Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
Драги мои колеги и колешки истомисленици па и остали(јас предвреме - ама нема веза :) )

Нека ви е честита новата година и искрено ви посакувам се најубаво во неа како на приватен така и на навивачки план.... нека нашиот тим не удостои со големи успеси и радости нареднава 2010-та година !!! Јас почнувам со славје - се читаме наредната година - да се надеваме бериќетна и година со радости во изобилство за нас :pehar:

П.С. И не заборавајте.... BLUE IS THE COLOUR & We Are Pride of LONDON

П.С.С Keep The BLUE Flag Flying High & ----||---- BLUE Boys On The Top Of The League :wink:
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Драги мои колеги и колешки истомисленици па и остали(јас предвреме - ама нема веза :) )

Нека ви е честита новата година и искрено ви посакувам се најубаво во неа како на приватен така и на навивачки план.... нека нашиот тим не удостои со големи успеси и радости нареднава 2010-та година !!! Јас почнувам со славје - се читаме наредната година - да се надеваме бериќетна и година со радости во изобилство за нас :pehar:

П.С. И не заборавајте.... BLUE IS THE COLOUR & We Are Pride of LONDON

П.С.С Keep The BLUE Flag Flying High & ----||---- BLUE Boys On The Top Of The League :wink:
Фала друже исто и тебе...На врвот да останеме и до мај...:helou:
 
F

fantomX

Гостин
ова значи дека челзи ги подмири сите долгови што ги имаше претходно???
Сиот долг на Челзи беше кон Роман Абромович, на име „позајмици“. Сега голем дел од тој долг Абрамович го отпишува.

Челзи прво Хул нека го победи, знам дека за Анчелоти, ако го прашаме лично, ЛШ е натпреварување високо над сите останати, ама сепак Премиер си е Премиер. :toe:
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
И јас сум прво да освоиме премиер лига па после лш!!!
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.646
Поени од реакции
43.450
2 прашања :))

Ќе игра ли Дрогба против Барнли на гости и кога ќе се врати Анелка??
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
2 прашања :))

Ќе игра ли Дрогба против Барнли на гости и кога ќе се врати Анелка??
Не,нема да игра..до 31 е Африканскиот куп,а Анелка најверојатно ке ке врати на 16-ти со Сандерленд...
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Добро може поради тоа што не навивам за Челзи мислам дека Дрогба е единствен кривец тогаш по утнаните шанси.
Дрогба промаши шо промаши ама тоа незначи дека треба судијата да не оштети :toe:
Дури и 3 пенали да сме промашиле, ако има 4 тој треба да го суди, без разлика на резултат промашени шанси и што ли не...
 
В

Вори

Гостин
Џон заеби!
Да не се навраќаме на минатото и да се потсеќаме на екипи и судии кои не вредат да се спомнат дури и во најлош контест..
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Ова како со отсуството на Дрогба...:helou:
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Mанчестер пак имат поолеснет распоред во лигата, со ден-два повеке одмор.......
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom