Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
V

Viktoranius

Гостин
a sto trebase da praat navivacite na Stutgart koi izvlekoa 1-1 so Barca:pos:

Victoranius doba rezultat imame tacno ali zal mi e sto prokockavme dobar rezultat.Inaku i da izgubivme ke bev isto sreken posto vecerva vidov edna Barcelona sto i lani mozda ja nemase,igrata me pravi sreken i gord,vo 2 plan doaga i rezultatot.Tesko niv u Campot leeeeeee koe ebenje,siluvanje ke bide toa
Точно брат, играта беше вонземјанска. Али кога ќе размислам убаво, подобро што се десија тие 2-2 сеа на гостински терен, за да помислија нашите дека е готово, па на кампот да ја усераа. Сеа со овие 2-2 резултатот е активен, и тоа наговестува дека Барса ќе притисне како денес, ако не и повеќе. Со Штутгарт резултатот 1-1 и тоа како бев среќен, зошто играта беше срање. Али ова денес од 0-2 на 2-2 секако дека ќе се осеќаме малце бедно. Во предност сме, имаме домашен терен, а ќе им ги нема Фабре и Аршавин. Се освен триумф на Барса ќе е рамно на катастрофа. Како ќе ги преживеам овие 6 дена само јас си знам, али со душа чекам вторник.
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Сите од овој фан клуб велевме дека ќе има масакр ако Арсенал ја отвори играта пред Барса. Впрочем тоа им се деси на сите кои се отворија пред овој тим на Пеп. Резултатски не се гледа тоа, но според играта... ги убивме, незнаеја кај им е главата, децата после овој натпревар ќе плакаат дома пиејќи ја чашата млеко:pos2:

Ова ми се допаѓа, оваа игра, сакам да ги гледам во вакво светло. Секоја чест момци, вечерва покажавме зошто сме најдобриот тим на Планетата.

И од кај бе тоа дека ни направиле пресврт?:pos2::pos2:
 

SHANE

Др.Акула
Член од
30 април 2008
Мислења
1.453
Поени од реакции
853
Iskreno da kazam,mene rezultatot mi e super.So ovoj rezultat mora da se trgne na pobeda*znaete sto znaci toa za Arsenal*.

Inaku za igrata-no comment!
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
абе остајте ги нека се радуваат на нерешено :) они ја гледаат шансата во тоа што не играле шиќе и пујол ами ние имаме уште 2 дефанзивци кои можат да одиграат перфектно и тука е и туре кој може да игра назад и Абидал ќе се врати, плус тука е и Иниеста за на кампот така да масакар ке ги напраиме :)
 

$KOSTA$

Каталонец !!!
Член од
18 април 2007
Мислења
220
Поени од реакции
4
Од готово- вересија , јбг малку се опуштивме и примивме 2 гола.
Како и да 2-2 е супер резултат пред реваншот на Кампот.
Очекувам Меси да им покаже кој е и што е , нема дадено гол на последните 2 наптревари...
Малку ќе биде тешко во одбраната , но тука е Милито кој што се покажа одлично по враќањето од повредата и верувам дека ќе ги сопре налетите на Арсенал (доколку ги има )
 
B

Beck's

Гостин
Сите од овој фан клуб велевме дека ќе има масакр ако Арсенал ја отвори играта пред Барса. Впрочем тоа им се деси на сите кои се отворија пред овој тим на Пеп. Резултатски не се гледа тоа, но според играта... ги убивме, незнаеја кај им е главата, децата после овој натпревар ќе плакаат дома пиејќи ја чашата млеко:pos2:

Ова ми се допаѓа, оваа игра, сакам да ги гледам во вакво светло. Секоја чест момци, вечерва покажавме зошто сме најдобриот тим на Планетата.

И од кај бе тоа дека ни направиле пресврт?:pos2::pos2:
vredi da se analizira:pos2:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
За реваншот единствено ме плаши Маркез!!
 

SHANE

Др.Акула
Член од
30 април 2008
Мислења
1.453
Поени од реакции
853
Од готово- вересија , јбг малку се опуштивме и примивме 2 гола.
Како и да 2-2 е супер резултат пред реваншот на Кампот.
Очекувам Меси да им покаже кој е и што е , нема дадено гол на последните 2 наптревари...
Малку ќе биде тешко во одбраната , но тука е Милито кој што се покажа одлично по враќањето од повредата и верувам дека ќе ги сопре налетите на Арсенал (доколку ги има )
Prasanje ke bide brat dali ke go pominat centarot.:smir:

vredi da se analizira:pos2:
Ne zafrkavaj brat,nereseno da se igra so barcelona e isto kako da si pobedil.

Ne mi veruvas? Prasaj go murinho! :)

:smir:
 
V

Viktoranius

Гостин
Чиги неможеше да игра или??

Иначе ќе се врати Абидал ваљда за реваншот, али централните дефанзивци ќе се слаба алка.
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
За реваншот единствено ме плаши Маркез!!
и мене...
исто ме плаши и Абидал наспрема брзиот Волкот...
Ама нема врска, Иниеста се враќа, Ибрахимовиќ се враќа во форма и тоа ме прави 99% сигурен дека одиме понатаму...

Чави ѕвер невиден... какви пасови дава тоа чудо нешто...

На Меси не му беше денот...
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
и мене...
исто ме плаши и Абидал наспрема брзиот Волкот...
Ама нема врска, Иниеста се враќа, Ибрахимовиќ се враќа во форма и тоа ме прави 99% сигурен дека одиме понатаму...

Чави ѕвер невиден... какви пасови дава тоа чудо нешто...

На Меси не му беше денот...
Ја би играл со Максвел и на реваншот...побрз е од Абидал!
 

Кантона ис Бек

Mиљонерче
Член од
23 февруари 2010
Мислења
1.385
Поени од реакции
905
Одличен натпревар за Барса, изиграа одлично, немаа среќа малку на крајот ама тоа е. Мислам дека за тоа што не примија на Емирати, ќе си го примат на Ноу Камп, 3-4 комада и билет за 1/2 финале за Барса!

Денес на фејсбук сите навивачи на Арсенал се радуваа на повредата на Руни, а денес нив ги најде уште полошо! Тоа е кога ќе се радуваш на туѓи несреќи!
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
Со оглед на тоа дека Абидал знае да игра и како централен дефанзивец, можна е и оваа варијанта на реваншот со оглед на тоа во каква ,,форма" се Маркез и Чигрински.

-----Дани---Милито---Абидал---Максвел
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom