Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.769
Поени од реакции
9.952
Овие од А1 се луди, жими се. Чек дис аут:

Барса подготвена да плати 85 мил. фунти за Руни
08.11.2009


Раководството на Барселона е подготвено да плати 85 милиони фунти за да го донесе на „Ноу Камп“ напаѓачот на Манчестер Ј., Вејн Руни.

Веста одекна денеска во шпанските весници, откако од штабот на каталонците се подготвени да му достават понуда на својот ривал минатата сезона во финалето од Лигата на шампионите.

Според весниците, понудата на Барселона за Руни ќе стигне непосредно пред стартот на Мундијалот следната година во Ј. Африка.

Со тоа се очекува Руни да добие дополнителен елан за настап на собирот на најдобрите светски селекции.

Англиските медиуми, пак, велат дека малку веројатно е Манчестер Ј. и конкретно Фергусон да се помислат за понудата.

Руни е основен сегмент во играта на „Ѓаволите“ кои немаат намера да ја продаваат својата голема фудбалска инвестиција.

Сепак, ако се погледнат долговите на Манчестер Ј., може да се случи управата да го мотивира Ферги да размисли за 85 милиони фунти кои ги нудат „Каталонците“.
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Овие од А1 се луди, жими се. Чек дис аут:

Барса подготвена да плати 85 мил. фунти за Руни
08.11.2009


Раководството на Барселона е подготвено да плати 85 милиони фунти за да го донесе на „Ноу Камп“ напаѓачот на Манчестер Ј., Вејн Руни.

Веста одекна денеска во шпанските весници, откако од штабот на каталонците се подготвени да му достават понуда на својот ривал минатата сезона во финалето од Лигата на шампионите.

Според весниците, понудата на Барселона за Руни ќе стигне непосредно пред стартот на Мундијалот следната година во Ј. Африка.

Со тоа се очекува Руни да добие дополнителен елан за настап на собирот на најдобрите светски селекции.

Англиските медиуми, пак, велат дека малку веројатно е Манчестер Ј. и конкретно Фергусон да се помислат за понудата.

Руни е основен сегмент во играта на „Ѓаволите“ кои немаат намера да ја продаваат својата голема фудбалска инвестиција.

Сепак, ако се погледнат долговите на Манчестер Ј., може да се случи управата да го мотивира Ферги да размисли за 85 милиони фунти кои ги нудат „Каталонците“.
Всушност веста ја "измислил" англискиот весник "News of the World" и од тогаш се прошири сегде :uvo: И на тоталбарса ја има :toe: И во фан клубот на Ман Утд ја имаше од сабајле :smir:
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.769
Поени од реакции
9.952
Значи не се само нашите лесни за тролање. Сега уште на вести да објават, како Анџелина Џоли кога се удави со јахтата.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
hmm ne mi se veruva deka bi dale 95 miloni evra za Runi no sigurno ima nesto vistina vo vesta cim i vo sport.es ja ima...mozebi sme zainteresirani za Runi no ne veruvam deka bi dale tolku pari!
 

tufekciev

Барсa <3
Член од
6 февруари 2009
Мислења
2.242
Поени од реакции
802
Во зимскиот преоден рок доволно е да ги земеме Робињо и еден ДМ ( Поулсен, ... ) и тимот ќе биде лудница.

---------- Ибрахимович ----------
-Робињо ------------------ Меси-
----- Иниеста ------- Чави ------
------------- Туре ---------------
-Абидал ----------------- Алвеш-
-------- Пиќе -----Пујол--------
------------- Валдес-------------
:vozbud::vozbud::vozbud:

И за време на Африканскиот куп место Туре, Бускетс и новиот ДМ да го менуваат... :smir::smir::smir:
 

BakoMevmedoski

Немирен
Член од
30 септември 2009
Мислења
525
Поени од реакции
55
Во зимскиот преоден рок доволно е да ги земеме Робињо и еден ДМ ( Поулсен, ... ) и тимот ќе биде лудница.

---------- Ибрахимович ----------
-Робињо ------------------ Меси-
----- Иниеста ------- Чави ------
------------- Туре ---------------
-Абидал ----------------- Алвеш-
-------- Пиќе -----Пујол--------
------------- Валдес-------------

Луиз Суарез е Поевтин, Помлад, може да се рече и Подобар. јас сум за доаѓање на Суарез, Робињо воопшто не ни можам да го смислам како ми живничи во дресот на Барса.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Луиз Суарез е Поевтин, Помлад, може да се рече и Подобар. јас сум за доаѓање на Суарез, Робињо воопшто не ни можам да го смислам како ми живничи во дресот на Барса.
За подобар не верувам, башка игра во и не така конкурентна лига. Робињо е добар, али е лигле, не верувам дека ќе заигра пак во некој поголем клуб.
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
Во зимскиот преоден рок доволно е да ги земеме Робињо и еден ДМ ( Поулсен, ... ) и тимот ќе биде лудница.

---------- Ибрахимович ----------
-Робињо ------------------ Меси-
----- Иниеста ------- Чави ------
------------- Туре ---------------
-Абидал ----------------- Алвеш-
-------- Пиќе -----Пујол--------
------------- Валдес-------------
:vozbud::vozbud::vozbud:

И за време на Африканскиот куп место Туре, Бускетс и новиот ДМ да го менуваат... :smir::smir::smir:
Робињо или Суарез за крилната позиција а за ДМ според мене можеме и со Тулалан да пробаме
 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
276
Поени од реакции
14
Ја предлагам да го земеме Робињо на позајмица до лето, а после да си го џапнеме RIbery, ако е можно. Али јас како шо разбрав, за доаѓање на Робињо има 2 опции. Едната е позајмица на 18 месеци а другата целосно откупување на договорот, така да ако дојде ке заглавиме со него 1 и пол година, шо може да биде добро а може и не. Сега за сега според мене е подобра опција од Suarez, повеќе искуство а и сигуен сум и повеќе квалитет.
 

BakoMevmedoski

Немирен
Член од
30 септември 2009
Мислења
525
Поени од реакции
55
За подобар не верувам, башка игра во и не така конкурентна лига. Робињо е добар, али е лигле, не верувам дека ќе заигра пак во некој поголем клуб.
Нит јас, незнам зошто баш Барселона толку се интересира за него, јас повеќе би се фокусирал на : Суарез, Вилиан... одколку Робињо.

Сеа немој да ме сватиш погрешно, не викам дека Суарез и Вилиан се појаки, можноста кај овие двајца е тоа што се помлади, и се поевтини за разлика од Робињо кој со сигурност тврдам дека Сити 50 миљончиња ке бара, во спротивно од Суарез или Вилиан за кој можеме многу помалку да дадеме а да ги донесеме и да имаат поголема кариера во Барселона.
 

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
Во зимскиот преоден рок доволно е да ги земеме Робињо и еден ДМ ( Поулсен, ... ) и тимот ќе биде лудница.

---------- Ибрахимович ----------
-Робињо ------------------ Меси-
----- Иниеста ------- Чави ------
------------- Туре ---------------
-Абидал ----------------- Алвеш-
-------- Пиќе -----Пујол--------
------------- Валдес-------------
:vozbud::vozbud::vozbud:

И за време на Африканскиот куп место Туре, Бускетс и новиот ДМ да го менуваат... :smir::smir::smir:


sho mi go jadish sea? od robinho ne mu e ni do kolena na henry.. ne go menjame ovaa godina henry :smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom