Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
F

fantomX

Гостин
Абе да ама и он е повреден покрај нашиот топ плејмејкер - Деко :)
Шмуљо е топ плејмејкер, немој сега вака...

Тешко тешко ќе да биде всреда така? Двете екипи играат физички фудбал нема многу атракции ако барселона и остало од тој тип на тимови... ние сме за нијанса послаби(можеби и повеќе сме послаби зш есиен и ешлеј злато вредат посебно првиот) таму само гол да се даде друго ништо и да пораз минимален од гол до два... Ако бидат Чех,Тери,Дрогба,Бане и Лампард на ниво да изиграат ништо не чудо и таму да им закачиме мада овој Мурињо е зверка после Хидинг е најбољи... За Карлито не коментирам додека не заврши цела сезона и летово да видам што трансфери ќе направи:toe: Чудно ми е Мурињо нешто не провоцира или мене така ми се чини... Едвај Чекам да видам Дрогба како ќе изигра против мур се надевам нема да потфрли:jaj:
Анчелоти нема да напрај ниеден трансфер, да се молиме и надеваме дека Арнесен „одбрал шлем“, според соодветион К-15-скеч, за да „не му падне некоја глупост на памет“ (ко Стивен Тејлор). Анчелоти треба да воигра тим, ни одблиску не е тој кој ќе има последен збор за трансфер. Консултиран да, ама главен, нема шанси.
Околу Џозе...
http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-1252235/Jose-Mourinho-blasts-Roman-Abramovich-making-grave-mistakes-letting-Chelsea-slip-Manchester-United.html
http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-1251357/Chelsea-wrong-sack-Inter-Milan-boss-Jose-Mourinho-hits-club-ahead-Champions-League-showdown.html
http://www.mirrorfootball.co.uk/news/Jose-Mourinho-Chelsea-are-still-MY-side-but-Inter-Milan-will-win-Champions-League-if-they-beat-them-article326917.html

Дел има „добра арома“ (има логика), дел смрди....но поентата е дека има гомна од негова страна.

Кога можеше Манчестер да го утепа Милан на Сан Сиро,зашто не би можеле ние да ги тепаме на Меаца?

И да..
Црните и белите дресови гостински,ни се баксузни.
Неаме победено кога сме играле со тие...
Нормално дека се можи. Само момент мож да е доволен во ваков дуел.
Околу дресовите, против Евертон игравме со бели, па го видов најлошио натпревар на Челзи сезонава (според играта беше полошо вчера, ама резултатот е битен против такви екипи).

Традицијата вика дека Жозе дома не губи, дури ни со 9 играчи :pos:
Традицијата вика дека Џозе губи дома само во 1/8-финале на ЛШ од идните шмапиони (2006). :icon_mrgr

5.Челзи веќе го има победено Интер оваа сезона :smir:
Добро утакмицата беше пријателска, но ни едниот ниту пак другиот тим не отиде во САД среќно да изгуби на World Soccer Challenge каде учествуваа едни од најдобрите Европски тимови.
Резултатот го отвори токму Дрогба и Лампард се запиша во листата со добро изведен пенал.
Од тој натпревар па се до денес и анчелоти и Мурињо имаат размислувано за тактиките и најдобрите 11 кој би истрчале за натпреварот во ЛШ.
Особено за Челзи кој треба да има мала психолошка предност знаејќи дека го имаат тоа што треба да го победат противникот.
Со можностите на Лампард и Дрогба кои ако прикажат добра игра против нивниот поранешен менаџер тоа би можело да се покае клучно колку и секоја физичка и техничка супериорност.:wink:
Да бе, со Белеч на гол. Можеби Лампард и Дрогба ќе играат и в среда, но Белеч за Интер сигурно не. :)
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Шмуљо е топ плејмејкер, немој сега вака...


Анчелоти нема да напрај ниеден трансфер, да се молиме и надеваме дека Арнесен „одбрал шлем“, според соодветион К-15-скеч, за да „не му падне некоја глупост на памет“ (ко Стивен Тејлор). Анчелоти треба да воигра тим, ни одблиску не е тој кој ќе има последен збор за трансфер. Консултиран да, ама главен, нема шанси.
Околу Џозе...
http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-1252235/Jose-Mourinho-blasts-Roman-Abramovich-making-grave-mistakes-letting-Chelsea-slip-Manchester-United.html
http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-1251357/Chelsea-wrong-sack-Inter-Milan-boss-Jose-Mourinho-hits-club-ahead-Champions-League-showdown.html
http://www.mirrorfootball.co.uk/news/Jose-Mourinho-Chelsea-are-still-MY-side-but-Inter-Milan-will-win-Champions-League-if-they-beat-them-article326917.html

Дел има „добра арома“ (има логика), дел смрди....но поентата е дека има гомна од негова страна.


Нормално дека се можи. Само момент мож да е доволен во ваков дуел.
Околу дресовите, против Евертон игравме со бели, па го видов најлошио натпревар на Челзи сезонава (според играта беше полошо вчера, ама резултатот е битен против такви екипи).


Традицијата вика дека Џозе губи дома само во 1/8-финале на ЛШ од идните шмапиони (2006).


Да бе, со Белеч на гол. Можеби Лампард и Дрогба ќе играат и в среда, но Белеч за Интер сигурно не. :)
Абе имаме ние многу топ плејмејкери :icon_mrgr
 
Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
Добро е шо се победи над Волвс..за самодоверба на играчите за тоа шо ги чека во среда во Италија..
Инаку вчера ги гледав Интер и добро изиграја,и тоа шо играја скоро 50 минути без двајца играчи..
Тежок ќе биде натпреварот али сепак мислим дека ќе одиме понатаму!
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Дами и господо,

на ден 24 февруари 2010 лето Господово, се организира групно гледање на мечот Интер vs Челзи. Организатори се Фантом и Син, па кој сака нека повели. Ќе се гледа во Irish Pub, кој се наоѓа на кеј (за оние што не знаат). Кој е заинтересиран нека пише пп на било кој (мене, Фантом, Син).
 

StefanJT26

Captain , Leader , Legend
Член од
11 јануари 2010
Мислења
610
Поени од реакции
7
Дами и господо,

на ден 24 февруари 2010 лето Господово, се организира групно гледање на мечот Интер vs Челзи. Организатори се Фантом и Син, па кој сака нека повели. Ќе се гледа во Irish Pub, кој се наоѓа на кеј (за оние што не знаат). Кој е заинтересиран нека пише пп на било кој (мене, Фантом, Син).

Идејава е супер. Може ќе дојдам.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.290
аехуха, не е организирано нит од мене нит од фантом, преку едно другарче од фејс средив али бидејќи не бевме сигурни кој и како ке дојде, во Ајриш Паб ваљда ке се резервира место за 10-12 души ( а до сеа дечкото што договара гарантира за 4 луѓе, ја со Грејт од форум договорив, плус Фантом ми кажа 3-4 ке носел и затоа е и толкава бројката на резервации ).
Али, тоа не значи дека Се остало ке биде зафатено така да бујрум на дружба, пифце и слично. :)

Aко не па за втората недела унапред да се договориме и да резервираме асално за повеќе луѓе, и интераши и фанови на Челзи.
 
В

Вори

Гостин
Дома си е дома бе!

Сам пред телевизор,евентуално со татко ми(не евентуално,туку сигурно),сок,грицки,заебанции и то.
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Јас не сум Ск неделава иначе со задоволство би дошол... Ај здравје за Реваншот ако има нешто ќе гледам да дојдам:helou:


Еве што не очекува до крајот на сезоната прилично тежок распоред плус ни следува и четврт/полуфинале во лига на шампионите:tv:
Ај малце моја анализа па слободно вие кажете што мислите го искличувам дуелот со Интер оваа среда каде што очекувам минимален пораз или евентуално победа од 0-2 за нас..
27 Sat 12:45 PREM H Manchester Cityмуст вин меч и мислам дека ќе тепаме Сити се во слаба форма мислам дека Хјуз беше болји од Манчини...Тесна победа од 1,2-0...
March 2010
13 Sat 15:00 PREM H West Ham UnitedЛондонско дерби со Чеканите,Јунајтед ќе чека наш кикс ама мислам дека нема ни во овој меч да го дочека:pos2: Јесте Зола е наш ама Вест Хем отсекогаш бил голем наш ривал и тврд орев плус после нив ни следува мечот со Интер така тесно ке биде очекувам победа тесна од 1-0 стрелци Тери или Балак:baeh:

16 Tue 19:45 CPLG H Inter Milan Нема многу објаснување се освен победа би било лошо за нас освен ако не им го чукнеме 0-3 на гости па после да ја спуштиме топката доле..
21 Sun 16:00 PREM A Blackburn Rovers Овде незнам што да коменитрам мн работи ќе зависат од мечот пред тоа со интер така да немам нешто оформено мислење за овој дуел...
24 Wed 19:45 PREM A PortsmouthПортсмут ќе се бори за опстанок и ќе бараат бодови да ни земат на кои Манчестер ќе се наслади ама нема попуштање мора победа ем имаат најслаб тим во цела лига ем Аврам е добар пријател на Абравмович:kesa:
27 Sat 15:00 PREM H Aston Villa Тешка утакмица пред дербито со Манчестер на Трафорд мора со победа да влеземе ем растеретени од секаков притисок ем.... Победа со два разлика
April 2010
3 Sat 12:45 PREM A Manchester United Дуел со кој ќе се реши каде патува титулата оваа сезона мада рано ќе биде според мене али сепак победа во овој дуел ќе ни биде и тоа како добро дошла против директниот конкурент мммм убајни тесно ќе биде али сепак мислам дека Карлито му го има пикот на Сер :pos2:

12 Mon 20:00 PREM H Bolton Wanderers И да победиме и да загубиме со Манчестер(не сакам да слушнам=) овој дуел мора да го земеме ем да се одлепиме или пак да се опроравиме од поразот...
17 Sat 17:30 PREM A Tottenham Hotspur Е за овој дуел сум песимиста макар што со поголемите екипи подобро играме мислам дека ептен тешко ќе поминеме ем во екот на битката ќе бидеме за титулата каде што секои 3 бода ќе ни бидат потребни... Дефо и Мордич мора да се пазат на овој дуел:toe:
25 Sun 16:15 PREM H Stoke City Муст вин против малите екипи во завршницата мора да им ги исцедиме сите 3 бода низ гз:vozbud:
May 2010
1 Sat 15:00 PREM A Liverpool Уффф дерби на 2/то коло до крајот...Навивачите на Манчестер и вцрква зејтин ќе оставаат да кикснеме тука а и богами не е чудо тоа да се случи Торес и Џерард може и да ни ги дадат 3 бода зш верувам дека Џерард не посакува Манчестер да земе титула:smir:
9 Sun 16:00 PREM H Wigan Athletic Ехххх кои должници ни се овие лузериве што примаат по 9 гола :pusk: се надевам ќе се сетат играчите што ни направија во 93 минута и оној Хески името да му се неспомне:kesa: Мора да ги тепаме мислам дека тука и титулата ќе ни ја дадат:vozbud:

Со болдирани букви се мечевите каде што очекувам 3 бода
или 8 победи од 11 меча или 24 бода од 33 можни мислам дека ќе ни бидат доволни за Титулата да се врати на Стемфорд освен Манчестер да тепа на сите 11 меча :tv:
ако грешам некој нека ме поправи некој... За лига шампиони нека помине првиот меч да видам што менталитет ќе прикажеме па ќе правиме маубет...

Инаку анализата е оформена од навивач на Челзи не е од некој професионалец ова е мое мислење може некој ке се насме некој ќе се противи сепак ова е мое така да Chelsea till i die!!! Позз



Chelsea hold no secrets for Mourinho

Кад тад сакам да се врати кај нас али оној Абрамович Чоек неможе да го разбере :/
 

8_88

888
Член од
7 мај 2009
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.610
Поради некои обврски бев на некое време отсутен од форумот, па еве сега повторно се "активирам" на некој начин.......

Голманот на Интер Julio Cesar настрада во сообраќајна незгода со своето Ламборџини
Повредите со коишто се здобил се не толку сериозни - некакви исекотини на лицето, но е неизвесен за во среда......
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.534
Поени од реакции
59.076
Поради некои обврски бев на некое време отсутен од форумот, па еве сега повторно се "активирам" на некој начин.......

Голманот на Интер Julio Cesar настрада во сообраќајна незгода со своето Ламборџини
Повредите со коишто се здобил се не толку сериозни - некакви исекотини на лицето, но е неизвесен за во среда......
Не е проблем еве ги замените:



:pos2:

P.S.
Орландони го заебава Толдо по натпреварот со Јувентус кога прими гол низ нозе :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom