Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

tufekciev

Барсa <3
Член од
6 февруари 2009
Мислења
2.242
Поени од реакции
802
Робињо :zver:.

Јас лично многу сакам да дојде кај нас оти знам дека има квалитет дечкото, додека Анри е добар но веќе е стар и како што кажа messi the best игра без мотивација, а овие другиве немаат искуство за разлика од него..

:smir::smir::smir:
 
Член од
25 јули 2009
Мислења
142
Поени од реакции
64
И јас би сакал Робињо да го видам во дресот на Барса,звер, играч што решава утакмици со еден потег.Според мене во следните неколку години многу повеќе би имал корист за Барса октолку Педро или Џефрен.
 
P

pepito*

Гостин
Робињо е повреден затоа не игра.И боље Мата да го доведеме отколку Робињо кој игра само за пари.
Епа дека е повреден,Белами и Тевез го искористија тоа време-тие ќе се борат за првиот тим крај Адебајор,Мата е многу подобро решение-репрезентативец на Шпанија,ама Валенсија не верувам да го даде
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Робињо е еден обичен платеник не ни треба.Педро е ѕвер и мислам дека одлично ке го замени Анри.
Имаме еден таков во тимот... ако запнале толку по Робињо, ќе го донесат и нема да им пречи тоа што е платеник. Цел свет знае дека Ибра игра за пари овде, па додека постигнува голови и прави акции и клубот зема пари од дресови... никој не го интересира зошто игра кај нас.:smir:

Имаме ние доволно играчи кои играат во клубот од срце и душа... таквите ретко се раѓаат, a пак да имаш играчи од светска класа што играат за тимот со срце, е тоа е вистинска реткост. Но за да останеме на врвот треба да се доведат и други светски играчи, кои за жал неможат да бидат со таков карактер и такво размислување како овие нашите од кантерата.:smir:
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
мата е многу подобро решение од колку робињо,но знаеме дека валенсија нема шанси да го продаде мата
робињо и јас сакам да дојде во барса,се мислам дека одлично ке се снајде во барса
анри сега за сега според играта како да не му се игра фудбал,а кога ке има замена мислам дека и тој самиот ке се подобри за да не му го земат местото во првите 11
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Ako neka go donesat Robinho prvo kako pozajmen igrac pa posle ako se pokaze neka go zadrzat ako ne togas PRIJATNO! Sepak Robinho pokraj vakvi igraci moze da blesne!
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Робињо е повреден затоа не игра.И боље Мата да го доведеме отколку Робињо кој игра само за пари.
Робињо е еден обичен платеник не ни треба.Педро е ѕвер и мислам дека одлично ке го замени Анри.
Абе сега платеник ли бил, со срце ли играл тоа моментално е најмлаку важно. Ние имаме играчи кои играт со срце за Барса и кои уште долго време нема да ја напуштат Барса. Според мене Робињо мислам дека одлично ќе се снајде во Барса и дека ќе игра што е можно подобро само за да им покаже на Реал дека направија грешка што го пуштија нда си отиде во манчестер Сити, а ако случајно биде тапа фино лепо во јуни ќе му кажеме чао-пријатно и онака ќе дојде само на позајмица.
Мата можеби е подобро решение, ама моментално Валенсија нема шанси да го пушти да си оди, со оглед на тоа дека се натпшреваруваат и во Европа лигата, па најмалку што им треба нив е да си ги продаваат најдобрите играчи:toe:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.529
Поени од реакции
14.210
Абе сега платеник ли бил, со срце ли играл тоа моментално е најмлаку важно. Ние имаме играчи кои играт со срце за Барса и кои уште долго време нема да ја напуштат Барса. Според мене Робињо мислам дека одлично ќе се снајде во Барса и дека ќе игра што е можно подобро само за да им покаже на Реал дека направија грешка што го пуштија нда си отиде во манчестер Сити, а ако случајно биде тапа фино лепо во јуни ќе му кажеме чао-пријатно и онака ќе дојде само на позајмица.
Мата можеби е подобро решение, ама моментално Валенсија нема шанси да го пушти да си оди, со оглед на тоа дека се натпшреваруваат и во Европа лигата, па најмалку што им треба нив е да си ги продаваат најдобрите играчи:toe:

Да те исправам само, Реал не го продаде Робињо, тој самиот си побара трансфер, затоа што е желен за пари.

Иначе Робињо е топ играч, кога дојде во Реал еден од најомилените играчи ми беше, но откога замина за пари, ми стана еден од поомразените, но не ги оспорувам неговите квалитети. Криво ќе ми биде ако дојде кај вас. :)
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
па нормално дека ке си замине кога цело лето се зборуваше дека реал го сака роналдо,и за него ке немаше место во тимот на реал ако дојдеше роналдо
но реал остана и без роналдо и без робињо:pos2:
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.830
Поени од реакции
490
Вистина е дека робињо си замина за пари ама и при крајот на сезоната Шустер се почесто и почесто го седеше на клупа тоа и мислам дека беше најголемата причина поради која замина :smir:
 

$KOSTA$

Каталонец !!!
Член од
18 април 2007
Мислења
220
Поени од реакции
4
Како да го подзаборавивте Бојан:wink: а искрено не го сакам Робињо многу, но кој не прашува нас што сакаме, ако решил Пеп да го донесе тогаш нека дојде, па ќе видиме како ќе се покаже и дали ќе го задржиме или ќе го вратиме назад во Манчестер.:smir::smir:
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Денес мислам дека ќе се знае дали Чави ќе биде подготвен за натпреварот со Валенсија а да се надеваме и дека Иниеста утре нема да игра против Босна за да се избегне секаков ризик од повреда.:smir:

p.s. Video of the Day: The Birth Of A Legend
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Ама рака на срце до некаде се и во право. Ако ги гледаше натпреварите на Аргентина, еднсотавно Меси неможе да достигне ни 50% од она што тој го прикажува во Барса. За разлика од барса во репрезентацијата игра многу слабо, како да не е истиот човек.
А поарно за нас да не игра за репрезентацијата да се избегне не дај боже некаква повреда.

Стрип
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom