Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
Ф

Фил Ајви

Гостин
bb[noone];3122015 напиша:
Така е експерту вечер после утакмицата биди уклучен и посети го фан клубот на Барса(или по твое Фарса)
Биди сигурен дека ќе ги снема, и него и многу други реалци. : )
Инаку нема дилеми дека поседот на топка ќе биде во значително поголем процент кај Барса, со кратки додавања да се освојува простор и тогаш да се зададе последниот удар. Кака' добро ќе го чуваат, сигурен сум, само Роналдо ќе прави малку проблеми. :)
 

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
koj ce prave problemi be, problemi ce pravel :D neka mrdne kaj abidal ako igrae desno... ili eventualno levo kaj ALVES :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
kaka ne e nikakva opasnost oti vo dresot na real se gube nacisto
moze opasnot da ima samo od ronaldo i iguain,samo ronaldo bese povreden dosta vreme taka da mislam deka nema da bide mnogu pregav po terenot a iguain kolku so citav nekade nema da bide vo prvite 11
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
Ако правиме искрено муабет опасност ќе има од Роналдо ако е скрос опоравен сигурно,Можно е и од Кака али не верувам многу во тоа иако може да изненади,а од Бензема не се плашам ама ич оти нема никакви шанси кај Пиќе(чим Ето не мрдна кој е многу побрзо од Бензема,нема панси овој) :wink:
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Хепи брдеј то АС(us)!
Ајде еуфорија ме маа...ај да ги згазиме Задрид ајдеееееееееееее!
 

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
jas kako sto gledam na TOTALBARCA ronaldo i higuain spicovi ke gi igraat ili gresam :D

Inaku vecer nema mnogu da bidam aktiven, so drugarite kaj mene ce gleame fudbal.... IMA DA GRMI !!! :vozbud:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Најголема опасност доаѓа од Касиљас,какав Роналдо,Кака,Бензема или Игуаин.Овој ако се разбрани ќе биде ептен тешко.
 
P

pepito*

Гостин
Најголема опасност доаѓа од Касиљас,какав Роналдо,Кака,Бензема или Игуаин.Овој ако се разбрани ќе биде ептен тешко.
Не се сложувам воопшто,опасност од Касиљас?
Па не е тој бог да одбрани се,ако ја играме нашата игра ни Касиљас ќе ги спаси, ни Кака ни Роналдо ќе можат да дадат некој гол
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Не се сложувам воопшто,опасност од Касиљас?
Па не е тој бог да одбрани се,ако ја играме нашата игра ни Касиљас ќе ги спаси, ни Кака ни Роналдо ќе можат да дадат некој гол
Ама ипак боље е кога не му е денот како на последното Ел Класико.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
I jas vecerva so drugarite odam da go gledam mecot...uff edvaj cekam!:barcafan:
 

katalonec5

Mes que un club
Член од
8 декември 2008
Мислења
1.020
Поени од реакции
121
Уште помалце од 3 саати у пичку матер не можам да дочекам уффффффффффффф
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Нека ни е среќен роденденот момци, да се радуваме на уште мнооогу многу титули и голема благодарност до најзаслужниот за постоењето на овој клуб...Жоан Гампер !!!

И фала богу, конечно дојде и овој ден, денот кога многу нејаснотии ке станат познати за некого.

Вечерва имаме дупла мотивација за победа, роденденот на Барса како и победа за чест, победа за престиж над најголемиот ривал.
Вечерва очекувам токму победата над реал да биде најдобриот поклон што некогаш го добила Барса на овој голем ден за клубот.

И конечно, 99% излагаме со најсилниот состав, составот кој на сите ке им покаже што е тоа тотал фудбал....

Visca el Barca
!!!
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
jas kako sto gledam na TOTALBARCA ronaldo i higuain spicovi ke gi igraat ili gresam :D

Inaku vecer nema mnogu da bidam aktiven, so drugarite kaj mene ce gleame fudbal.... IMA DA GRMI !!! :vozbud:
И јас собирам екипа кај мене има да се дига зградава у ВИС (тешко на комшиите). Инаку во врска со опасноста, како што рече Акси и мене ми е најмногу страв од Касиљас. Човекот не дај боже да брани како шо бранеше против Севиља, оти тогаш сите знаеме какви шанси фаќаше. За напаѓачите, мислам дека Пике и Пујол ќе се справат со нив најдобро како што знаат, па нема да ни направат многу проблеми, ама ај да не зборувам предвреме.
:vozbud::vozbud:АААААААААААА ЕУФОРИЈА МЕ МАВА ЕДВАЈ ГО НАПИШАВ ОВА ПОГОРЕ:vozbud::vozbud:
 
V

Viktoranius

Гостин
Поздрав момци, уште 2ипол часа до натпреварот. Се надевам дека Пеп ќе го извади најјакиот состав и ќе ги посрамотиме како минатата сезона.

Се читаме во тек на мечот ако даде некој од нашите гол, ако дадат они сигурно ќе ми падне нетот.:pos: Заебанција.:)

VISCA EL BARCA !!!
 
P

pepito*

Гостин
Премногу сакам да излеземе со најдобриот состав, ама воопшто нема да бидам изненаден ако играме со истиот состав со кој го победивме Интер, во секој случај очекувам висока победа, се друго би било големо разочарување за мене
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom