Уште едно фијаско ?! -Посрамотени Македонските едриличари.

B

Borg_Drone

Гостин
Кој колеше по Макеоднија во име нља српството?? Кој тврди дека граничи со Грција кај Битола??

А бе, и Војводина да им оди у курац!
Точно, затоа не треба многу да се оптеретуваме со тоа на нас совеста ни е чиста, тоа што го имаме ние направено е ништо со она што они ни го имаат направено нас.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Точно, затоа не треба многу да се оптеретуваме со тоа, на нас совеста ни е чиста, тоа што го имаме ние направено е ништо со она што они ни го имаат направено нас.
a be bas taka e
1999 od Srbija nas ne bombardiraa
 
Член од
22 февруари 2009
Мислења
746
Поени од реакции
35
Србија ке остани само Шумадија ама тогаш што ке прават нашиве србомани:uvo:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ќе печат кокошки на Равна Гора и ќе викаат дека волојте кокодакаат! Хахахаха
 
Член од
29 декември 2008
Мислења
1.505
Поени од реакции
43
Знам дека низ историјата највалканите чекори се токму од Србите ,Бугарите Грците,но нашите едриличари го напуштиле митингот заради името.Моја подршка за нив,тоа е единственото исправно решение.Но сакав да речам дека за името никој не ни е крив.18 години се расправаме и бараме ветар во магла.Некој некаде и некогаш го прифатил тоа име а некој пак сега си зема за право да преговара дури и да спомнува некакво компромисно име.И понатаму ќе имаме исти проблеми дури и со комп.име.Истите работи ќе ни се случуваат на секој натпревар и насекаде каде ќе се појавиме.И Србија нее единствената која го направила ова.Тоа се случувало насекаде.Само кога ќе го направи тоа некој од нашите соседи нас поинакуне боли.Е сега замисли како му беше на Србите кога го признавме Косово.Можевме барем да почекаме додека заврши судскиот спор.Но проблемот е во тоа што немавме мадина.
 
Член од
24 јуни 2008
Мислења
1.705
Поени од реакции
75
Ова е само потсетување за да се разбудиме малку, да видиме колку вистински пријатели имаме. Ако утре отиде некој наш политичар во посета на београд, заклучокот од состанокот ќе биде дека нашите билатерални односи се се подобри и соработката расте !? Дајте ве молам. Србите смрдени не сакам да ги видам од денес наваму, нека си се ебат со грците , после се изгледа само ѓупски кур ги задоволува :pos2: .... туку нашите би сакал малку да се приберат.
Дајте веќе еднаш застанете позади својот народ и кога му е тешко!!!

Инаку и грците лани си отидоа на купот за параглајдерство , зошто таму организаторите не ги прифатија нивините смешни барања. Ама и не е толку важно. Република Македонија и готово!!!
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ваистина: "Бугарките го измислиле сексот за џабе*,потоа дошле Македонците и им рекле дека секс може да се има и за 2 червени!" (*Ева била Бугарка, само тие даваат за едно јаболко!) Останаа уште само србинкте да се анализираат за џабе!
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Знам дека низ историјата највалканите чекори се токму од Србите ,Бугарите Грците,но нашите едриличари го напуштиле митингот заради името.Моја подршка за нив,тоа е единственото исправно решение.Но сакав да речам дека за името никој не ни е крив.18 години се расправаме и бараме ветар во магла.Некој некаде и некогаш го прифатил тоа име а некој пак сега си зема за право да преговара дури и да спомнува некакво компромисно име.И понатаму ќе имаме исти проблеми дури и со комп.име.Истите работи ќе ни се случуваат на секој натпревар и насекаде каде ќе се појавиме.И Србија нее единствената која го направила ова.Тоа се случувало насекаде.Само кога ќе го направи тоа некој од нашите соседи нас поинакуне боли.Е сега замисли како му беше на Србите кога го признавме Косово.Можевме барем да почекаме додека заврши судскиот спор.Но проблемот е во тоа што немавме мадина.
ne be pa ti,nie se si pravevme kako sto treba,nema sto na niv da im smeta sto nie priznavme i potpisavme soglasnost Srbija da bide podelena od strana na NATO,i sto toa niv gi bolese,...bitno e sto sega oni ni vrakaat i sega nas ne boli...
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
не не боли, ама се чудиме како уште не им доаѓа памет ан тоа малокурефците, ама ај, ене им Шумадија, па нека крекаат.

Косова репубљик и крај за нив!
 
Член од
24 јуни 2008
Мислења
1.705
Поени од реакции
75
Ако веќе зборуваме за тоа, зарем србија не беше една од земјите кои ја поделија Македонија во 1913 ??? Ние не им го земавме косово, ниту пак дадовме АМИН за него, едноставно го признавме заради подобри односи со неартикулираните косовари и албанци. (се извинувам на сите совесни граѓани од овие етникуми).
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
не не боли, ама се чудиме како уште не им доаѓа памет ан тоа малокурефците, ама ај, ене им Шумадија, па нека крекаат.

Косова репубљик и крај за нив!
za sto da im dojde pamet?
i sto mislis na nas ni dojde li pamet?:smir:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Нас дали ќе ни дојде памет е друга тема, а ним, не знам и не ме заболе личниоФ ми...
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Ако веќе зборуваме за тоа, зарем србија не беше една од земјите кои ја поделија Македонија во 1913 ??? Ние не им го земавме косово, ниту пак дадовме АМИН за него, едноставно го признавме заради подобри односи со неартикулираните косовари и албанци. (се извинувам на сите совесни граѓани од овие етникуми).
1999 Srbija bese naopagana i bombardirana i od RM,...toa site go znaeme
 
Член од
22 февруари 2009
Мислења
746
Поени од реакции
35
1999 Srbija bese naopagana i bombardirana i od RM,...toa site go znaeme
Со кој авиони селанец еден кога Македонија има нападната некоја соседна земја ти не си здрав.Србија 1913 година ја окупира Македонија.Како св.Прохоп Пчински стана србски????????:uvo::uvo::uvo:

ne be pa ti,nie se si pravevme kako sto treba,nema sto na niv da im smeta sto nie priznavme i potpisavme soglasnost Srbija da bide podelena od strana na NATO,i sto toa niv gi bolese,...bitno e sto sega oni ni vrakaat i sega nas ne boli...
Што не му се сили Србија на Запад или таму нема мад иња
:toe::toe:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Со кој авиони селанец еден кога Македонија има нападната некоја соседна земја ти не си здрав.Србија 1913 година ја окупира Македонија.Како св.Прохоп Пчински стана србски????????:uvo::uvo::uvo:
ajde be,aj da se vratime 1903 sto ni pravele turcite,pa 43 bugarite,germancite i da ne ja termae ponatamu...
tuku 1999 dali NATO ja napagase i bombardirase Srbija i od RM?


a za toa selanec-neli ti e sram da vregas,a ne me ni poznavas?

Што не му се сили Србија на Запад или таму нема мад иња
:toe::toe:
a sto ne mu se sili RM na zapad.ili i RM tamu nema madinja?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom