Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Абе не се замарајте со свекакви. Турите им курот.
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Според твоево, Чави и Инеста се зависни еден од друг :)

А до негде и така е, Барселона е на 50% кога нема еден од нив, жив пример првото класико лани, само Чави кога играше, факинг Гаго сам го неутрализираше.

А дека е добар играч нема збор, ама на индивидуално ниво е неспоредливо зад Роналдо, и он и Чави.
Како тандем се непобедливи и неспоредливи со било кој тандем на средината од теренот на планетава... Точно е дека Барса е ослабена кога не игра Иниеста, но далеку од тоа дека е зависна од него.

Иниеста беше еден од најпотценетите играчи во светот до пред година и нешто, затоа што Деко, Роналдињо и Меси (тогаш во издигнување) ги превземаа сите наслови во весниците. Но минатата сезона ги немаше Деко и Рони, па сите видоа што значи Иниеста за тимот. Тој нема задача да постигнува по 2 гола на натпревар, тој заедно со Чави ја креира играта, ја држи топката и отвара простор. Асистира без проблеми и е одличен техничар за разлика од Чави. Кога самиот Чави изјави дека Иниеста е исти како него само со нешто екстра тогаш би сфатиле за каков всушност играч се работи.

И неможеш го споредиш Чави со Роналдо... да го стават Роналдо да игра на таа позиција како Чави, мислиш дека би го видел на натпреварот? Истото важи и ако Чави игра крило... Затоа споредувај го со Меси ако веќе правиш споредби :)

Прочитајте го ова:smir:
 

BakoMevmedoski

Немирен
Член од
30 септември 2009
Мислења
525
Поени од реакции
55
Според твоево, Чави и Инеста се зависни еден од друг :)

А до негде и така е, Барселона е на 50% кога нема еден од нив, жив пример првото класико лани, само Чави кога играше, факинг Гаго сам го неутрализираше.

А дека е добар играч нема збор, ама на индивидуално ниво е неспоредливо зад Роналдо, и он и Чави.

Страмота во толку мислења и во толкава Репутација оваков глуп! пост да пишеш, ти се Чудам!.:uvo:
 

Unknown!

Непознат!
Член од
5 август 2009
Мислења
81
Поени од реакции
1
Според твоево, Чави и Инеста се зависни еден од друг :)

А до негде и така е, Барселона е на 50% кога нема еден од нив, жив пример првото класико лани, само Чави кога играше, факинг Гаго сам го неутрализираше.

А дека е добар играч нема збор, ама на индивидуално ниво е неспоредливо зад Роналдо, и он и Чави.

По ова само едно може да се заклучи..Од што му се плашат на Месси, не го споредуват роналдо со него, туку со Чави и Иниеста. :tapp:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Ajde be ostajte gi neka zboruvaat uste gluposti pa da gi nosime na potpisi :pos2::pos2::pos2:
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
bb[noone];3086285 напиша:
ии заборавив викаш се зависни еден од друг па сега Реал без роналдо се многу послаби а кога игра со Кака демек се многу јаки и од тоа треба да заклучиме дека се зависни еден од друг?
Демек Кака блескаше кога Роналдо играше. Не биди смешен.

Како тандем се непобедливи и неспоредливи со било кој тандем на средината од теренот на планетава... Точно е дека Барса е ослабена кога не игра Иниеста, но далеку од тоа дека е зависна од него.

Иниеста беше еден од најпотценетите играчи во светот до пред година и нешто, затоа што Деко, Роналдињо и Меси (тогаш во издигнување) ги превземаа сите наслови во весниците. Но минатата сезона ги немаше Деко и Рони, па сите видоа што значи Иниеста за тимот. Тој нема задача да постигнува по 2 гола на натпревар, тој заедно со Чави ја креира играта, ја држи топката и отвара простор. Асистира без проблеми и е одличен техничар за разлика од Чави. Кога самиот Чави изјави дека Иниеста е исти како него само со нешто екстра тогаш би сфатиле за каков всушност играч се работи.

И неможеш го споредиш Чави со Роналдо... да го стават Роналдо да игра на таа позиција како Чави, мислиш дека би го видел на натпреварот? Истото важи и ако Чави игра крило... Затоа споредувај го со Меси ако веќе правиш споредби :)

Значи нигде не го спорев квалитетот на Иниеста, ниту пак реков дека Барселона е зависна од него, далеку од тоа, само посочив дека на меѓусебната зависност на Иниеста + Чави која сметам дека постои. И едниот и другиот се далеку по безопасни кога не се заедно на средина, намерно и го споменав првото класико лани кога тепавте благодарение на лешперски гол од корнер, кога не играше Иниеста, сам знаеш колку се мачевте против еден ш состав на Реал, Чави беше скоро невидлив, исти е случајот и обратно.
Се надевам сега ме разбравте.

А споредбата со Роналдо беше во контекст на вицот на денот претходно дека во Барселона имало барем 4 играчи подобри од него.

Страмота во толку мислења и во толкава Репутација оваков глуп! пост да пишеш, ти се Чудам!.:uvo:
Ај наредниот пат ќе пишам уште побавно, оти гледам бавно сфаќаш.

По ова само едно може да се заклучи..Од што му се плашат на Месси, не го споредуват роналдо со него, туку со Чави и Иниеста. :tapp:
Одличен заклучок. :лол:
 
Член од
9 октомври 2009
Мислења
77
Поени од реакции
3
Абе не се замарајте со свекакви. Турите им курот.
не биди смешен...само си разговараме..ни пцовки ни навредувања...затоа е форумот..и до .!. ако сум јас фан на реал а вие на барселона..разговараме како луѓе кои гледаат и сакаат фудбал...за иниеста хм...добар играч е ..али далеку послаб од целата средина и напад на барса...тоа сакам да го кажам...а некој предтоа што спомна иниеста може да игра и како ДМ .. е тоа е веќе нешто смешно за разлика од оноа што јас го пишав во неколку поста :):):)

и пример сега што ми дојде на памет...во барселона се повредат меси и чави ...недај боже....и барселона е потикната да се брани во некое дерби..сигурно не би играле и тогаш офанзивен фудбал како што сме научени да ги гледаме.....дали тој среден ред е доволно спремен да се брани во некоја таква утакмица...јас никогаш не сум ги видел чави или иниеста да се бранат позади..не сме имале шанса да ги видиме :))... пример кај нас во мадрид таква задача како што ја имаат чави и иниеста ја имаат алонсо и Ласана Диара...али момците во дефанзива газат...таков играч е и Лампард..и Џерард..и нашиот величе ... тоа е блага предност пред чави и иниеста...но сепак не доволно предност од онаа која тие ја имаат во напад :P ...

поздрав...
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
не биди смешен...само си разговараме..ни пцовки ни навредувања...затоа е форумот..и до .!. ако сум јас фан на реал а вие на барселона..разговараме како луѓе кои гледаат и сакаат фудбал...за иниеста хм...добар играч е ..али далеку послаб од целата средина и напад на барса...тоа сакам да го кажам...а некој предтоа што спомна иниеста може да игра и како ДМ .. е тоа е веќе нешто смешно за разлика од оноа што јас го пишав во неколку поста :):):)

и пример сега што ми дојде на памет...во барселона се повредат меси и чави ...недај боже....и барселона е потикната да се брани во некое дерби..сигурно не би играле и тогаш офанзивен фудбал како што сме научени да ги гледаме.....дали тој среден ред е доволно спремен да се брани во некоја таква утакмица...јас никогаш не сум ги видел чави или иниеста да се бранат позади..не сме имале шанса да ги видиме :))... пример кај нас во мадрид таква задача како што ја имаат чави и иниеста ја имаат алонсо и Ласана Диара...али момците во дефанзива газат...таков играч е и Лампард..и Џерард..и нашиот величе ... тоа е блага предност пред чави и иниеста...но сепак не доволно предност од онаа која тие ја имаат во напад :P ...

поздрав...
Како прво Барса никогаш нема да се брани,a kако второ го имаме Туре кој е за класа подобар од Алонсо и Диара во дефанзива :helou:
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Пак какаат овие задриѓаниве ...
Е многу се досадни значи :)
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Барселона игра по една специфична филозофија... тие и при најголемата криза ќе останат верни на таа филозофија, а тоа е напаѓачкиот фудбал. Не сум ги видел ни јас да се бранат, нема ни да ги видиме да се бранат. Во тоа сум сигурен.

И имаше погоре пост дека Чави е далеку побезопасен без Иниеста... очигледно не сте го следеле во тандем со Кеита годинава:smir:
 
B

Beck's

Гостин
gleam odlicna debata se razvila:tv: neznam kako se osmeluvaat ovia zadriganive da zborat za slabostite na Barca posle lanskata nezaboravna sezona kako i za nas taka i za tie(samo sto tie ostana so prstot vo usta:) ) ne vi lici eden Bojan da kritikuvate,a ne Iniesta ili Xavi:tapp:
 

Unknown!

Непознат!
Член од
5 август 2009
Мислења
81
Поени од реакции
1
не биди смешен...само си разговараме..ни пцовки ни навредувања...затоа е форумот..и до .!. ако сум јас фан на реал а вие на барселона..разговараме како луѓе кои гледаат и сакаат фудбал...за иниеста хм...добар играч е ..али далеку послаб од целата средина и напад на барса...тоа сакам да го кажам...а некој предтоа што спомна иниеста може да игра и како ДМ .. е тоа е веќе нешто смешно за разлика од оноа што јас го пишав во неколку поста :):):)

и пример сега што ми дојде на памет...во барселона се повредат меси и чави ...недај боже....и барселона е потикната да се брани во некое дерби..сигурно не би играле и тогаш офанзивен фудбал како што сме научени да ги гледаме.....дали тој среден ред е доволно спремен да се брани во некоја таква утакмица...јас никогаш не сум ги видел чави или иниеста да се бранат позади..не сме имале шанса да ги видиме :))... пример кај нас во мадрид таква задача како што ја имаат чави и иниеста ја имаат алонсо и Ласана Диара...али момците во дефанзива газат...таков играч е и Лампард..и Џерард..и нашиот величе ... тоа е блага предност пред чави и иниеста...но сепак не доволно предност од онаа која тие ја имаат во напад :P ...

поздрав...
Ме насмеа со постов :pos2::pos2:се гледа дека не гледаш друг тим освен задриџани. :pos2: Ко прво сезанова меси не играше на неколку натпревари, а на негово место играше ПЕДРО! и да не кажам како играше :smir: А на таа позиција дефанзивен го имаме ТУРЕ кој е сигурно подобар и од гаго и од диара хехе.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
@
Ricardo Kaka 10, едно прашање до тебе, да видиме колку ја следиш Барса и Иниеста во новава сезона:
Одговори колку пати оваа сезона Иниеста и Чави играа заедно на средината ??
Не барам стриктно точен одговор, барем да бидеш блиску до точната цифра.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom