Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

BakoMevmedoski

Немирен
Член од
30 септември 2009
Мислења
525
Поени од реакции
55
Честито Победа!

Играта не ме Задоволи баш Најдобро, ама Головите ги постигнавме со Прекрасни Акции (Мое мислење).

Иако Ибрахимович постигна гол, не ме радува Играта негова, Губам и надеж дека ке се Врати во добра форма:nesum:.!
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Честито нека ни е победата, конечно Ибра даде каков-таков гол од акција и конечно Меси не постигна гол:tv:

Не бевме којзнае колку сјајни, али не е ништо страшно, важното е дека победивме.

Ibra 8.0 – Effective and efficient movement from him tonight. He also looked lively and able to spread the play in the flanks or midfield. Scored from an open play, at last, and possibly an indicator for things to come from the Big Swede.

Рејтингот од тоталбарса... заедно со Валдес имат најголеми оцени од целиот тим за овој натпревар.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Заборавивме да го пофалиме и Валдес :), имаше неколку одлични интервенции, посебно одбраната во 1 полувреме кога Осасуна имаа бољи шанса од пенал.
 
V

Viktoranius

Гостин
А шо сакате вие од Ибра? Дрво бил, ова бил. Прва сезона игра со тимот, а веќе има постигнато над 15 гола, и 5-6 асистенции. Ако не друго се гледа дека се труди, имаше добри шанси вечерва и да асистира али тоа е, со таква средина толку е капацитетот. Денес игравме со еден мотор во средината, али џабе ти е кога имаш такво дрво како Бускетс кој ја кочи цела игра. Кога ќе се врати Чави и ќе играме со два мотори е тогаш тешко на противниците, топка нема да видат. Ако не се лажам коментаторот спомна дека можно е и да го видиме против Мајорка, а колку е точно незнам. А за Бускетс незнам што да кажам веќе, момакот е Олегуер 2ка. Имаше Пеп глупо искуство на класикото со него, за среќа се беше во ред, и пак го форсира.
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
Честитки за победата.Играта не беше сјајна, особено во прво полувреме кога игравме тотално отсечено.Во второ Педро внесе брзина во нападот, и играта беше подобра.Туре се трудеше со Иниеста и добро изиграа, а Бускетс како и секогаш беше дрво.Добро е што постигна Ибра погодок, макар што тоа и да сакаше не можеше да го промаши.Друго што ме радува кај Ибра е тоа што продолжува да учествува во акциите и е подобар од пред неколку натпревари.

П.С Бојан е ѕвер за златна резерва :smir:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Прво полувреме играта беше очајна. Одамна немам видено толку грешки во подавања на средината од теренот, па и во одбраната.

Мислам дека најцврст одбранбен тандем е Пујол - Пике, не дека Милито игра лошо последниве дуели но сепак со Пике некако поцврсто делува одбраната.

Иниеста на моменти премногу ја тупи, мора почесто да шутира од 20на метри како со Челзи, не да влегува со топката во гол секој напад.

Анри делува комично со своите движења, Педро е многу покорисен од него сезонава, а Ибра пак прилично слабо, но ајде се извади со голот.

Бускетс е играчот што најмалку го сакам од цел тим, едноставно ме нервира и како појава и како играч и како се.

Следува тешко гостување кај Мајорка, но мислам дека им е време за втор пораз дома:)
 
Член од
14 март 2009
Мислења
276
Поени од реакции
10
Прво полувреме играта беше очајна. Одамна немам видено толку грешки во подавања на средината од теренот, па и во одбраната.

Мислам дека најцврст одбранбен тандем е Пујол - Пике, не дека Милито игра лошо последниве дуели но сепак со Пике некако поцврсто делува одбраната.

Иниеста на моменти премногу ја тупи, мора почесто да шутира од 20на метри како со Челзи, не да влегува со топката во гол секој напад.

Анри делува комично со своите движења, Педро е многу покорисен од него сезонава, а Ибра пак прилично слабо, но ајде се извади со голот.

Бускетс е играчот што најмалку го сакам од цел тим, едноставно ме нервира и како појава и како играч и како се.

Следува тешко гостување кај Мајорка, но мислам дека им е време за втор пораз дома:)
i jas toa go mislam :smir:
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Ke bide tesko so Majorka, ama mislam deka ke pobedime, makar i so 0 1.
Samo, Pep ne smee pak so istiov sostav da igra, t.e Busquets i Toure da gi igra zaedno, mnogu podobro izgledase Barca koga vlegoa Keita i Pedro vo vtoroto poluvreme.
Znaci Henry i i Busquets na klupa, Henry bi vlegol eventualno vo vtoro poluvreme, iako jas posle ovoj natprevar poveke sansa bi mu dal na Bojan.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
Прво полувреме играта беше очајна. Одамна немам видено толку грешки во подавања на средината од теренот, па и во одбраната.

Мислам дека најцврст одбранбен тандем е Пујол - Пике, не дека Милито игра лошо последниве дуели но сепак со Пике некако поцврсто делува одбраната.

Иниеста на моменти премногу ја тупи, мора почесто да шутира од 20на метри како со Челзи, не да влегува со топката во гол секој напад.

Анри делува комично со своите движења, Педро е многу покорисен од него сезонава, а Ибра пак прилично слабо, но ајде се извади со голот.

Бускетс е играчот што најмалку го сакам од цел тим, едноставно ме нервира и како појава и како играч и како се.

Следува тешко гостување кај Мајорка, но мислам дека им е време за втор пораз дома:)
Првиот им беше од Севиља така???
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
На една страна има анкета за најдобар везен играч во светот, па ако сакате можете да гласате за Чави и Иниеста кои секако се најдобри:smir:

http://sportski.mk/
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom