Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
We Will Never Forget

#
Одлично видео брат.

Мило ми е што и Анри успеа да освои лига на шампиони откако претходно токму Барса му го зема пехарот. :)

А за Фабрегас, баш би било супер да се врати дома.
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958

А за Цеск... ќе се врати, познато е одамна, само прашање на време е кога тоа ќе се случи.:smir:
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Oct 28 -> Barcelona vs. Cultural Leonesa во Copa del Rey. Еве шанса за Џеф , Гаи , Тиаго, Џони , Муни и компанија да покажат што знаат. :helou:

П.С. Натпреварот со Валенсија е поместен за сабота 22.00 h :wink:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Oct 28 -> Barcelona vs. Cultural Leonesa во Copa del Rey. Еве шанса за Џеф , Гаи , Тиаго, Џони , Муни и компанија да покажат што знаат. :helou:

П.С. Натпреварот со Валенсија е поместен за сабота 22.00 h :wink:
da sigurno Pep ke im dade sansa na pomladite...
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Ако дојде Робињо Анри ќе треба да е на клупа цела година а Педро ќе не може да се развива така да не ни треба Робињо нас ни треба Фабрегас :).
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
abe robinjo bas i ne e nekoj los izbor,spored mene dobar igrac e i mislam deka dobro ke se snajde vo barsa
ne veruvam deka pep ke mu dozvoli da izigrava deka e nekoj si koj znae so
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.758
Поени од реакции
9.923
Незнам не ми се допаѓа Робињо како играч. Досега ништо посебно немам видено од него. Доколку дојде, се надевам дека ќе ме демантира но според мене во моментов има подобри леви крила од него (Пероти мислам дека беше од Севиља, дечкото е 21 година ако не се лажам, го наседна Диего Капел на клупа).
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Ако дојде Робињо Анри ќе треба да е на клупа цела година а Педро ќе не може да се развива така да не ни треба Робињо нас ни треба Фабрегас :).
Да дреме на клупа покрај Чави и Ињеста и поред уште неколку добри млади мидфилдери ко Бускетс или Педро рецимо...?!

Остајтего чоекот раат, ја незнам што толку сте запнале... ја имате најдобрата средина. Ако гледаме малце логично на работите, јасно ќе ви/ти биде дека Фабрегас најдоброто од него ќе го остаи во Арсенал а 2-3 години пред да ја заврши кариерата ќе си отиде таму од кај што беше земен.

Денес у фудбалов све е могуче.. што знам али не гледам причина да замине од Арсенал/ и да оди у Барса(каде што би немал ни пола од минутажата што ја има у Арсенал) у наредни 3/4 години.
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Да дреме на клупа покрај Чави и Ињеста и поред уште неколку добри млади мидфилдери ко Бускетс или Педро рецимо...?!

Остајтего чоекот раат, ја незнам што толку сте запнале... ја имате најдобрата средина. Ако гледаме малце логично на работите, јасно ќе ви/ти биде дека Фабрегас најдоброто од него ќе го остаи во Арсенал а 2-3 години пред да ја заврши кариерата ќе си отиде таму од кај што беше земен.

Денес у фудбалов све е могуче.. што знам али не гледам причина да замине од Арсенал/ и да оди у Барса(каде што би немал ни пола од минутажата што ја има у Арсенал) у наредни 3/4 години.
Очигледно слабо ја следиш Барселона и слабо си запознат со ротациите на Пеп.

Замена за Чави во тимот НЕМАМЕ... а овој би требало да биде токму тоа... Иниеста е на нешто повисоко ниво од Цеск, подобар техничар е и може да игра на крилна позиција... Бускетс е млад и игра како деструктивец (оваа сезона не ја започна баш брилијантно), а Педро игра крило. Така да не гледам зошто Фабрегас не треба да се доведе во тимот.

И ако замине кривицата барајте ја во него... секогаш изјавува дека сака да се врати во Барселона, во клубот каде што ги научил основите на убавата игра:smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom