Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Ако нека го критикуваат утре кога ќе шибне 2 гола ќе го фалат така е тоа во фудбалот ако играш добро најдобар си ако играш лошо одма те критикуваат.

П.С он шутна при последниот гол.:hmm
 
P

pepito*

Гостин
http://www.sport.es/default.asp?idpublicacio_PK=44&idioma=CAS&idnoticia_PK=652443&idseccio_PK=805
kolku so mozam da svanam od spanskiot jazik iniesta ke go nema 4 meseci,ili vo nesto drugo e rabotata
Епа тогаш стварно ти оди јазикот:baeh:

Пишува дека влегувањето на Иниеста во првиот состав против Босна е непотребен ризик,колку што знам јас шпански
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
http://www.sport.es/default.asp?idpublicacio_PK=44&idioma=CAS&idnoticia_PK=652443&idseccio_PK=805
kolku so mozam da svanam od spanskiot jazik iniesta ke go nema 4 meseci,ili vo nesto drugo e rabotata
Среќа не ти иде шпански од памет ме извади.:)
Пишува дека Иниеста не е 100% спремен и голем ризик е да игра на натпреварот и да ја обнови старата повреда поради која не играше 4 месеци.:helou:
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
aahahahahaa
epa i jas se izvadiv od pamet:vozbud:
samo toa 4 meseci go svanav i odma pametot mi otidi tamu deka e povreden i deka ke go nema 4 meseci:vozbud:
 

$KOSTA$

Каталонец !!!
Член од
18 април 2007
Мислења
220
Поени од реакции
4
хаха гоче ме исплаши човек, уште тоа ни фале сега да го нема 4 месеци:pos2::pos2:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Луѓе немојте овака да ми правите, мислам дека срцето ми застана на неколку секунди. Уште тоа ни требаше сега Иниеста да се повредеше на 4 месеци:pos2:
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Chygrynskiy regresó al grupo:smir:

И Чигрински се врати на тренинзите, ова е многу добра вест со оглед на тоа дека Пујол имаше мала повреда кога играше со Шпанија. Мислам дека е добро да го имаме Чиги за натпреварот против Валенсија, иако мислам дека нема да стартува во така тежок натпревар.

Инаку сега читав дека е можно Виља да биде спремен за натпреварот против нас:vozbud: Тогаш ќе има огномети:vozbud::vozbud:
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Абе goche срцето ми застана коа прочитав шо си напишал!
Иначе супер шо се вратил Чиги на тренинзи
Составот за со Валенсија:
Викец
Алвес
Пике
Маркез
Абидал
Јаја Туре
Чави
Иниеста
Меси
Ибра
Анри
:smir:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Ќе игра капитенот.:smir:
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
haahah
kako so gledam na site od vas srceto mu zastanalo,i mene mi zastana koga go procitav toa 4 MESECI(samo toa go svanav):pos2:
a inaku ima sansi da se vrate villa,ke bese poarno da ne igrase ali aj taa e
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Мислев дека денеска ќе се знае дали ќе игра Чави со Валенсија ама сега прочитав дека сеуште е неизвесно и утре по пат на серија тестови ќе се види и одлучи дали ќе игра во сабота или не.:toe:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Мислев дека денеска ќе се знае дали ќе игра Чави со Валенсија ама сега прочитав дека сеуште е неизвесно и утре по пат на серија тестови ќе се види и одлучи дали ќе игра во сабота или не.:toe:

ako podobro poveke testovi otkolku da se rizikuva!
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
haahah
kako so gledam na site od vas srceto mu zastanalo,i mene mi zastana koga go procitav toa 4 MESECI(samo toa go svanav):pos2:
a inaku ima sansi da se vrate villa,ke bese poarno da ne igrase ali aj taa e
Абе за нас ќе беше подобро Виља да не игра, ама за утакмицата и тоа како ќе биде подобро Виља да игра. Има да прска таа утакмица, само незнам дали ќе можам да ја гледам:tapp:
П.С. Гоче брат одсега немој да преведуваш нито од шпански шо е. За општо добро е ова:vozbud::pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom