Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
Момци се ближи 10ти април,како се чувствувате?Се спремате ли психички :) Мене уште од сега ме фака еуфорија,а до тогаш може и срцето да ми испука.Кога сум веке тука,да кажам дека она синока го сметам за лош резултат,според играта,во најмала рака требаше да тепате едно 0-3/4.Поздрав:helou:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.510
Поени од реакции
14.161
Е, има ли кај вас некои играчи кој се под закана, ако добијат жолт картон овој викенд, да не играат на Ел Класико ?
 

BakoMevmedoski

Немирен
Член од
30 септември 2009
Мислења
525
Поени од реакции
55
Еј ЕлКласико!!! Ухх, Да ми текне и ми се Треси Целото Тело :).

Спортски Поздрав.:smir:
 
V

Viktoranius

Гостин
Се надевам само на класикото и двата тима ќе излезат со фул состав, и ќе биде претстава за очи. Секако ние фановите на 2та тима нема да уживаме во фудбалот. Само овие 2 утакмици да ги поминеме без повреди, и ќе биде интересно.

Уште 5 дена до лондончаните. :zlo:
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
Серковци едни малечки :tv:
Криво ја сфаќате ситуацијата и сосема некоректно реплицирате ,никој овде не слави 2:2 уште помалце влез во 1/2 финале ,безралика што се случило на Емирати има уште еден натпревар на Кампот кој е отворен и носи нови шанси за двете екипи ,па ако сакате тепајте и 7:0 ќе дојдам овде да ви честитам ,ама се дури постои надеж за мојот тим ќе навивам и ќе ја чекам со нетрпение новаата утакмица ,никаде не напишав дека Арсенал ќе ја тепа Барса на Кампот ,доаѓате после 10 саати и го вадите цел муабет од контекст ...
Ај поздрав и до читање до следната средба :)
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
cekajte be narode mnogu rano go zboruvate el klasiko
trebe prvo arsenal da go ispratime od kampot pa posle da mislime za real:)
 

BakoMevmedoski

Немирен
Член од
30 септември 2009
Мислења
525
Поени од реакции
55
Серковци едни малечки :tv:
Криво ја сфаќате ситуацијата и сосема некоректно реплицирате ,никој овде не слави 2:2 уште помалце влез во 1/2 финале ,безралика што се случило на Емирати има уште еден натпревар на Кампот кој е отворен и носи нови шанси за двете екипи ,па ако сакате тепајте и 7:0 ќе дојдам овде да ви честитам ,ама се дури постои надеж за мојот тим ќе навивам и ќе ја чекам со нетрпение новаата утакмица ,никаде не напишав дека Арсенал ќе ја тепа Барса на Кампот ,доаѓате после 10 саати и го вадите цел муабет од контекст ...
Ај поздрав и до читање до следната средба :)
Ај остај сеа на мира да си пишуваме ПЛС, кажа шо имаше да кажиш.
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Со мало задоцнување да прокоментирам нешто за натпреварот вчера.
2-2 е одличен резултат затоа што игравме во гости сеа нашите ќе бидат мотивирани на Кампот и ќе го остварат тоа што треба.
Иначе ќе ни биде многу тешко во одбраната со оглед на тоа дека играме без Пике и Пујол иаме за едниот солидна замена тоа е Габи али еве му шанса на Рафа да се покаже колку вреди белким нема да игра дрвенечки т.е ќе биде мотивириан зашо играше и на финалето против Арсенал а ќе игра и сеа.
Tребаше Бускетс да биде изваден уште на почетокот на второто полувреме а на негово место да влезеше Јаја може немаше да примивме вакви голови но што е тука повеќе среќа на Кампот и очекувам сигурна победа.
 
Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
Серковци едни малечки :tv:
Криво ја сфаќате ситуацијата и сосема некоректно реплицирате ,никој овде не слави 2:2 уште помалце влез во 1/2 финале ,безралика што се случило на Емирати има уште еден натпревар на Кампот кој е отворен и носи нови шанси за двете екипи ,па ако сакате тепајте и 7:0 ќе дојдам овде да ви честитам ,ама се дури постои надеж за мојот тим ќе навивам и ќе ја чекам со нетрпение новаата утакмица ,никаде не напишав дека Арсенал ќе ја тепа Барса на Кампот ,доаѓате после 10 саати и го вадите цел муабет од контекст ...
Ај поздрав и до читање до следната средба :)

Друже, немам пропуштено утакмица на Барса откако е Пеп тренер и ти кажувам твојот тим веќе нема шанса.

Пеп нема да дозволи да се занесат играчите и да мислат дека работата е завршена со овие 2-2. На сите им е јасно дека играат против квалитетен тим што може да ги победи ако не изиграат најдобро што можат и затоа ќе изиграат најдобро што можат.

Освен тоа рачунај дека Ињеста ќе се врати до тогаш, а Фабрегас нема да игра сигурно. Со Други зборови ако вчера ве уништивме на средина на терен, следната утакмица ќе биде дупло полошо за вас.

Може ќе имаме малку проблеми со одбраната затоа што Пујол и Пике нема да играат ама Маркез и Милито ќе завршат работа, а ќе игра и Абидал со што позади Барса ќе биде доста стабилна.

Не сакам да кажам дека ќе ве уништиме на Ноу Камп и ќе ве испратиме со 5 голови у мрежа ама сум прилично сигурен дека Барса ќе помине во полуфинале. Без разлика дали втората утакмица ќе победиме или ќе изиграме нерешено.
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
И јас мислам дека ќе биде тешко, посебно заради тоа што ќе бидеме ослабени во одбраната, но верувам во екипата и во Пеп и мислам дека ќе успееме да поминеме понатаму.

VISCA EL BARCA!!!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom