Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

Nekoj IksDe

Челзијаш
Член од
17 септември 2009
Мислења
495
Поени од реакции
9
јас само се надевам дека ова денес нема да влијае врз Тери за натпреварот во недела
 

Ace CFC

KTBFFH
Член од
15 октомври 2009
Мислења
362
Поени од реакции
22
Сколс, Невил па дури и Бекам.
Нивното било поминало, не очекувај да ти носат терет на грб.

Ако играат Лампард и Џерард ќе играат и англичаните, ако не...тешко



Ајде доста муабети за репрезентација, фан клуб Челзи е ова :)
tuk so vikas sme se fatile so ova sinkir kraj na svet ama nemojs da recis deka nemat jaki fudbaleri vo anglija:D
 

StefanJT26

Captain , Leader , Legend
Член од
11 јануари 2010
Мислења
610
Поени од реакции
7
Е сеа да ги видам Енглезите , кога капитен им е Рио што е глуп ко тротоар , и неможе да претрча 100 метри без да се измори. А тоа што разговорот траел 12 минути само кажува дека Тери не се замара многу со Капело и остали.
 
Член од
5 јули 2008
Мислења
412
Поени од реакции
9
Фердинанд е само привремено. Според мене мислам дека Џерард ќе биде новиот капитен.Само најмалце тоа ме загрижува.Ме загрижува тоа што сето ова се случува пред важен натпревар во недела со Арсенал.
 

ArsVivendi

самовработена невработена
Член од
15 април 2007
Мислења
603
Поени од реакции
31
Кога веќе зборуваме за Англиската репрезентација и Тери, според мене капитен на репрезантицајата треба да биде Лампард, не заради тоа што е од Челзи, но тој освен што прикажува добра игра, е и смирен, темпераментот му е навистина на ниво, и да не е во право, тој не се расправа, надвор од теренот нема преголеми скандали, и сметам дека е способен да ја води екипата.

(за темпераментот, пример црвениот со Ливерпул, кој најреално беше жолт, и иако останатите се бунеа, Лампард мирно лепо си излезе од терен, и ниту пцуеше ниту нафрлуваше. Немаше ни реакции како на Дрогба, Балак, и Босингва после полуфиналниот натпревар против Барселона во ЛШ)
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Кога веќе зборуваме за Англиската репрезентација и Тери, според мене капитен на репрезантицајата треба да биде Лампард, не заради тоа што е од Челзи, но тој освен што прикажува добра игра, е и смирен, темпераментот му е навистина на ниво, и да не е во право, тој не се расправа, надвор од теренот нема преголеми скандали, и сметам дека е способен да ја води екипата.

(за темпераментот, пример црвениот со Ливерпул, кој најреално беше жолт, и иако останатите се бунеа, Лампард мирно лепо си излезе од терен, и ниту пцуеше ниту нафрлуваше. Немаше ни реакции како на Дрогба, Балак, и Босингва после полуфиналниот натпревар против Барселона во ЛШ)
Не го спомнувај полуфиналето од ЛШ, тоа беше надвор од секоја вера.
Се чудам како се воздржаа физички да го нападнат, искрено!
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.706
Поени од реакции
11.129
Е сеа да ги видам Енглезите , кога капитен им е Рио што е глуп ко тротоар , и неможе да претрча 100 метри без да се измори.
Дечко, немој со вакви испади! Еден од двајцата најдобри дефанзивци во Англија е Фердинанд, и ако Капело одлучил Тери да не носи лента, поради притисокот и јадењето гомна на цела јавност врз него, со што автоматски ќе попушти со игра (а тоа никој не го сака), Логично е зошто Фердинанд ја зел лентата (плус фактот што е заменик-капитен, а и беше капитен и пред Тери, така да се е јасно). Башка ако не си го гледал Рио како игра (освен сезонава на 5 меча колку што изигра, не пишувај шо да е).
Со почит, член на фан клуб Манчестер Јунајтед.
peace :wink:
 

StefanJT26

Captain , Leader , Legend
Член од
11 јануари 2010
Мислења
610
Поени од реакции
7
Кога веќе зборуваме за Англиската репрезентација и Тери, според мене капитен на репрезантицајата треба да биде Лампард, не заради тоа што е од Челзи, но тој освен што прикажува добра игра, е и смирен, темпераментот му е навистина на ниво, и да не е во право, тој не се расправа, надвор од теренот нема преголеми скандали, и сметам дека е способен да ја води екипата.

(за темпераментот, пример црвениот со Ливерпул, кој најреално беше жолт, и иако останатите се бунеа, Лампард мирно лепо си излезе од терен, и ниту пцуеше ниту нафрлуваше. Немаше ни реакции како на Дрогба, Балак, и Босингва после полуфиналниот натпревар против Барселона во ЛШ)
И Тери е тука некаде. Ама за Лампард немам збор. Се надевам дека ќе се свести Капело па барем Лампард ќе го стаи капитен да биде.
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.968
Поени од реакции
1.868
И Тери е тука некаде. Ама за Лампард немам збор. Се надевам дека ќе се свести Капело па барем Лампард ќе го стаи капитен да биде.
Или Кол нека го стави капитен, само дека е од Челзи, така? Искрено Лампард е ѕвер играч, но не заслужува капитенска лента, нема темперамент што секој капитен треба да го има.

пс. За Рио многу јадење го*мна не, пошо се тука со Тери, не е Тери подобар од Рио.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Да сум на местото на Џон Тери,одма ќе дадев одказ од репрезентацијата...Ова на некој начин и го навредуваат.Што има врска првиатниот живот на Тери,со капитенската лента во репрезентацијата на гордиот албион...Бог да чува и да брани...А то копилето итаљанско,да му го попуши може само...Иако навивам за Англија во репрезентации,не сакам и нема да навивам за нив на Светското Првенство,напротив,ќе навивам да испаднат...И да си ја чеша тиквата празна Капело што проблеми направи..Па да,Капело ги прави овие проблеми,не Тери...Тери си прави што си прави во п.живот,што курац овој жабаров меша тоа со играта на теренот...И ќеиф ќе ми биде да испадне Англија во ЈАР што побрзо...На крај краева,само Челзи во срце му е на него,само челзи го носи во срце...:smir:
 

StefanJT26

Captain , Leader , Legend
Член од
11 јануари 2010
Мислења
610
Поени од реакции
7
Или Кол нека го стави капитен, само дека е од Челзи, така? Искрено Лампард е ѕвер играч, но не заслужува капитенска лента, нема темперамент што секој капитен треба да го има.

пс. За Рио многу јадење го*мна не, пошо се тука со Тери, не е Тери подобар од Рио.

Рио во своите најдобри времиња можда и беше скоро колку Тери добар , ама за однесување на теренот , воздржанос и сл. Тери е далеку над Рио. Рио е многу избувлив и не мисли многу-многу пред да направи нешто.


За тоа било кој само не него.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
^ Свој навивач мава со топка у фаца :jaj::pos2: ...И после капитен..Неможе бе братче,не му личит..И на циган да му купиш ферари и да го направиш Тони Монтана,пак циган ќе си биде....:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom