Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Деко може слободно да си оди..А со него да го земе и Карваљо,Микел,Белети,Хиларио....:tv:
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Deko ako si odi ke dojde nekoj podobar :) inace ne mi e jasno stvarno zosto celzi ne kupi ovaa godina nekolku dobri igraci?use eden napagac dobro ke im dojde..Anelka ne e covek sto moze da resi natprevar megu Chelsea i Inter...Samo Drogba da se razigra i Chelsea ke go mine Inter bez nikakov problem,ali se e mozno ...
 
Член од
5 јули 2008
Мислења
412
Поени од реакции
9
Q: When are you returning to the pitch?

Essien: I will be back as soon as I can. I hate being on the sidelines but at the same time I need to be patient and heal properly. Once the medical team give me the all clear you will see me doing my thing on the pitch.




Тешко дека ќе се врати за дуелот со Интер
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Deko ako si odi ke dojde nekoj podobar :) inace ne mi e jasno stvarno zosto celzi ne kupi ovaa godina nekolku dobri igraci?use eden napagac dobro ke im dojde..Anelka ne e covek sto moze da resi natprevar megu Chelsea i Inter...Samo Drogba da se razigra i Chelsea ke go mine Inter bez nikakov problem,ali se e mozno ...
Тука ние ништо не можеме да ти одговориме...За тоа прашај го Анчелоти.

ESSIEN'S ENCOURAGEMENT

Posted on: Thu 04 Mar 2010
With another month comes another Michael Essien blog, and our injured midfielder has had his spirits lifted by Chelsea fans all over the world.
Despite a knee injury keeping him sidelined since early January, the Ghanaian is feeling good after receiving so many messages of support on his February blog. To say thanks, in his March entry he answers a number of your questions and responds to some of those comments that made him laugh.You can read this month's copy over in the Blogs section, where you will also see regular updates from many more Chelsea bloggers. :wink:
 
F

fantomX

Гостин
Deko ako si odi ke dojde nekoj podobar :) inace ne mi e jasno stvarno zosto celzi ne kupi ovaa godina nekolku dobri igraci?use eden napagac dobro ke im dojde..Anelka ne e covek sto moze da resi natprevar megu Chelsea i Inter...Samo Drogba da se razigra i Chelsea ke go mine Inter bez nikakov problem,ali se e mozno ...
Тука ние ништо не можеме да ти одговориме...За тоа прашај го Анчелоти.

ESSIEN'S ENCOURAGEMENT

Posted on: Thu 04 Mar 2010
With another month comes another Michael Essien blog, and our injured midfielder has had his spirits lifted by Chelsea fans all over the world.
Despite a knee injury keeping him sidelined since early January, the Ghanaian is feeling good after receiving so many messages of support on his February blog. To say thanks, in his March entry he answers a number of your questions and responds to some of those comments that made him laugh.You can read this month's copy over in the Blogs section, where you will also see regular updates from many more Chelsea bloggers. :wink:
За летото не знам, ама за зимово добро знам зошто никој не е купен. Пошто НЕМАШЕ кој да се купи, реално гледано. Можеби замена за Есиен имаше достапна, или „едно крилце“ со врвна техника?

Да се навратиме пак на мизерноста.... На англиски сајт на фанојте на Челзи има еден ваков наслов : How bad is Ross Turnbull? Сосема точно, колку можи да си дудук за да Хиларио кој не можи да ја допуца топката надвор од полојната на Челзи има предност за игра? Не мора ни да се чита понатаму за да се види дека нешто и тука е труло, дали (според мене) каменов без рефлекси, или пак Анчелоти тера „по дифолт“? И двете се еднакво лоши, барем едно се случува. :toe:
 

ArsVivendi

самовработена невработена
Член од
15 април 2007
Мислења
603
Поени од реакции
31
Chelsea го прошири списокот на повредени со уште еден играч - Roberto Carvalho откако се повреди настапувајќи за неговата земја според магазинот Sky Sports. Поранешниот играч на Porto...

Не се викаше Рикардо, или јас досега сум била во заблуда. Или пак се работи за некој друг играч.

И зашто живти се во повеќето статии кога се пишува за некого, се спомнува како, поранешниот играч на бла бла, ко да нема сега клуб? Толку ми било глупо, и уште ми е, што не ми е јасно шо сакат да кажат со тоа, коа Порто нема апла везе со било кој дел од статијата...
 

ArsVivendi

самовработена невработена
Член од
15 април 2007
Мислења
603
Поени од реакции
31
Ако успее Босингва да оздрави до дуелот со Интер, што е малку тешко, и ако биде фит да игра, можи да биде наместо Иванович на страната а Иванович наместо Карваљо до Тери, иако се знае дека Алекс засега ќе биде на тоа место. Да не беше и Алекс повреден??
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Ако успее Босингва да оздрави до дуелот со Интер, што е малку тешко, и ако биде фит да игра, можи да биде наместо Иванович на страната а Иванович наместо Карваљо до Тери, иако се знае дека Алекс засега ќе биде на тоа место. Да не беше и Алекс повреден??
Спомни било чие име, шансите да згрешиш се 50% :toe:



*се надевам ја разбираш поентата
 

ArsVivendi

самовработена невработена
Член од
15 април 2007
Мислења
603
Поени од реакции
31
Спомни било чие име, шансите да згрешиш се 50% :toe:



*се надевам ја разбираш поентата
Хах, знам, те разбирам... и да не е, ништо чудно да се појави статија утре или вечер со која уште 2-3ца од здравите се повредени =/
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom