Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Не го избркаа Интер, сам сакаше да си отиде, сакаше нови предизвици и сметаше дека со Барса ќе има најголеми шанси за освојување на ЛШ.
Ибра за сега статистички е одличен, му треба уште време да се уигра подобро со Меси, Чави, Иниеста но до сега е и повеќе од одлично.

Што се однесува за Робињо, таков профил на играч не сакам во Барса од едноставна причина што е премнигу себичен и не е тимски играч, но од друга страна дечкото поседува одличен дриблинг, брз е, знае сам да си створи шанса за гол како и да отвори простор за другите играчи и под водство на Пеп можеби ќе го даде за Барса тоа што ќе се бара од него.
Значи јас сум ЗА негово доаѓање во Јануари но само како ПОЗАЈМЕН играч.:smir:
Ок погрешно јас се изразив. Ибра сакаше да си оди, па плус со оглед на тоа дека и Ето отиде во Интер, беше повеќе од јасно дека тој ќе дојде кај нас. А за Робињо во право си до некаде, знае да биде себичен на моменти, но мислам дека Пеп и тоа како знае да направи Робињо да игра со остатокот од тимот, плус и он не е толку мутав знае дека покрај себе го има најдобриот играч на планетава, најдобриот тандем во средниот ред, потоа тука е Ибра кој покажува одлични играчи.
А и порано кажав и јас сум за тоа Робињо во јануари да се донесе како позајмене играч со можност во јуни да се продолжи договрот.
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
За натпреварот со Валенсија мислам дека Пеп ке му даде шанса на Педро.Не знам колку ке е подготвен Анри , а Педро се повеќе стекнува верба кај Пеп и мислам дека ке добие шанса.
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
ne veruvam deka nema da se snajde robinjo vo barsa
a eve se povike i povike vriat informacii deka od januari ide vo barsa

i merak mi e vecer messi da nacuka edno golce
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.830
Поени од реакции
490
За натпреварот со Валенсија мислам дека Пеп ке му даде шанса на Педро.Не знам колку ке е подготвен Анри , а Педро се повеќе стекнува верба кај Пеп и мислам дека ке добие шанса.
Не сум сигурен но мислам Анри дека ви е спремен играше за франција направи неколку асистенции, мислам дека е спремен:smir::helou:
 

$KOSTA$

Каталонец !!!
Член од
18 април 2007
Мислења
220
Поени од реакции
4
Избран е тимот на светот за 2009 година.
Во избор на британскиот фудбалски магазин "4-4-2" избран е најдобриот тим за 2009 година.

Магазинот ги избра најдобрите 100 фудбалери на годината, а на првата позиција е Меси пред Кристијано Роналдо, а потоа следат уште двајца фудбалери на Барселона, Иниеста и Чави.

Според магазинот "4-4-2" најдобриот тим на светот во 2009 година изгледа вака: Касиљас - Мајкон, Фердинанд, Видиќ, Кол - Роналдо, Иниеста, Чави, Меси - Торес, Виља.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
abe cim Pep go saka Robinho togas ima nesto zosto go saka...a na pozajmica go bara sto znaci da vidime kako ke se vklopi...ako ne se vklopi vo juni ke mu kazeme CAO!
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Пике постигна гол за Шпанија:vozbud:
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Според мене треба да го доведеме Робињо,од овие причини:
-има играно во Шпанија и е колку-толку запознаен со стилот на игра
-Пеп во неколку наврати изјави дека сака добро техничко поткован играч на позицијата лево крило(читај меѓу редови)
-Робињо има многу сличен стил на Рони(не велам ист because hes unique),а тоа значи.....

Некои велат дека ке игра само за пари,не велам не,ама некако му гори под ноктите да игра вс. Реал од Задрид и да даде гол!

п.с.
Неможат сите да играат со срце за Барса
бидејки не се тие:Чави,Меси,Иниеста,Пике,Пујол...
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
Браво за Пике стварно е :zver: А да се надеваме дека и Меси ке постигне вечерва гол и ке и докаже на аргентинците кој е No1 :smir:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
braVOOO PIquee...samo prodolzi da dades golovii pa po potreba ke igras i napagjac
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom