Кој е насловот на песнава? (Барам песна)

Mudkipz

newfag
Член од
3 март 2011
Мислења
2
Поени од реакции
0
Не знам многу детали околу песната, затоа што ја имам слушано мнооооогу одамна. Значи се работи за рок песна (ако добро памтам), некако у глава ми се врти дека е од Морал (пред да биде Влатче вокал, ама ич не сум сигурен) и дека рефренот беше нешто у стилот "Their/They're/Your money, it's the only thing you care" (Вака ја памтам, сигурно било 'care about' или пак можеби не било care уопште). Друго што памтам во врска со песната, е дека го имаше ѓаволот од филмот „Legend" во спотот http://1.bp.blogspot.com/_topEXnGuN6o/StCi1PPSGqI/AAAAAAAAAxI/3lyOqGRnAAU/s1600/legend_darkness.jpg и дека спотот беше компилација од рандом други клипови, сцени од војни, од пари... Прилично морничав спот, или можеби дека бев многу мал, така ми изглеаше. Мислам дека тоа е све што памтам у врска со песната и спотот, знам дека се малку информации, но ако може да ми помогнете највише на свет би ви бил благодарен, ако не, ништо, life goes on, сепак фала. :icon_bigg
 

Attachments

Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
Дали некоја можит да ми дајт линк од песната што е во рекламата за Пежо 308 што ја даваат на А1-ТВ.
Фала:helou:
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Дали некоја можит да ми дајт линк од песната што е во рекламата за Пежо 308 што ја даваат на А1-ТВ.
Фала:helou:
ја пее женско? бидејќи ги има многу!
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
како се вика песната нешто какп хаус е оди вака...уууУуууУУуууУУУ панкиш крејзи така нешто вика има еден денл нешто како каубојска музика Тн Тн Тн ТнТННННН ако ме разбра некој и знае на која мислам нека постави линк :)
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Некој да не знае Power play на антена кој е?
 
Член од
15 март 2010
Мислења
603
Поени од реакции
1.807
Некој да не знае која е песната на реклама од Vh1 со глувци што шетаат???
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Дали некоја можит да ми дајт линк од песната што е во рекламата за Пежо 308 што ја даваат на А1-ТВ.
Фала:helou:
ја пее женско? бидејќи ги има многу!
Песнава и јас подолго време ја барам.

Вака оди лириксот

when the road take me somewhere
will you take it with me now
t-t-t-together


Чичко гугл баш не ми помогна .. :toe:

ПС - И да, женско ја пее. :)
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Рефренот вака е you can leave you can love you can leave you can love нонстоп се врти на радиово TRAFFIC 91.8 FM

TRAFFIC FM
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
вака наводно женскава Johanna Wedin ја пеее песната но не објавена како песна во етер.

еве направи пејст на нејзиното име на јутуб и ќе ти излезат неколку нејзини песни во сличен стил.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom