Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Нека ни е честито победата и нека ни се множат МЕСИ ЅВЕРОТИЊА :vozbud:
 
P

pepito*

Гостин
Јес да може го чуваше Кака добро и напраи 1 дриблинг 2,ама дека играше на некое си голем ниво-нема шанси
ЗАШО СМЕ ГО ФАТИЛЕ НА ОКО?
1.Со Задрид доби црвен
2.Повеќето играчи го поминуваат како сакаат(и заради ова можеме да го изгубиме Јаја Туре)
3.Заради него вчера можевме место 3 да земеме 1 бод
п.с.
Ја реков дека Пеп е ментален пошо на резултат 1-1 Чигрински го имаше пратено на загревање
Кој го поминува како сака??? Одличен е и во одбрана и во офанзива, вчера тој ја врати топката со глава, можеби тоа беше грешка но Пујол беше натскокан од АДРИАН најверојатно не повисок од 168 цм, а да не зборувам за одличната интервенција на Викецот
Детето има одлична визија за играта, ја разбира нашата игра, трча насекаде и има многу добра соработка и со Пике и Пујол и со Чави и Иниеста, можеби не толку добра како Туре ама сепак Серхи е многу квалитетен и е само уште еден доказ за нашата Ла Масиа

А за ова последното секоја ти чест!!!
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
И ај сега кажете ми КАКО ИЗИГРА СЕРХИ ПРОТИВ РЕАЛ?
---------
Не не Педро е подобар, тој Педро кој цело време стои на една позиција и никогаш не врши притисок кон противничката одбрана
1. Исклучување во клучен меч е одлика на неискуство, но исклучување поради втор жолт добиен за игра со рака... Бускетс би ти рекол „Фала друже, не брани ме повеќе“ :)

2. Како може воопшто да ги споредиш Педро и Бускетс? Воопшто?

3. Педро стои во една позиција и не врши притисок...?! - ова како надоврзување на глупоста од погоре. Мислам, ало...

4. Честита нека ни е победата, втора на гостински терен во рок од 3 дена... се надевам третата ќе е во среда за да се заокружи циклусот на гостински триумфи.

5. Не се пишува Серхи туку Серџи, или во конкретниов случај Серџо. Серхи несреќно беше нарекуван левиот бек на Барса од 90-те Sergi Barjuan (12-ката) чие име на каталонски си се чита Серџи. Па по таа логика и Бускетс не може да биде Серхи.

Бон диа
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
aje dosta se raspravame,sega da se nadevame deka ture nema da si zamine. posto koga si zamina eto ostanav mnogu razocaran sega i ture ako si zamine pak ke bidam mnogu razocaran
a inaku se uste mi e krivo kako real pobedi na pederski nacin,no od druga strana me smiruva faktot deka pederceto go izbrkaa:pos2: i najverojatno ke odmara protiv valensija ako ne mu prostat i mu go odzemat kartonot
 
P

pepito*

Гостин
1. Исклучување во клучен меч е одлика на неискуство, но исклучување поради втор жолт добиен за игра со рака... Бускетс би ти рекол „Фала друже, не брани ме повеќе“ :)

2. Како може воопшто да ги споредиш Педро и Бускетс? Воопшто?

3. Педро стои во една позиција и не врши притисок...?! - ова како надоврзување на глупоста од погоре. Мислам, ало...

4. Честита нека ни е победата, втора на гостински терен во рок од 3 дена... се надевам третата ќе е во среда за да се заокружи циклусот на гостински триумфи.

5. Не се пишува Серхи туку Серџи, или во конкретниов случај Серџо. Серхи несреќно беше нарекуван левиот бек на Барса од 90-те Sergi Barjuan (12-ката) чие име на каталонски си се чита Серџи. Па по таа логика и Бускетс не може да биде Серхи.

Бон диа
Можам да го пишувам секако и Серхио и Серхи и Бускетс
Го споредувам со Педро поради тоа што и тој е млад играч кој го фалите повеќе од што треба, а кога не игра Педро на ниво(често) велите како тоа е тој млад играч и уште е рано за него, додека Серхио цело време го критикувате за секоја и ситна греша што ќе ја направи, сакате да го избркате од тимот, појма немал, за ништо не го бивало, мислам ало!!! Обидете се да ги забележите барем еднаш лошите карактеристики на Педро и добрите карактеристики на Серхио - ПОВЕЌЕ СЕ!!!

Пак ќе кажам не сакам да се расправам со никој од нашиот фан клуб!
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Buskets se gleda deka e neiskusen i toa go dokaza na mecot so real koga glupavo igrase so raka znaejki deka ima zolt karton(ili mozebi zaboravil :) ).... verojatno e deka mu treba uste mnogu rabota za da bide prvotimec na BARCA...ne sum protiv da mu se dade sansa na natprevari so polesni protivnici...no odlukata da igra na El Classico bese rizik i toa Pep go zede na svoj grb pa dobro sto pobedivme inace da izramnese real togas sto pravevme!!!

Sekako mu veruvame na Pep...toj e covekot koj ni ja donese trojnata kruna,ne napravi kralevi na cela Evropa a se nadevam sega i svetskoto ke go osvoime!!

VISCA EL BARCA!!
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Можам да го пишувам секако и Серхио и Серхи и Бускетс
Го споредувам со Педро поради тоа што и тој е млад играч кој го фалите повеќе од што треба, а кога не игра Педро на ниво(често) велите како тоа е тој млад играч и уште е рано за него, додека Серхио цело време го критикувате за секоја и ситна греша што ќе ја направи, сакате да го избркате од тимот, појма немал, за ништо не го бивало, мислам ало!!! Обидете се да ги забележите барем еднаш лошите карактеристики на Педро и добрите карактеристики на Серхио - ПОВЕЌЕ СЕ!!!

Пак ќе кажам не сакам да се расправам со никој од нашиот фан клуб!
Ти можеш и Трајче да го пишуваш, тоа е твој избор, јас другарски ти кажав како би било покоректно :)

Серџо Бускетс е добар играч. Гвардиола не води тим кој му го оставил дедо му па ќе фаворизира некој по секоја цена (или затоа што Карлес Бускетс му бил соиграч). Доказ за квалитетот на С. Бускетс е и повикот за Шпанска репрезентација.

Меѓутоа, нели ти е чудно што 90% од фановите на Барса го издвојуваат како најдудук многу често? Па не е од инат сигурно, или пап дека е поубав од нас и намерно контрираме :)

Педро, Серџо, Бојан, Хефрен...млади добри момци. Со правилен став и напорен тренинг од нив ќе биде нешто. Ама пишував дека не мора да се баш тие, односно никој од нив не е незаменлив :) Бидејќи кантерата на Барса изобилува со млади талентирани играчи...на сите позиции.

Ете, и Ето не е незаменлив :) И играта не се успори многу, како што се предвидуваше, ефикасноста е иста (можеби и подобра) со Ибракадабра.

И не се расправаме, него дискутираме. А ако ти е сатисфакција, ај да прашам на начин на кој сугерираш дека треба да размислуваме: Педро греши повеќе од Серџо, Серџо има подобри квалитети од Педро. Сега, може ли двајцата да ги избркаме? :)

..ne sum protiv da mu se dade sansa na natprevari so polesni protivnici...no odlukata da igra na El Classico bese rizik i toa Pep go zede na svoj grb pa dobro sto pobedivme inace da izramnese real togas sto pravevme!!!
Бускетс беше во првите 11 и во мај во Рим.
 
P

pepito*

Гостин
Педро, Серџо, Бојан, Хефрен...млади добри момци. Со правилен став и напорен тренинг од нив ќе биде нешто. Ама пишував дека не мора да се баш тие, односно никој од нив не е незаменлив :) Бидејќи кантерата на Барса изобилува со млади талентирани играчи...на сите позиции.
И не се расправаме, него дискутираме. А ако ти е сатисфакција, ај да прашам на начин на кој сугерираш дека треба да размислуваме: Педро греши повеќе од Серџо, Серџо има подобри квалитети од Педро. Сега, може ли двајцата да ги избркаме? :)
Никој нема да избркаме ни Педро и Трајче:helou:
Никако јас не ви сугерирам да размислувате, туку ви кажувам дека нема потреба од толку критики кон младиот Трајче кој според мене е најголем талент од сите тие што ги наброја, каква контрола на топката има тоа мора да го признаеш, со тек на време сигурен сум дека ќе прерасне во еден од најдобрите средњаци во светот

Педро, тоа дете многу е променливо, многу го преувеличувате тоа ви го кажувам, не можам никако да го објаснам него, едноставно никогаш не ми се допаѓал како играч бидејќи пред се ми изгледа најнезаинтересирано на теренот
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Никој нема да избркаме ни Педро и Трајче:helou:
Никако јас не ви сугерирам да размислувате, туку ви кажувам дека нема потреба од толку критики кон младиот Трајче кој според мене е најголем талент од сите тие што ги наброја, каква контрола на топката има тоа мора да го признаеш, со тек на време сигурен сум дека ќе прерасне во еден од најдобрите средњаци во светот

Педро, тоа дете многу е променливо, многу го преувеличувате тоа ви го кажувам, не можам никако да го објаснам него, едноставно никогаш не ми се допаѓал како играч бидејќи пред се ми изгледа најнезаинтересирано на теренот
A за овај шо ти стојт во потпис шо мислиш? :)
 
P

pepito*

Гостин
A за овај шо ти стојт во потпис шо мислиш? :)
Што има да мислам за него, многу талентиран дечко со потенцијал да стане еден од најдобрите напаѓачи(и како класичен напаѓач и како крило) и многу подобар од Педро
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Што има да мислам за него, многу талентиран дечко со потенцијал да стане еден од најдобрите напаѓачи(и како класичен напаѓач и како крило) и многу подобар од Педро
Зошто тогаш не играт тој, туку Педро?
 

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
Имат потенцијал и Кркич и Педро да станат добри фудбалери, но имаат јака конкуренција во тимот која не им дава да се докажат, меси, чави, ибра, иниеста, анри... не дека тие не се добри, туку овие се подобри, да отидат во некој забатален клуб, педро и бојан би биле ѕвезди...

офтопик: јас мислам дека темава ќе ја испишеме до март месец :toe:

Зошто тогаш не играт тој, туку Педро?
Затоа што беше надвор од терените месец и пол :smir: истото го правеа и со анри првите 3-4 меча кога го пуштаа по 20-30 минути
 
P

pepito*

Гостин
Зошто тогаш не играт тој, туку Педро?
Незнам точно во што е работата изгледа Пеп му е личен тутор на Бојан а можеби и тресам глупости

Да те прашам што правеше Бојан пред 2 сезони??? Случајно да не не е подобар од Педро? Ма дај.. Незнам кај води дискусијава

Уште еден одличен текст на Филе (особено делот за Роналдо)
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Зошто тогаш не играт тој, туку Педро?
Затоа што Бојан е класичен напаѓач, а не лево/десно крило, како што е Пердо.

Во оваа формација Пеп, Педро далеку е покорисен од Бојан, и поискусен. Пеп знае дека само ке го расипе Бојан дотолку го пушти во ова време да игра лево или десно т.е наместо Анри или Меси, бидејќи позицијата му е класичен напаѓач, а во исто време премногу ќе се бара од него како замена за Меси десно, а тој тешко да може адекватно да одговори на тој предизвик.

Едноставно е, Бојан е замена за Ибрахимовиќ...т.е замена во нападот за Ибрахимовиќ е Анри(лево тогаш оди Иниеста), па Бојан му доаѓа како трета варијанта.

Многу, значи многу е важно за еден напаѓач на 19години да ИГРА, да добива искуство и самодоверба. Плус мислам дека промашија со проценката на развојот на Бојан. Кога на 17години дебитираше како напаѓач, имаше 170см, и се претпоставуваше дека до денес ќе порасне барем за 10см, но тој си остана и ден денес на 170см, што рака на срце за класичен напаѓач ич не одговара во Барселона.

Никој со сигурност не може да збори окулу Бојан, и што се случува со него сезонава...на која позиција ќе игра, кога ќе игра, за кого ќе игра, само Пеп знае, а можеби ниту он.

Дотолку на СП за клубови сега не игра Бојан, се плашам дека иднината негова не е во Барселона.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.540
Поени од реакции
4.068
Многу, значи многу е важно за еден напаѓач на 19години да ИГРА, да добива искуство и самодоверба. Плус мислам дека промашија со проценката на развојот на Бојан. Кога на 17години дебитираше како напаѓач, имаше 170см, и се претпоставуваше дека до денес ќе порасне барем за 10см, но тој си остана и ден денес на 170см, што рака на срце за класичен напаѓач ич не одговара во Барселона.

.
Да бре мајку му, кога дебитираше во времето на Рајкард на само 17 години беше со истата висина и визикус каков што е и сеа....незнам што е работава, али со вакви физички предиспозиции тешко ќе му биде за класичен напаќач
На пр. Меси, иако е низок сепак цврст е како бетон, има јака, цврста физичка конституција која што му дава комотно да влага и помегу двајца, тројца противнички одбранбени играчи без притоа да падне или да биде однесен на страна, делува премногу цврсто на терен за разлика од Бојан кој што делува како ветрушка.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom