Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.758
Поени од реакции
9.923
Да беше Милан верувајте 3 гола ќе примивме, многу слаба игра.:nerv::nerv:
Сериозен си? 95% се играше на нивната половина, правевме добри шанси, само како и на минатиот натпревар Русите имаат премногу среќа. Играат само во одбрана, 2 пати се на се стигнаа до Валдез. Како поинаку да играш против бункер? Мразам вакви екипи.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Да беше Милан верувајте 3 гола ќе примивме, многу слаба игра.:nerv::nerv:
teši

За прво полувреме можам да кажам исто како со Осасуна ние напаѓаме,тие се бранат нон стоп,само разлика е што Осасуна шутна 2-3 пати на гол,а овие не поминаа средина.Ај у второ да дадеме еден гол па после нека свиркаат,само да не пимиме пак у 90:)
 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
276
Поени од реакции
14
Да беше Милан верувајте 3 гола ќе примивме, многу слаба игра.:nerv::nerv:
Ti si netacen, brat. Da ne te zalaza rezultatot so RM. Milan bese katastrofa ne zasluzija da pobedat veruvaj mi nie ke gi gazeme Milan samo so i oni ke se branat so site so gi imaat
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Ti si netacen, brat. Da ne te zalaza rezultatot so RM. Milan bese katastrofa ne zasluzija da pobedat veruvaj mi nie ke gi gazeme Milan samo so i oni ke se branat so site so gi imaat
:tv:



Многу тешко дека ќе го скршите отпорот, а и може да ве изненадат со некоја контра. Со шут од далечина можда ќе постигнете гол.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.758
Поени од реакции
9.923
Aлвес еден саглам центаршут немаше. Има денови дожд од топки за напаѓачите ќе даде, а има денови како овој кога една топка не нафрли како што треба.
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
што е ова бе уште 5 минути,0-0,ццц ајде нека дадат гол,рубин казан да не се можело да се победат ебаго :lud::nenene: ...лелеее анри :Ѕ
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Од овакви екипи не ми се гледа фудбал.

У КУРАЦ ДА ИДАТ!
 
B

Beck's

Гостин
e aj de ne e do tolku zagrizuvacki rezultatot.So Inter treba obazvezno da tepame,i so Dinamo resavackiot duel.Sto se odnesuva do igrata Alves tapa(slicna igra ko so Chelsea lani).Henry sutira ko na trening da e:tapp:

Cim sum pisal tuka se znae koj sme. ti ne se sekiraj za mojot avatar i korisnicko ime. A eve nereseno topovi. Pusti sea pak kanal petce zemi si soncogledce i mozes pivce deka ladno u kiev da se stoplis i uzivaj si :):)
da si misli covek deka imaat 100% efekt.Se usravte srede Milano so Kiev,isto i so Barca,a i bogami posledni ste.Ne vi lici da se izigravate perfektni:nesvest:
 

katalonec5

Mes que un club
Член од
8 декември 2008
Мислења
1.020
Поени од реакции
121
Ебати фудбалот, ебати!!! Па не знам зашто не ги викнат и навивачите да се симнат пред гол, да им ебам тоа ескимите....

ПС. Не игравме толку лошо:toe:
 
B

Beck's

Гостин
decki glavite gore,odime napred nisto strasno.Na takva temperatura cigara ne moze da zapalis,e kamo li da trcas 90.Sansata ja utnavme vo nas teren,zatoa denesniot mec ne treba da ne cudi:smir:
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
После ваков резултат и натпревар нема што да се пише, освен да чекаме и Интер да изигра нерешено и да останеме на врвот, а во наредните 2 кола да ги освоиме 6те бода а со нив и пласман во 1/8 финалето и заверување на 1то место.

Иначе мора да се признае дека Рубин се страшно организирана екипа, тешко некој од големиве ке може да ги добие на нивен терен :toe: а исто треба да се признае дека премногу вртиме околу шеснаесетникот, без идеа, на некои моменти ме потсети играта од последната сезона во времето на Рајкард :toe:.

И друго, сигурен сум дека тепаме на следните со Интер и Динамо :smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom