Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
F

fantomX

Гостин
Off Topic:

Денес со Фантом или Фантомх се видов ? (јбг , мемори оф а голд фиш =) )
Обичниот Фантом, не овај со х-чево. :smir:

Зашто си песимист бе Фантом?
Сменете ни се улогите овојпат.
Мене само ме нервира тоа што играме со килави гостински дресови,а тие ни се баксузни.А,ја веруам во такви глупости.

Ја очекувам најмалку нерешено со постигнати голови,после кај нас ќе има фешта.
Песимист сум за претставата на Лампард, не значи дека не очекувам од Шмуљо и овај коњов Дрогба нешто. Колку и Шмуљо да е.....едноставно Шмуљо; колку и Дрогба да ме нервира со неговата ноншалантност кога не е во близина на топката (па види само како се влечка!), сепак можат да се „истурат“ во вистинско време. И Жирков, како наш најдобар техничар моментално (спремен мислам), не е лошо некој слободен удар да изнуди за Дрогба или Балак, па и Лампард.

Гостинските дресој се со многу слична боја ко Интер-овите домашни, па 90% играме со бели, спијај мирно.
 
В

Вори

Гостин
Па и тие белите се некако глупи.
Ама очекувам Дрогба и Лампард да ги напраат мајмуни.
 
F

fantomX

Гостин
Па и тие белите се некако глупи.
Ама очекувам Дрогба и Лампард да ги напраат мајмуни.



Во однос на ланските се далеку поарни, а јас мислам дека се најдобри вооптшто кои Челзи ги имал неколку години наназад.

Дрогба можеби, во Лампард верувам дека ќе можи бар малку да ги збрка Камбијасо, Мунтари, Занети....или кој и да игра. Ништо повеќе.
 
В

Вори

Гостин
Интер има ропачки среден ред.
За да ги неутрализираме,треба Карло да ги пушти Балак и Микел и завршена работа.
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Во однос на ланските се далеку поарни, а јас мислам дека се најдобри вооптшто кои Челзи ги имал неколку години наназад.
Жолтите Ви беа најаки, дефинитивно. :icon_lol:
 
F

fantomX

Гостин
Интер има ропачки среден ред.
За да ги неутрализираме,треба Карло да ги пушти Балак и Микел и завршена работа.
Ќе прајме муабет за Микел ко ќе напрај црвен или кога и Станкович за кого Дрогба е жонглер технички комотно ќе го издрибла споменатиов Шифоњер.
 
В

Вори

Гостин
Ај ќе видиш дека Микел ќе одигра супер.
...едвај чекам среда у ПМ!
 
F

fantomX

Гостин
Мехуто Гонзалез последен пат на Челзи му судел 2005, а пред тоа 2001. Не го знам неговиот стил, дали остава пооштро, дали сецка игра....и затоа не гледам зошто е потенцијална опасност за Челзи.
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Јакото „оружје“ бамуја, во големи дуели да се истакнал го памтам само лани ко изигравме 4-4 со Ливерпул. Па ко ќе се придодај фактот што средината на Интер ја сочинуваат бар тројца од Мунтари, Камбијасо, Мота, Занети, Станкович.....баш „јако“ изнендување е Лампард... :toe:

Најди друг ваков гол преку играч и голман, па ќе збориме за големината на Лампард...

 
F

fantomX

Гостин

Најди друг ваков гол преку играч и голман, па ќе збориме за големината на Лампард...

Дали ова беше групна фаза???

Протв Баерн голот, да, признавам. И финалето во Москва исто, само имаше многу повеќе среќа него умешност.
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44

Опасно, опасно... Се надевам на некое шугаво голче како она 4:03 на клипов

Инаку, според мене, голот против Барселона е најубав гол на сите времиња...
 
В

Вори

Гостин
Звер е Лампард несомнено е тоа.
Тогаш изедов гомна за неговата моментална форма,али во афект.

Ако не ја реши тој,ја глата ја сечам.Само ако игра,нормално!
 
F

fantomX

Гостин
Звер е Лампард несомнено е тоа.
Тогаш изедов гомна за неговата моментална форма,али во афект.

Ако не ја реши тој,ја глата ја сечам.Само ако игра,нормално!
Ако Лампард дај гол или има асисетнција (асистенцијава од игра, не корнер или слично), го носам Мурињо на аватар месец дена, колку и да нејќам.
Ако не, чекам слика од твојата пресечена глава. :icon_mrgr
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom