Мубарек Рамазан!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 октомври 2008
Мислења
451
Поени од реакции
164
Ajde neka ni e so sreka. Vi posakuvam ubavi denovi, lesen post, mirot i milosta na Semokniot neka bide so site nas.
 

The_LiGhT'

Stop DISCRIMINATION
Член од
29 април 2009
Мислења
587
Поени од реакции
123
Cestit Ramazan na site Muslimani vo celiot svet...
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Честит Рамазан нека ни е ... убави денови и лесен пост.
 

Silber

Peace/Salaam
Член од
31 март 2009
Мислења
500
Поени од реакции
15
добро а мене ме интерсира

дали и на сите анорексични манекенки

па и сите манекени и билдери

ИМ СЕ ПРИЗНАВА СТАТУСОТ НА ВЕРНИЦИ СПОРЕД ИСЛАМОТ

оти овие колку постат и водат сметка за изгледот и линијата

со нив нема немал ниту ќе има шанса да се мери било кој муслиман-ка
http://www.azra.akin.bz.tc/

Ajde sega sikter. Dodeka site cestitat na ova podtema ti ne tupi rukot. Gledaj sega miss world kako moze i muslimanka.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Среќен нека ви е празникот! За арно, за убоо. И издржете во постите. Пред некој ден дознав на кој принцип постите и свака ви част! Издржливост... Браво!:smir:
 

КиреМали 1911

Модератор Неимар
Член од
23 јуни 2007
Мислења
1.313
Поени од реакции
223
Во Ресен живеам во турско маало, и од дете сум сфатил колку е вреднуван и ценет овој пост. На сите муслимани ви посакувам да имате лесни пости, убави и весели денови, да мислите и да правите добро, за да ја исполните волјата на Алах и вашето срце со добрина.

А, и да си кажам... Од тие шо ги познавам од форумов (ќе се пронајдат сами :) ) си чекам баклава за празников.
 

VertigO

750ml ракија
Член од
11 декември 2008
Мислења
297
Поени од реакции
47
Среќен нека ви е празникот! За арно, за убоо. И издржете во постите. Пред некој ден дознав на кој принцип постите и свака ви част! Издржливост... Браво!:smir:
И јас вчера разбрав, стварно браво за издржливоста. Честит празник, лесен пост и убави денови:smir:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.823
Поени од реакции
18.480
И јас би сакал да им го честитам Рамазан на сите муслимани и да им посакам лесни пости нормално. Ако може да ви поставам едно прашање, зошто скоро 1 месец пред овој празник кај муслиманите е обичај точно во 3 саат навечер да излезе човек со тапан и да чука пред нивните куќи, ме интересира чисто од љубопитност. :smir:
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
И јас би сакал да им го честитам Рамазан на сите муслимани и да им посакам лесни пости нормално. Ако може да ви поставам едно прашање, зошто скоро 1 месец пред овој празник кај муслиманите е обичај точно во 3 саат навечер да излезе човек со тапан и да чука пред нивните куќи, ме интересира чисто од љубопитност. :smir:
Ne e 1 mesec pred Ramazan, tuku preku celiot mesec Ramazan, togas koga se posti. :)
Ne e nekoj obicaj, tuku poveke porano bilo potreba, a sega nekade mozebi i preminalo vo nekoj interesn obicaj i detal.
Fintata e u toa sto porano lugjeto nemale casovnici-budilnici, pa ovoj so tapanot pominuval niz celo selo ( maalo..) za da gi razbudi, da jadat sufur, ona jadenje sto se jade pred da izgree sonceto, posle koe se pocnuva so postot se dur zajde sonceto :):toe:

p.s. fala za cestitkite.

p.p.s. cestito do site i lesni posti.
 

allahov_rob

لا اله الا الله محمد رسول
Член од
7 мај 2009
Мислења
728
Поени од реакции
12
Selam aleykum....

Blagodaram na site sto ni go cestitaa praznikot.

I od mene Mubarek Ramazan...inshallah ovoj mesec koga ke zavsri ke ostaneme bogobojazlivi,inshallah Allah ke ni go napolni srceto to Takwarluk i ke ni go ocisti.
Go molam Gospodarot na svetovite da go primi nasiot post i da ni go pise vo munzanot na dobrite dela i inshallah ke bideme edni od tie koi ke vlezat niz vratata Reyan....Allahume amin
 

spiros

Шалом Алеихем!
Член од
7 септември 2008
Мислења
3.225
Поени од реакции
977
Шалом алеихем!

На сите што постат и на сите што не постат а Го љубат најважното, од длабината на моето срце им ја посакувам Милоста БОЖЈА (Елоахова, Алахова) и СОВРШЕНИОТ ИСЛАМ, Кој што БОГ (Елоах, Алах) за спасение на сите, Го отелотвори во Исус (Иса) !

Иншалах
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
ај среќен нека ви е празникот :smir:
 

The Mad Doc

Алхемичар
Член од
16 март 2009
Мислења
653
Поени од реакции
46
Ви го честитам празникот и посакувам со тој пост да си ги исчистите лошите и непотребни мисли од вашиот мозок исто како и стравот од вашите срца.Живејте во тотална хармонија како што треба да живее човекот.
 

reemteY

Ако...
Член од
27 март 2009
Мислења
426
Поени од реакции
36
Ви го честитам празникот и посакувам со тој пост да си ги исчистите лошите и непотребни мисли од вашиот мозок исто како и стравот од вашите срца.Живејте во тотална хармонија како што треба да живее човекот.
:icon_exclДете, овој месец не ми е дозволено да реплицирам како што би сакал да ти реплицирам на постот, благодарам на честитките :smir::smir::smir:
Аллах да ве упати!!!:wink:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom