Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
A

Alexander Nevsky

Гостин
Диаби го удри на Тери/ама тотално поинаков старт беше тоа/Тери си ја стави главата на местото на топката/сам себе убијал беше работата..=))
Се согласувам дека треба многу построги мерки да се превземат,само во Арсенал од 2006 до денес/3 такви повреди(Диаби-2006,Едуардо-2008,сега Арон).И 3/4 меча бан,после ке си продолжи да игра.Нека го суспендират цела сезона,па ке видиме дали пак ке стартуват на тој начин.
Не викам дека беше ист старт ама пак беше опасна игра можеше и тој шлем да носи како и Чех сега(за ова териво ич сега не ми е жал требаше посилно да го удрат тогаш може паметот ќе му дошол:jaj:) за казната да треба подолго време или цела полусезона така нешто за ѓабе К.Роналдо не бараше да има поголема заштита од такви стартови како на Ремзи богами на секој фудбалер му е страв... Треба да се превземат мерки.Најважно е сега Арон да се врати ја има подршката од сите:smir:
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Челзи како Македонија, игра само прво полувреме.
 

StefanJT26

Captain , Leader , Legend
Член од
11 јануари 2010
Мислења
610
Поени од реакции
7
Челзи како Македонија, игра само прво полувреме.

Полошо од тоа. Само до 1 гол.


А сеа Ешли да не чека жена му да го моли да продолжи да игра ? Како оваа на Бриџ ?:pos2:
 

Жути*

Kévin Constant за победа !
Член од
20 јули 2009
Мислења
794
Поени од реакции
275
Хехехе уште пред да почне натпреаворв со Манчестер Сити имав некое чуство дека ќе се деси вакво нешто. Тие во мизерна форма ништо не играат а ни Челзи не е ништо поарен и им напраја страшна беља, некој како што рече може и поразов да влијае малце позитивно и малце подлабого да ги разглаба Анечоти кај се сите грешки па и да се надеваме дека ќе се потсмири ситуацијата во клубот во наредните недели. Шутрациве само 5 шута на гол ( од кој и 1 пенал ) а постигнаа 4 гола, истото и со Интер само 3 шута на гол а дадоа 2 гола колку само е иронично очигледно дека Тери е во психолошка криза па мора малце да се соземе.

Гледам дека го кривите Анчелоти за Малауда што е ставен на левата бековска страна, па кој да стави кутриот кога нема ни еден што може приближно добро да ја заврши задачата. Малауда супер игра стварно ме изненадува човекот само неговите продори по левата страна и неговата брзина беа некаква опасност вчера а и против Интер. Па сигурно кога ќе се врати Жирков и Малауда да иде малце понапред ќе биде многу подобро.

А Балак битно ме убеди во што е најдобар да тепа по терен и од премногу фрустрација да си добие црвен, но некако мислам добро ќе им дојде на Челзи барем еден натпревар без него и без оној Белети ( што вие сакате да застане на левата страна ) мамлазон.

Ех само коа ќе ми текне во првиот дел од сезоната негде до Декември пред повредата на Есиен колку само Челзи беше јак, доминација на терен, топката во нивни нозе милина ми беше да ги глеам па дури и така ме освоиа да имам некој симпатии према овој клуб.

Има уште време, гледам распоредот на Челзи е најтежок до крајот на сезоната сигурно Анчелоти е свесен за тоа чим до сеа неможеа да направат солидна разлика веќе нема право на грешка и мора во секој натпревар да се влага многу внимателно.

Како викаат послем дождот има сонце, сигурно ќе дојде и за Челзи у брзо време.

Ептен се разочарувате и губите надеж иако до негде и имате право, незнам зошто плукате толку по Анчелоти кога моторот на тимот Есиен го нема веќе подолг период а и од тогаш почнаа сите проблеми на Челзи. Уште Челзи е прв , пред полу-финале во ФА Куп и пред голем меч во Лигата на Шампиони 1/8 финале против Интер. И сегде имате ептен реални шанси да завршите со трофеј.

Али вие најубаво си знаете, камо среќа мојон Милан да беше приближно колку Челзи, али ај тоа е сосема друга прича. :smir:
 

Golube

неам појма
Член од
9 ноември 2009
Мислења
116
Поени од реакции
5
Citav nekade deka Esli Kol mozelo da se otkaze od fudbalot.
Ne znam zasto toa ama..

Inace gledam inter sega,ekipata so koja ke igra chelsi vo liga sampioni.
Baloteli im dade zverski gol od dalecina,pa nema da me zacudi,so ogled na toa deka brani hilario,da se sluci istoto.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Хехехе уште пред да почне натпреаворв со Манчестер Сити имав некое чуство дека ќе се деси вакво нешто. Тие во мизерна форма ништо не играат а ни Челзи не е ништо поарен и им напраја страшна беља, некој како што рече може и поразов да влијае малце позитивно и малце подлабого да ги разглаба Анечоти кај се сите грешки па и да се надеваме дека ќе се потсмири ситуацијата во клубот во наредните недели. Шутрациве само 5 шута на гол ( од кој и 1 пенал ) а постигнаа 4 гола, истото и со Интер само 3 шута на гол а дадоа 2 гола колку само е иронично очигледно дека Тери е во психолошка криза па мора малце да се соземе.

Гледам дека го кривите Анчелоти за Малауда што е ставен на левата бековска страна, па кој да стави кутриот кога нема ни еден што може приближно добро да ја заврши задачата. Малауда супер игра стварно ме изненадува човекот само неговите продори по левата страна и неговата брзина беа некаква опасност вчера а и против Интер. Па сигурно кога ќе се врати Жирков и Малауда да иде малце понапред ќе биде многу подобро.

А Балак битно ме убеди во што е најдобар да тепа по терен и од премногу фрустрација да си добие црвен, но некако мислам добро ќе им дојде на Челзи барем еден натпревар без него и без оној Белети ( што вие сакате да застане на левата страна ) мамлазон.

Ех само коа ќе ми текне во првиот дел од сезоната негде до Декември пред повредата на Есиен колку само Челзи беше јак, доминација на терен, топката во нивни нозе милина ми беше да ги глеам па дури и така ме освоиа да имам некој симпатии према овој клуб.

Има уште време, гледам распоредот на Челзи е најтежок до крајот на сезоната сигурно Анчелоти е свесен за тоа чим до сеа неможеа да направат солидна разлика веќе нема право на грешка и мора во секој натпревар да се влага многу внимателно.

Како викаат послем дождот има сонце, сигурно ќе дојде и за Челзи у брзо време.

Ептен се разочарувате и губите надеж иако до негде и имате право, незнам зошто плукате толку по Анчелоти кога моторот на тимот Есиен го нема веќе подолг период а и од тогаш почнаа сите проблеми на Челзи. Уште Челзи е прв , пред полу-финале во ФА Куп и пред голем меч во Лигата на Шампиони 1/8 финале против Интер. И сегде имате ептен реални шанси да завршите со трофеј.

Али вие најубаво си знаете, камо среќа мојон Милан да беше приближно колку Челзи, али ај тоа е сосема друга прича. :smir:
У Челзи сонце нема да угрее уште многу време :)

Не му требаа на жабарот засилувања, сега тој нека го заземе местото на Есиен :smir:
 

Golube

неам појма
Член од
9 ноември 2009
Мислења
116
Поени од реакции
5
Ili majka mu da dojde,pa togas..

Inter rastura,neka se pazi chelzi vaka.
 

StefanJT26

Captain , Leader , Legend
Член од
11 јануари 2010
Мислења
610
Поени од реакции
7
Citav nekade deka Esli Kol mozelo da se otkaze od fudbalot.
Ne znam zasto toa ama..

Inace gledam inter sega,ekipata so koja ke igra chelsi vo liga sampioni.
Baloteli im dade zverski gol od dalecina,pa nema da me zacudi,so ogled na toa deka brani hilario,da se sluci istoto.
Не ! Хиларио не брани! Он стои на гол.
 

Golube

неам појма
Член од
9 ноември 2009
Мислења
116
Поени од реакции
5
А ти мрднат си или мрднат си?

Ај кажи шо сакаше да кажеш, ама онака на македонски јазик :smir:
ега приметив дека се пишувало на форум со мак.јазик.
епа вака:
Интер растура,а челзи со онаков голман и одбрана има пак да изгуби од интер.
нешто нејасно?
 

Жути*

Kévin Constant за победа !
Член од
20 јули 2009
Мислења
794
Поени од реакции
275
ега приметив дека се пишувало на форум со мак.јазик.
епа вака:
Интер растура,а челзи со онаков голман и одбрана има пак да изгуби од интер.
нешто нејасно?
Да ја тргнеш сликана од грчкион педер што ти е на аватар.

:smir:
 

Golube

неам појма
Член од
9 ноември 2009
Мислења
116
Поени од реакции
5
За Џорџ Мајкл мислиш?

Нека седи бе,ретко знае дека е по потекло од Гејција!
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
ега приметив дека се пишувало на форум со мак.јазик.
епа вака:
Интер растура,а челзи со онаков голман и одбрана има пак да изгуби од интер.
нешто нејасно?
Не туку мајка ти нешто ја спомнуваше (или нечија друга мајка)

За Џорџ Мајкл мислиш?

Нека седи бе,ретко знае дека е по потекло од Гејција!
Јас знам дека е по потекло од гејција (со мала буква г)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom