Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
F

fantomX

Гостин
Сити ќе бидат потежок противник во однос на Арсенал, само заради тоа што стилот на игра на Арсенал е специфичен и добро познат, пимплачки, за разлика од Сити. Сепак, три бода си се три бода.

Едно башка прашање, одамна не сум симнувал од Рапидшеар, дали некогаш може да се симне нешто како Free User, или тоа им е само за украс на страната? Особено бидејќи се работи за зипуван фајл од 30ина KB.
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Сити ќе бидат потежок противник во однос на Арсенал, само заради тоа што стилот на игра на Арсенал е специфичен и добро познат, пимплачки, за разлика од Сити. Сепак, три бода си се три бода.

Едно башка прашање, одамна не сум симнувал од Рапидшеар, дали некогаш може да се симне нешто како Free User, или тоа им е само за украс на страната? Особено бидејќи се работи за зипуван фајл од 30ина KB.
Последен пат симнував пред 2-3 недели и се беше во ред. Треба само да почекаш 1 минута, пред да стане активно копчето download.

Победа против City.. убедлива, каде - каде.. мислам дека ќе стане појасно, за што се стреми Челзи годинава, иако веќе се е познато. Имате за мене најдобар и најконстантен фудбал годинава, години калемење играчи, вложување и трпение.. исплатено во успех, кој се надевам, ќе го држите со себе до крај на сезонава.

Се надевам и Арсенал ќе го доживее тоа.. за жал, за некоја година. :)

Среќно со City и спортски поздрав од мене :wink:
Калење, се калеми дрво,за да добиеш друга сорта од на пр јаболко.:smir:
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
Победа против City.. убедлива, каде - каде.. мислам дека ќе стане појасно, за што се стреми Челзи годинава, иако веќе се е познато. Имате за мене најдобар и најконстантен фудбал годинава, години калемење играчи, вложување и трпение.. исплатено во успех, кој се надевам, ќе го држите со себе до крај на сезонава.

Се надевам и Арсенал ќе го доживее тоа.. за жал, за некоја година. :)

Среќно со City и спортски поздрав од мене :wink:
Најискрено, им се дивам на противничките фанови како тебе - што за жал ги има во се помал број во последно време...
Не ради тоа што муабетов ти е целиот во суперлативи за нас, туку и од неколкуте твои постови наназат човек(во случајов - ти) може да расуди дека тоа е правата моментална слика на случувањата - ништо друго
:bravo:
 
F

fantomX

Гостин
Најискрено, им се дивам на противничките фанови како тебе - што за жал ги има во се помал број во последно време...
Не ради тоа што муабетов ти е целиот во суперлативи за нас, туку и во неколку твои постови наназат човек може да расуди дека тоа е правата моментална слика на случувањата - ништо друго
:bravo:
Сега го прочитав дечкото, и само забелешка е дека играме многу константно. Можеби константноста е на високо ниво со оглед на другите, но не значи дека ако Јунајтед, Арсенал, Ливерпул...во моментов се до кај кон од константност, ние треба да сме само до констан, на пример, илустративно.
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Константни, како да не. Многу ми е мака за поразот од Виган. Ај ова вчера, не беше ништо, ама со прв тим против Виган.

Впрочем од тогаш сме подобрени, ама сепак, има уште многу работа...

Пример, против Порто...
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
Константни, како да не. Многу ми е мака за поразот од Виган. Ај ова вчера, не беше ништо, ама со прв тим против Виган.

Впрочем од тогаш сме подобрени, ама сепак, има уште многу работа...
А уште повеќе од кога ги примија 9-те од Спарси :)
:toe:... лоша среќа, сплет на околности у наша штета и поразот си дојде сам по себе
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
А уште повеќе од кога ги примија 9-те од Спарси :)
:toe:... лоша среќа, сплет на околности у наша штета и поразот си дојде сам по себе
Ајде да е само тоа, ама после нив ни се случија: Вила, Атлетико, Порто (иако победа, читам слаба игра) и вчера. Ова вчера речиси и да не го рачунам ради најдобриот бек-Фереира и најлошиот натпревар на Балак, ама пораз е пораз.

И не е којзнае колкава константност. Среќа што не се во ПЛ овие слаби игри (освен Вила).
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Salomon Kalou out for 2 weeks...
Salomon Kalou sustained a minor tear to his upper left thigh against Blackburn last night.
Following diagnosis, the injury is expected to keep the Ivorian sidelined for around two weeks.
Due to Kalou's injury, Chelsea TV's Spotlight Africa programme, which was meant to air tonight, has been postponed until a later date.:jaj:
 
F

fantomX

Гостин
Salomon Kalou out for 2 weeks...
Salomon Kalou sustained a minor tear to his upper left thigh against Blackburn last night.
Following diagnosis, the injury is expected to keep the Ivorian sidelined for around two weeks.
Due to Kalou's injury, Chelsea TV's Spotlight Africa programme, which was meant to air tonight, has been postponed until a later date.:jaj:
Борини и Какута - двојни тренинг-сесии дневно!!!
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
220
Поени од реакции
9
Со доцнење сакам да ви ја честитам победата против нас (Арсенал). Победата беше заслужена, без разлика на околностите. Беше лош тајмингот за Арсенал, ама ако се сака титула мора да се добиваат ваквите мечеви без разлика. Ваа сезона имате најзрел состав, најконстантен а богами и тренер добар и најбитното - не ви се повредуат играчи. Дефинитивно сте најголеми фаворите за трофеите! Ама остануе да си го бодрам јас мојот тим и да се надевам дека ќе ве поминиме ваа сезона, колку тоа и да изгледа нереално.. позз:smir:
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Со доцнење сакам да ви ја честитам победата против нас (Арсенал). Победата беше заслужена, без разлика на околностите. Беше лош тајмингот за Арсенал, ама ако се сака титула мора да се добиваат ваквите мечеви без разлика. Ваа сезона имате најзрел состав, најконстантен а богами и тренер добар и најбитното - не ви се повредуат играчи. Дефинитивно сте најголеми фаворите за трофеите! Ама остануе да си го бодрам јас мојот тим и да се надевам дека ќе ве поминиме ваа сезона, колку тоа и да изгледа нереално.. позз:smir:
Богами, ептен се зрели, просек на тим, 30 година. Само Чех, Босингва и Есиен кварат просек од прв тим :)
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611


Next Match:
Manchester City
City of Mcr. Stadium
17:30
Saturday 5 Dec 2009
Oчекувам победа на мечов...како лани 1-3
Отидов дечки да гледам Галатасарај-Панатинаикос,че имат колење..
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Ќе ги измлатеме овие селаните од Манчестер, бе. И тоа убедливо. Марк Хјуз е шутрак, затоа највеќе не ги бива.
 
Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
Леееј не ми се веруе дека смо го изгубиле од Блекбурн и тоа на пенали..
Али гледајќи дека Карло комбинирал ги одмарал првотимците и сака да нема повреде за со Сити,и поважно муе ПЛ и ЛШ отколку купов..
И се надевам на победа над Сити,да им го истуримо бесот од тоа што испаднавмо од купов.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom