Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
eve ja statistikata od vcerasniot mec:

Estudiantes de La Plata (ARG ) Statistics FC Barcelona (ESP)
3 Shots 16
1 Shots on goal 4
1 Goals Scored 2
29 Fouls Committed 19
17 Fouls Suffered 28
3 Corner kicks 10
0 Free kicks Shots (scored) 3 /0
0 Penalty Kicks (Goals/Shots) 0 / 0
8 Offsides 1
0 Own goals 0
7 Yellow cards 3
0 Second yellow card and red card 0
0 Red Cards 0
26 Actual playing time 46
36% Possession (%) 64%
 
P

pepito*

Гостин
Изјавава е врх
“In fact at half time, I took Leo aside and told him I wanted a goal from him, that came from his heart. He scored that goal with his heart.”
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Изјавава е врх
“In fact at half time, I took Leo aside and told him I wanted a goal from him, that came from his heart. He scored that goal with his heart.”
Mалце погоре во текстот го имаш и ова :
If Jose Mourihno is the “Special one” then Pep Guardiola is his God. :)
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
За овие 18 години колку што сум фан на Барса, сум бил сведок на големи победи и падови, сум ја носел Барса во срцето, секогаш и секаде.
Му благодарам на Бога што сум сведок на вакво нешто. 6/6 во една сезона. Нешто што никој го нема остварено. Барса покажа зошто е повеќе од клуб.
Докажа дека вреди, најголем дел со сопствени сили, со играчи од сопствената школа, со тренер од сопствената екипа, без големи спонзори, чесно и фудбалски, за секоја почит. :cuc:
Поздрав до сите фанови на Барса, бидете горди на ова, уживајте во победата на екипата.:smir:
Честито до сите фанови на други екипи кои ни честитаа од се срце, докажавте дека имате почит кон противниците, се надевам ќе продолжиме со таквите односи и во иднина. Се најдобро :smir:

VISCA EL BARCA !!!!!!


П.С. А Игуаин може да пуши кур за неговата изјава :pos2:
 
Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
Се што сакам за 2010 е Пеп да потпише нов договор, Барса да ја освои Ла Лига и Реал да не освои Лига на Шампиони.

Не ни помислувам на уште една тројна круна. Би било премногу алчно да се очекува тоа.
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Се што сакам за 2010 е Пеп да потпише нов договор, Барса да ја освои Ла Лига и Реал да не освои Лига на Шампиони.

Не ни помислувам на уште една тројна круна. Би било премногу алчно да се очекува тоа.
На истата мисла сме брате :)
 
Член од
4 ноември 2008
Мислења
1.330
Поени од реакции
80
Не ми е јасно зошто утре играме пријателска со некојси Казма Спортинг Клуб:toe: Инаку ни следуваат тешки утакмици после НГ со Виљареал и 2 со Севиља во купот и една во првенство.Според мене купот и да се изгуби не е никаков проблем подобро да се фокусираме на Ла Лига сезонава другото и така тешко дека ќе го освоиме:wink:
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Не ми е јасно зошто утре играме пријателска со некојси Казма Спортинг Клуб:toe:
За пари бе сине. Незнам каде видов, окулу 2милиони евреи ќе добие клубот од натпреваров.
 
Член од
4 ноември 2008
Мислења
1.330
Поени од реакции
80
За пари бе сине. Незнам каде видов, окулу 2милиони евреи ќе добие клубот од натпреваров.
Па така и мислев само не сум ги чул овие не ми се познати незнаев дали имаат пари:toe:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
Не ми е јасно зошто утре играме пријателска со некојси Казма Спортинг Клуб:toe: Инаку ни следуваат тешки утакмици после НГ со Виљареал и 2 со Севиља во купот и една во првенство.Според мене купот и да се изгуби не е никаков проблем подобро да се фокусираме на Ла Лига сезонава другото и така тешко дека ќе го освоиме:wink:
Па во Купот немора да се форсираат Меси, Ибра и другите. Може да им се даде шанса на помладите, па до каде стасаат они нека стасаат се исто е:)
И онака е далеку поважна Лигата и Лигата на Шампионите. Море после моваква година и само ла Лига нека ја освојата и повеќе од задоволен ќе бидам јас
За пари бе сине. Незнам каде видов, окулу 2милиони евреи ќе добие клубот од натпреваров.
Па многу нормално ќе си потрчкаат малку; нешто ко тренинг ќе им биде и оп 2 милиончиња у џеп:)
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
100
Поени од реакции
3
педро ние најголем звер на најбитните утакмици дава голови
 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
276
Поени од реакции
14
Па така и мислев само не сум ги чул овие не ми се познати незнаев дали имаат пари:toe:
RM igra vo Tirana, a i Milan isto igrase lani vo Albanija i toa na sred nedela izmegju 2 prvenstveni utakmici?!?! Znaes kolku sum se cudel ama ete koga imas pari moze i Madona da ja donese na rodenden da ti pee
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
RM igra vo Tirana, a i Milan isto igrase lani vo Albanija i toa na sred nedela izmegju 2 prvenstveni utakmici?!?! Znaes kolku sum se cudel ama ete koga imas pari moze i Madona da ja donese na rodenden da ti pee
Milan i lani i preklani bese vo Albanija...ednas igrase so reprezentacijata na Albanija i ednas so Tirana! A glaven covek za ovaa gostuvanje bese Rezart Taci...koj sakse da ja kupi Bologna posle i vo Milan sakase da vleze!

Znaci so pari mozes sekoja ekipa da go doneses...ete vo Albanija sega ke gostuva real madrid..
 
R

Rigel Kent

Гостин
Prekrasno , vcera mi bese najubaviot den .Kolku samo se nervirav do 89 min no veruvav deka ke izramnime .
Visca Barca

 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom