Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Врска немате тапа сте :helou:


*значи ако некој не приметува и пред некој да ми се с'сне - сарказам е :smir:*
 

BakoMevmedoski

Немирен
Член од
30 септември 2009
Мислења
525
Поени од реакции
55
Честито Пласман 1/4 Финале, Мислам дека сосема Најзаслужено стигнавме до тука, Мислам дека изигравме добра партија, без оглед на повредените играчи сепак се надевам на Уште подобра игра од оваа, На Ждрепката ги очекувам Бордо за следен Противник.:smir:
 

katalonec5

Mes que un club
Член од
8 декември 2008
Мислења
1.020
Поени од реакции
121
^ Goal.com - коментарите од доле, гарант:pos2:
 

katalonec5

Mes que un club
Член од
8 декември 2008
Мислења
1.020
Поени од реакции
121
Me радува притисокот кој што го правеа играчите на половината на Штудгарт, нешто што беше одлика ланската сезона но оваа се практикува доста послабо. Едноставно мора да се продолжи со таквата поставеност, со таквото темпо на игра.

Друго, мора да се пофали играта на Туре, заличи на ланскиот Туре кој добро го знаеме, ајде нека продолжи да пружа вакви патрии до крајот на сезоната.

Е сега со душа ја чекам ждрепката во петок и желба ми е Арсенал. Ќе гледаме таму убав фудбал.

После ова следува Ла Лига, нека се стегнат момците и таму, имаме битни утакмици следниве недели, лошо е што Чави ќе биде повреден минимум 2 недели, големи се шансите да го пропушти тешкото гостување во Мајорка која што нема пораз на домаше терен.
Од друга страна пак добро е што Кеита има зелено светло а и Абидал треба да биде спремен за наредниве натпревари.

Нешто што го кажав после натпреварот со Валенсија. И во второто полувреме со Валенсија игравме нешто слично и не мрднаа, сем една шанса што ја имаа. Многу ретко го правиме тоа годинава, али очигледно е дека го правиме кога најмногу треба.

Тој пресинг ни овозможува да играме многу полесно, полесно креираме шанси, има повеќе простор за играчите при освојување на топка.
 

SHANE

Др.Акула
Член од
30 април 2008
Мислења
1.453
Поени од реакции
853
Честито Пласман 1/4 Финале, Мислам дека сосема Најзаслужено стигнавме до тука, Мислам дека изигравме добра партија, без оглед на повредените играчи сепак се надевам на Уште подобра игра од оваа, На Ждрепката ги очекувам Бордо за следен Противник.:smir:
Cestito pobeda i plasman vo 1/4 finale.Inaku isti filing imam brat,i ja mislam deka bordo e sledniot na lista :).

Pozdrav i VISCA EL BARCA!:smir:
 

BakoMevmedoski

Немирен
Член од
30 септември 2009
Мислења
525
Поени од реакции
55
Имаше некој од форумов кај Филе ?
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Нешто што го кажав после натпреварот со Валенсија. И во второто полувреме со Валенсија игравме нешто слично и не мрднаа, сем една шанса што ја имаа. Многу ретко го правиме тоа годинава, али очигледно е дека го правиме кога најмногу треба.

Тој пресинг ни овозможува да играме многу полесно, полесно креираме шанси, има повеќе простор за играчите при освојување на топка.
Се надевам дека ќе продолжиме со тој пресинг, со тој притисок и наредните натпревари од Примера.
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
ke bese mnogu podobro ako imase uste eden het trik na kralot na fudbalot no leman mu odbrani na dva pati
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom