Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
06. Април - Барселона : арсенал
10. Април - реал мадрид : Барселона
14. Април - Барселона : депортиво
18. Април - еспањол : Барселона
20. Април - Полуфинале Лига на шампиони (играме на гости)
25. Април - Барселона : ксерес
28. Април - Полуфинале Лига на шампиони (играме дома)
02. Мај - виљареал : Барселона
05. Мај - Барселона : тенерифе
09. Мај - севиља : Барселона
16. Мај - Барселона : ваљадолид

Ултра тежок распоред. Ако веќе не успееме да победиме на Сантијаго... би одел на препуштање на Ла Лига. Невозможно е при негатива од -3 бода да очекуваме сите преостанати 7 натпревари меѓу кои гостувања кај Виљареал, Севиља и Еспањол да бидат ДОБИЕНИ, што реално ќе мора дотолку се сека успех.

Барселона се наоѓа пред историска шанса, повторно испишување на историја како прв тим кој успеал двапати по ред да освои Лига на шампиони. Што секако е priceless, и треба да се цели кон тоа.

Удирање во гради дека можеше и ЛШ и Ла Лига сезонава е беспотребно и реално не остварливо.
Виљареал и Севиља не се наоѓаат баш во некаква си форма. Посебно Севиља така да се е можно на тие два дуела. Е сега за градското дерби тоа копилињата се секогаш ултра мотивинрани за нас па ако треба и крв ќе исерат само за ние да не ја освоиме титулата. Мене повеќе ме плаши тоа гостување отколку гостувањата кај Севиља и Виљареал:smir:
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
нема шанси да ве плаши гостувањето кај еспањол, тоа е едно од најлесните повеќе од сигурен сум дека таму победуваме исто и кај Виљареал, Севиља само ќе биде тешко гостување но ако победиме на Ел класико и да изгубиме со Севиља секако сме прво ! :)
 

SHANE

Др.Акула
Член од
30 април 2008
Мислења
1.453
Поени од реакции
853
Виљареал и Севиља не се наоѓаат баш во некаква си форма. Посебно Севиља така да се е можно на тие два дуела. Е сега за градското дерби тоа копилињата се секогаш ултра мотивинрани за нас па ако треба и крв ќе исерат само за ние да не ја освоиме титулата. Мене повеќе ме плаши тоа гостување отколку гостувањата кај Севиља и Виљареал:smir:
Pep e svesen za toa,zatoa mislam deka na klasiko odime na pobeda i nisto drugo! Trite boda od el klasiko i toa kako dobro bi ni legnale zatoa mislam deka ke rizikuvame od pocetok i ke gi mackame:toe:
 
B

boki10messi

Гостин
Pep e svesen za toa,zatoa mislam deka na klasiko odime na pobeda i nisto drugo! Trite boda od el klasiko i toa kako dobro bi ni legnale zatoa mislam deka ke rizikuvame od pocetok i ke gi mackame:toe:
Мислиш?!?!?!:toe:

Колку само ми се допаѓа видеото од првото Ел-класико сезонава. Најпрвин химната, а после моментот кога ги најавуваат играчите, какво само исвиркување добија Мадрид.:drk::drk:

Инаку, не знам колку сте забележале оти кај екипите најчесто исвиркувани се најдобрите играчи, ама кај нас на Меси повеќе има:cuc::cuc::cuc: отколку свиркање, за разлика од Ибра, Анри или Пујол.
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
El centrocampista ya tiene el alta médica:vozbud::vozbud:

Се однесува на Иниеста... има зелено светло од докторите.
 
Член од
9 декември 2008
Мислења
656
Поени од реакции
37
Ке игра ли Иниеста на Ел Класико? И дали имате некој друг повреден или не смее да игра поради картони? Поздрав :smir:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Добра е химната посебно делот кај викаат Хала Мадрид :helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom