A1 TV Lite (ONE BoomTV/Vip TV Lite) безжична DVB-T телевизија - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
20 септември 2007
Мислења
68
Поени од реакции
1
Наскоро А1 Тв на БООМ ТВ.
Изгледа Велко се смирил со Чемериќич.Еве и Дарко директорот на А1 тв оди во бум тв ???????????????????????????????????????????????
 
Член од
17 март 2007
Мислења
92
Поени од реакции
3
Наскоро А1 Тв на БООМ ТВ.
Изгледа Велко се смирил со Чемериќич.Еве и Дарко директорот на А1 тв оди во бум тв ???????????????????????????????????????????????
Од каде таа информација нешто линк да видиме може??
 
Член од
20 септември 2007
Мислења
68
Поени од реакции
1
Inace,Velko i cemericicicc bea na idea a1 i onnet da ja lapnat licencata za digi tv vo Makedonija uste odamna.arno ama slo telekom go kupi onnet i so svezi pari ne im trebase velko i sami si ja zemaa koncesijata za digitalna(normalno so mala pomos od vlasta).velkomnogu se naluti i frlase so drva i kamenja po BOOM TV.koga po nekolku godini se ke bide digit velko ke se pusi,a i vlasta si najde nacin kako da go prevaspitue velko.Za da ne se zaebe do jaja velko morse da popusti(a bogami i na one im odgovara ).taka imase prilog od pres na BOOM tv na A1 pred nekoj den(iako gi bojkotirase maksimalno)Taka da site se srekni i veseli,a najvise vlasta :vozbud:
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
371
Поени од реакции
109
Што е толку важно дали заменик директор на БООМ ТВ ке биде поранешен директор на А1 или пак кој ке биде директор, најважно е за тие пари што ги бараат за претплата што ке може да се гледа! :tv: Засега ништо ново се е по старо за тие канали што ги реемитуваат вредат колку месечна претплата на МРТВ 130 денари:toe:.Каде е HBO, HBO comedy, CINEMAX CINEMAX 2 уште спорт???????:helou:
 

Tommy1207

Појмааа немаммм
Член од
2 декември 2009
Мислења
64
Поени од реакции
4
Дали некој знае каква е покриеноста на БООМ ТВ?Сакам да го ставам ресиверот у кола па незнам како ке биде.Ресиверот работи на 12 волти и е без кабел што значи технички е во ред е сеа незнам како ке фаќа канали во движење.Ако знае некој или ако пробал нека каже :tv:
 

Кртот

Лоботомичар
Член од
19 април 2007
Мислења
653
Поени од реакции
23
Размислувам дали да ставам Бум Тв, ама ко што гледам по постовиве, сегде е најдено некоја мана, и сегде има некои грешки...Времето влијае, па антена, па програми фалат...Што е уствари добивката со ресиверов?
 
Член од
17 март 2007
Мислења
92
Поени од реакции
3
Размислувам дали да ставам Бум Тв, ама ко што гледам по постовиве, сегде е најдено некоја мана, и сегде има некои грешки...Времето влијае, па антена, па програми фалат...Што е уствари добивката со ресиверов?
1.Сигналот е дигитален што значи кристално чисти слики
2.Имаш мобилност каде сакаш да го носиш ресиверот ке имаш да гледаш канали
3.Сега засега има 45 канали најавено е Hbo hbo comedy i cinemax ili pred nova godina ili prvata nedela posle da bidat pusteni taka da jas imam i mene mi e bomba i plus sto skoro site kanali se so makedonski prevod i ostanatite sto ne se ke bidat pozz
 
Член од
11 декември 2009
Мислења
6
Поени од реакции
0
1.Сигналот е дигитален што значи кристално чисти слики
2.Имаш мобилност каде сакаш да го носиш ресиверот ке имаш да гледаш канали
3.Сега засега има 45 канали најавено е Hbo hbo comedy i cinemax ili pred nova godina ili prvata nedela posle da bidat pusteni taka da jas imam i mene mi e bomba i plus sto skoro site kanali se so makedonski prevod i ostanatite sto ne se ke bidat pozz
super si napisal :)
samo ke treba uste nekoe vreme za celoto toa da se ostvare,
raka na srce se uste ne vredi da se ima boom i da se plaka tolkava cena za ovie kanali sto gi nudat ,
pa koga ke stavat dobri kanali i koga ke bidat site prevedeni,ama da bidat barem 90%prevedeni ,e togas ke vredi i poveke od 499denari da se plaka,
a vaka za sega nisto,
pozz
 
Член од
17 март 2007
Мислења
92
Поени од реакции
3
Фиксна, Интернет и BoomTV со најниска претплата

Овие празници станете корисник на ONE пакет со три услуги и добијте фиксна линија, интернет и дигитална телевизија со најниска месечна претплата од само 477 денари во првите 3 месеци.
Со пакетот промотивно добивате:

  • 3 месеци без претплата за фиксната линија
  • 6 месеци без претплата за BoomTV
  • 2 бесплатни BoomTV приемници на користење
ONE пакетите со три услуги, фиксна, интренет и дигитална телевизија, вклучуваат до 30 GB интернет месечно.
Претплатата со ДДВ изнесува 563 денари со тарифниот модел Fix/Net/TV M. Промоцијата важи до 31.01.2010.
Понудата важи со договор на 24 месеци.
 

Attachments

Go2bed

Vasilij Zajcev
Член од
2 март 2005
Мислења
972
Поени од реакции
13
super si napisal :)
samo ke treba uste nekoe vreme za celoto toa da se ostvare,
raka na srce se uste ne vredi da se ima boom i da se plaka tolkava cena za ovie kanali sto gi nudat ,
pa koga ke stavat dobri kanali i koga ke bidat site prevedeni,ama da bidat barem 90%prevedeni ,e togas ke vredi i poveke od 499denari da se plaka,
a vaka za sega nisto,
pozz

сега плаќаш 1 денар месечно до Март месец...:toe::toe:....а до тогаш ако сакаат да бидат конкурентни ќе мора да ги подобрат каналите
 

Kajgana Shop

На врв Bottom