Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
A

Alexander Nevsky

Гостин
Фантом како играме прво држиме игра нешто? дека спор нетот ми е неможам да следам.. За овие што ги спомнам и самиот знам што да очекувам. Имавме шанси нешто?
 
F

fantomX

Гостин
Фантом како играме прво држиме игра нешто? дека спор нетот ми е неможам да следам.. За овие што ги спомнам и самиот знам што да очекувам. Имавме шанси нешто?
Многу слично ко против Манчестер Сити, само што Стоук за разлика од нив држеше некое ниво на напади, и секако не примивме гол пошто и Хиларио и Алекс и Тери се многу поконцентрирани, и за то шо конечно неподвижноста на Оби Микел се исплати со тоа што спаси чист гол откако не ја напушти гол-линијата, по корнер ли беше, или аут, не памтам пошто кај Стоке исто е и едното и другото.
 

dR3

Член од
9 септември 2009
Мислења
918
Поени од реакции
542
Ова дефинитивно ќе му ја врати/подобри самодовербата. :helou:
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Добро е..2-0:smir:
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Тери мајсторееее...:vozbud:
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
357
Поени од реакции
99
А зашо бе сите носат црни ленти шо се има десено?
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Цел натпревар ниедна замена...да ти е**м дебелиот в г'з :tapp:
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Не ми е битен резултатот, само едно нешто ме интересира од натпреваров:

Дали Тери и Алекс одиграа на ниво, на нивото на кое играа минатата сезона и беа непробојни?
 

Golube

неам појма
Член од
9 ноември 2009
Мислења
116
Поени од реакции
5
Анчелоти е слепец најголем.
Игра со прв состав,ризикува да се повреди некој играч.

Иначе,The captain is Back!
Колку само асистенцијата и голот ќе му ја вратат самодовербата.аоао аоа
Секоја чест.

Не ми е битен резултатот, само едно нешто ме интересира од натпреваров:

Дали Тери и Алекс одиграа на ниво, на нивото на кое играа минатата сезона и беа непробојни?

Искрено изиграа на ниво.
 

UNKNOWN_ARTIST

Blue is the colour!!!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
892
Поени од реакции
555
Не ми е битен резултатот, само едно нешто ме интересира од натпреваров:

Дали Тери и Алекс одиграа на ниво, на нивото на кое играа минатата сезона и беа непробојни?
Да, според мене. Според тоа што го видов, оти на моменти ми кочеше сликата. Беа на ниво денеска.
А Тери имаше свој ден. Една асистенција и едно голче.
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
55
Поени од реакции
0
Е вака ако играме и со Интер јас мислам дека ќе поминеме, само би сакал Џо Кол да почно прва или да влезе како замена, се гледа дека Џо сака да игра само нема среќа.:toe:
 
F

fantomX

Гостин
А зашо бе сите носат црни ленти шо се има десено?
Во средата „на спиење“ умрел тренер на второлигаш, и младата англиска репрезентација ко играше некни со Грција носеа ленти и имаше минута молчење или аплауз по нивно.

Цел натпревар ниедна замена...да ти е**м дебелиот в г'з :tapp:
:pos2:

Не ми е битен резултатот, само едно нешто ме интересира од натпреваров:

Дали Тери и Алекс одиграа на ниво, на нивото на кое играа минатата сезона и беа непробојни?
Можи да се каже, иако Стоке не е најсоодветен за оценка. Алекс цар, Тери едно солидно ниво. Иванович не беше ко што знај и можи, а сепак беше машина - шо покажува колку е добар. Можеби треба да прекини со тренинзи да „центрира“ од аут ко Делап, ми заостанува на друго.
Го заборај Хиларио-ус, пак ја видов мачката шо ја знам. :icon_mrgr

Анчелоти е слепец најголем.
Игра со прв состав,ризикува да се повреди некој играч.
Ќе играат и ќе се кршат ако треба. Балет играа против Манчестер Сити, нема никаква ни реална ни нереална причина зошто денеска не би играле. Две недели одмор? Не оди така... :toe:
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Требаше да влезе Какута,чоекот има заборавено што е фудбал :pos2:

Фа Куп е ова...барем за куповите да добијат малце минутажа:toe:
(за младинците зборам).
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Браво момци...Ја кренавте самодовербата и на навивачите и на сите играчи во Челзи..Браво Кептеин Фантастик...Џон Тери...1 асистенција и едно голче.....
Дечки сега ќе играме полуфинале или финале?И со кој ќе играме ако играме полуфинале или финале???И уште нешто...кога ќе го играме заостанатиов дуел во премиер лигава?
:smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom