A1 TV Lite (ONE BoomTV/Vip TV Lite) безжична DVB-T телевизија - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
8 август 2008
Мислења
447
Поени од реакции
17
Како не ви се јасни овие толку едноставни работи. Имаш еден ресивер, едно далинско значи еден телевизор. Со што ке гледаш на другиот телевизор? - Значи ти треба уште еден ресивер или тјунер. За во иднина рекоа дека на претплатниците кои користат интернет или мобилен а имаат веќе и еден пакет Бум, најверојатно ќе добиваат и уште еден ресивер за Бум тв, но ова е најверојатно за после месец март.
Сме го слушнале тој филм од оффнет долго време, се во иднина ќе биде а никако да биде како што треба :vozbud:
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.056
Поени од реакции
1.310
Што направија со А1 и А2 ги пуштија?
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.056
Поени од реакции
1.310
Моментално понуда на каналите е полоша и од Телекабел и Кејблтел.:jaj:
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Во дневнава имам ТВ, а во спалната ко ќе одам немам. BOOM е далеку од совшена нема покриеност како што треба. Чесно знае сликата да сецка.

П.С

ова е за Охрид.
 

Go2bed

Vasilij Zajcev
Член од
2 март 2005
Мислења
972
Поени од реакции
13
Во дневнава имам ТВ, а во спалната ко ќе одам немам. BOOM е далеку од совшена нема покриеност како што треба. Чесно знае сликата да сецка.

П.С

ова е за Охрид.
каква антена имаш.стави подобра антена.јас си го решив проблемот со надворешна антена.
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
ја го иам приемникот и ми стои у кутија. кој ја тераше мајка ми толку да не испозаебе:tapp:
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
каква антена имаш.стави подобра антена.јас си го решив проблемот со надворешна антена.
Абе што не пробав, ама ајде здравје од први натака ако средат ќе земам уште еднаш пробно :smesko:
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Абе што не пробав, ама ајде здравје од први натака ако средат ќе земам уште еднаш пробно :smesko:

Успеа да го вратиш? ја пробав да го вратам, али нејќеја да го примат:nesvest:
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Успеа да го вратиш? ја пробав да го вратам, али нејќеја да го примат:nesvest:

Не ќе го примат, па не им го враќам па нека дојт некој да наплатит :smee:.

Ама да не го држеше ти појќе од 25 дена во тебе?
 

Go2bed

Vasilij Zajcev
Член од
2 март 2005
Мислења
972
Поени од реакции
13
склучив и помалце од 25 дена го иам... али ај веќе страчка нема врачка, нарачав One пакет со нет и постпејд. Може да се каже дека тактички не изиграа :)
не ми е јасно како може некој да те изигра.пред нешто да потпишам или земам , 100 пати проверувам и се преслушувам.стварно се смешни вакви констатации.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom