Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Ова им е за памет, да не се дигаат многу во облаци и да си останат на земја... биле шампиони претходната сезона, ако сакаат да бидат шампиони и оваа мора да работат. Не фати криза како лани таа на почетокот и на средината на сезоната кога имавме 2 порази и еден нерешен. Од кризите секогаш сме излегувале 3пати појаки (прашајте го Реал за последниот дуел)... така да воопшто не се секирам. Уште еднаш ќе кажам... ова им е за памет.

Инаку голот на Ибра:vozbud::vozbud: Најпромашениот трансфер до сеа:kesa:
И играчот што игра слабо во ЛШ не знам зошто ги земавме.:tapp:
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
ц ц ц греота е ова... многу фаворити кикснаа вечерва али од Барса најмалце очекував.
групава од најсигурна се претвори во најнеизвесна:vozbud:
сеа секој може да оди понатаму фаворитиве се посрамотија:kesa:
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Тоа е тоа. Ајде боље ќе биде у Русија.
И никад не потценувајте противник, па и од Бебиња нека биде составен.

И ова е мислам прв пораз на Барселона во лига на шампиони дома после 2003/04(мислам оваа сезона беше) од Јувентус. Ако грешам исправете ме.
Последниот пораз ни беше лани кога игравме против Шакхтјор со вториот тим пошто се беше решено тогаш за осмина финалето... изгубивме 3-2:smir:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Јас мислам дека ја остави оваа утакмица Барселона, за да го заебе на Интер:tv:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
сега гледав хајлајтс и пречки стативи никако гол овие 2 шута 2 гола,Маркез труп да играше Пујол сигурно немаше да примиме 2 гола,Педро даде 2 гола до сега и се дигна до небо требаше Иниеста таму Кеита во средина,друго нема да коментирам.
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
slabo so almeria slabo so valensija najslabo so rubin....e so e rabotata svarno neznam,dali ide mala kriza vo timot ke vidime sega so sosiedat na nou kamp
a i na messi neznam so mu se slucuva slabo so argentina igrae a eve sega slabo i so barsa igrae
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Hmm prviot gol ni nasteti mnogu...

Marquez ne bese na nivo kako samo go pominuvaa.

A i sreka nemavme toa e sega nema sto da se pravi....2 pati preckata bese pogodena,a i sutot na Ibra od sloboden udar sto go upati bese bomba malce nedostigase da ja skine mrezata :)

Ibraaaa....se poveke i poveke se vklopuva vo timot...da be imaat pravo NAJPROMASEN TRANSFER E!!

slabo so almeria slabo so valensija najslabo so rubin....e so e rabotata svarno neznam,dali ide mala kriza vo timot ke vidime sega so sosiedat na nou kamp
a i na messi neznam so mu se slucuva slabo so argentina igrae a eve sega slabo i so barsa igrae
Ne goche greska si..spored mene najslabo so valensia igravme a so rubin dobri bevme!
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Хаха свршија овие од Реал Мадрид xD
 

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
Не можат на успесите на своите екипи се радуват, затоа ќе се радуват на неуспех на барса еднаш годишно :vozbud:
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
Инаку на натпревартот Рубин имаа ОГРОМНА среќа , имавме многу шанси пречка на Ибра и статива на Туре.Но тоа е фудбалот, да се надеваме дека од оваа ,,криза" по која уствари ништо не сме загубиле 1-ви сме во Шпанија и 1-ви сме во групата брзо ќе излеземе т.е уште во натпреварот со Сарагоса.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Неможе стално срека да ве прати мораше да паденте на земја
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
Ne goche greska si..spored mene najslabo so valensia igravme a so rubin dobri bevme!
abe moze dobri bevme ama mene igrata ne mi se svigjase neznam zosto
a i nekako imam predcustvo deka site timovi go naucija nacinot na igra na barsa i gi citaat igracite na barsa so sakat da napravat,mnogu akcii ni sprecija igracite na kazan a isto taka bese i so valensija
mislam deka mora da se smene malku nacinot na igra inaku ne citaat site vike
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Иначе стварно преку к*р од вакви екипи, екипи кои поминуваат 2-3 пати противничка половина, екипи кои имаат 2 шута кон голот и воедно даваат 2 гола :tapp:, е више стварно ме фаќа серка од овие екипи, + среќа ич.

Во целиов муабет добро е што и Интер изигра нерешено па си остануваме на првото место а и игравме далеку подобро одколку со Валенсија

Него Меси последниве утакмици нешто слабо. Дали се работи за преголем замор, дали има мал пад во формата, дали е добро чуван, се надевам сетоа тоа ќе биде набрзо надминато.

И да, Анри фали на левата страна и тоа многу а освен Педро и Бојан покажа слаба партија.
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Не бевме добри... немавме добра игра... се знае дека кога играме со тој среден ред ГАЗИМЕ!!! Денеска од тројцата во средината само Чави беше добар... никој друг... немавме толку иновација во играта, немавме толку креативност. Меси висеше позади напаѓачите цел натпревар... мислам дека е време да се врати десно малку... онаму каде што прави најголема штета. Со враќањето на Анри мислам дека ќе се врати стабилноста во играта али не ми се допадна тоа што игравме без иновативност.

Ме радува тоа што Пеп е многу интелегентен, го однесе концептот на Кројф на сосема друго ниво и ако треба да се извлекува поука тогаш тоа ќе биде од овој натпревар. Нема веќе да има било какви киксови во ЛШ.:smir:
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
од формирањето на новиот формат на ЛШ(после кпк) никој ја нема одбрането титулата... баш ме интересира дали Барса ќе биде таа што прва ќе го стори тоа
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom