Lockerz, Beterz, VK, E-casting и други сајтови за "заработувачка"

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.629
Поени од реакции
52.499
Па нели рекоа ќе ги праќаат како подароци за да не ни бараат пари.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.616
Па нели рекоа ќе ги праќаат како подароци за да не ни бараат пари.
А пишува таму дека е подарок тоа?
Како Gift ко насловуваат пакетот, не пишува ништо на него, туку во податоците кои одат со него кои се за поштата да знае каде да го прати.

А тоа што му земале пари, тоа е ради нашиве...Сеа приметија дека се повеќе и повеќе пратки вакви идат од странство па решија да зимаат пари....претпоставка :)
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.616
И, како ќе го избегнеме тоа?
Врска неам...треба да се праша некој што работи во пошта да се види како идат тие работи, дали смее така да наплаќа (може у џеб ги пика парите) или нешто трето...Врска неам...
 
Член од
28 април 2007
Мислења
478
Поени од реакции
15
Статус, а на кој ристок го зема усб-то? Тепачка беше неможеше да се влезе на страната или не беше толку тешко? :vozbud:
 

D-Wade

Miami Heat
Член од
13 октомври 2009
Мислења
597
Поени од реакции
69
еве и мојта мајца стигна денес :vozbud::vozbud::vozbud:


 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
mu isprativ na 10 moj prijateli invite i uste ne mu imat stignato poraka,probav nekolku pati ama ne mu imat stignato.ZOSTO TAKA I UST EMI DOLZAT POENI,SAMO DVA MI DADOA A TREBIT POJKE OD DVAESET.
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
38
Поени од реакции
9
Тоа со поштата се си е во ред земаат поштарина од 200 денари без разлика колкава е пратката (Ако не е царинета) што значи секако ти земаат 200 денари... Мој случај чекав матична за лаптоп од USA мојот братучед ја испрати запиша дека е гифт помина без царина и на пошта кога стигна ми рекоа накрцкај 250 денари да си ја земиш :pos2::pos2::pos2:

Такада не е страшно со 200 денари не се секирајте... Само да не се царинат работите, ако се царинат подобро е нека ги вракаат повеќе пари ќе потрошат така и поштата и lockerz.com :pos2::pos2::pos2::pos2:

еве и мојта мајца стигна денес :vozbud::vozbud::vozbud:



Sega d-Wade aj vidi koga tocno si stalan z-member i presmetaj otprilika koj datum i za kolku vreme ti stigna maicata.... Eve jas cekam veke 3 nedeli ja nema :toe::toe::toe::toe:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.616
Статус, а на кој ристок го зема усб-то? Тепачка беше неможеше да се влезе на страната или не беше толку тешко? :vozbud:
Не е мое усб-то, цацко_ку го зел :)


Иначе, за маица не зимаат поштарина, така?
 
Член од
28 април 2007
Мислења
478
Поени од реакции
15
Да бе сори не видов. Ај Цацко нека пише на кој ристок го зема усб-то? Тепачка беше неможеше да се влезе на страната или не беше толку тешко?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom