио колку и да го фалите, колку и да изиграл добро, дури не направи нешто за да ги врати на некој начин тие 3 изгубени (заради него) бодови ќе го пцујам за се живо и диво.

Единствена светла точка за натпреварот со Интер е тоа што годинава играме добро со големи екипи :toe:
(играме и добро на домашен терен, а и во Милано одигравме на ниво)
 
F

fantomX

Гостин
Не го гледав натпреварот ама без разлика како и да сме одиграле, Стоук не е мерило за Интер. Одбраната да е на ниво, тоа е приоритет. Затоа и прашав за Тери/Алекс. Хиларио колку и да го фалите, колку и да изиграл добро, дури не направи нешто за да ги врати на некој начин тие 3 изгубени (заради него) бодови ќе го пцујам за се живо и диво.
Ти пцуј го Хиларио колку сакаш, ама на сите им е јасно дека човекот е просечен голман, и дека одлично одрботува ко ќе има работа. Не можам да барам појќе од него. Но од Тери, Алекс и Карваљо, можам. Многу тешко ми паѓа ко ќе го видам Оби Микел како само се влечка и вллечка по средината, и тогаш морам од центархалфовите да очекувам натприродни напори. Пред нив неподвижен компир, зад нив едне просечен голман. :toe:
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
55
Поени од реакции
0
Нареден утакмица во полуфиналето на Фа купот мислам дека ќе биде со Портсмут/Астон Вила. Тотенхем ќе игра реванш со Фулам. Ќе видиме кој ќе се падне , би требало да има некаков ждреб.
 
F

fantomX

Гостин
Астон Вила на Вембли на 10 или 11 април противник во полуфиналето.
Тотенхем или Фулам на Бирмингем во другото.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Ти пцуј го Хиларио колку сакаш, ама на сите им е јасно дека човекот е просечен голман, и дека одлично одрботува ко ќе има работа. Не можам да барам појќе од него. Но од Тери, Алекс и Карваљо, можам. Многу тешко ми паѓа ко ќе го видам Оби Микел како само се влечка и вллечка по средината, и тогаш морам од центархалфовите да очекувам натприродни напори. Пред нив неподвижен компир, зад нив едне просечен голман. :toe:
А ние просечна екипа сме па да ни треба просечен голман?


Со Сити колку само наивни голови прими, што треба да очекуваме против Интер?
 
F

fantomX

Гостин
Портсмут.:smir:
Портсмут нека биди.
Најлош можен ни се падна, дури и Тотенхем ќе беше поарно, ама то е, досега имавме среќа да играме само со второлигаши, не можи стално. :toe:

А ние просечна екипа сме па да ни треба просечен голман?


Со Сити колку само наивни голови прими, што треба да очекуваме против Интер?
Јебига, јас не го донесов. Ни па јас го најдов уште попросечниот Трнбул.

Со Интер очекувам да одработи тоа малку што би морал, пошто очекувам од тие пред него да не дозволат игра на Интер. :toe:
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
Дали ми се причини или и Фереира беше доста добар.....?! :raz:
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
сите одиграа топ ,само средниот ред некогаш знаеше да заебе али мислам дека со враќањето на балак во средниот ред ке се среди работа,ањелка просто човекот немаше среќа,одбраната мислам дека беше ок и некако подобро ми функционираат алекс и тери од колку карваљо и тери.тоа е тоа мислам дека од оваа коло ја покачуваме формата и очекувам добри резултати од интер и од вест хем!
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
а головите да видиме тие шо неможевме?
 
F

fantomX

Гостин
Дали ми се причини или и Фереира беше доста добар.....?! :raz:
И Ван Анхолт на лев бек ќе беше добар кога тројката во Тери, Алекс и Иванович беше на оптимално ниво, а и Малуда не беше којзнај колку офанзивен.

а головите да видиме тие шо неможевме?
http://hahaman.50gigs.net/wp/2010/03/08/chelsea-stoke-2-0-highlights-fa-cup-6-02-10/
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom