Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
eh Riquelme i Saviola nikogas ne mozea da se pokazat vo BARCA!
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Денес му е роденден на Златан... полни 28 години. Да се надеваме дека во 20:00 ќе биде расположен за игра :vozbud:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Ај нека му е среќен роденденот на Златан и вечер да направи 6/6.
Тимот за вечер мислам дека би бил овој: Валдес, Алвес, Пујол, Маркез, Абидал, Туре, Чави, Иниеста, Меси, Ибра и Педро

П.С. Гледам дека сеуште се занимаваме со легендиве наши па ајде и јас да го ставам играчот кој заедно со Ривалдо и Клајверт за време на таа генерација сум го сакал многу.
Филип Коку
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
И Кварезма играше за нас едно време баш кога си отиде Ривалдо,а Роналдињо уште не беше дојден т.н смена на генерации и тогаш ни беше најслаба сезона откако ја пратам Барселона,ама се трудеше он ама не бива сам,после растураше во Порто отиде во Интер па не му иде очигледно не е за големи тимови играчот.

П.С Рочембак беше убица со Мота едно време.:tv:
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
Рочембак исто ми беше еден од поомилените а многу го сакав и Овермарс :)
 
P

pepito*

Гостин
Да,да го памтам голот,пред да биде постигнат,Ливерпул не ни ја зеде топката едно долго време,со одлични додавања владеевме на теренот,негде на почетокот на блескавата кариера на Чави
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Vecerva ocekuvam rutinska pobeda

Moj tip: 3:0
Дај бе не ми баксузирај овака 4+ ја пишав:jaj:
Инаку и според мене вечер мораме да одиме на рутинска победа па со оглед дека утре Реал има големи шанси да не победи да останеме сами на првото место:smir:
Тип за вечер 4:1
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Дај бе не ми баксузирај овака 4+ ја пишав:jaj:
Инаку и според мене вечер мораме да одиме на рутинска победа па со оглед дека утре Реал има големи шанси да не победи да останеме сами на првото место:smir:
Тип за вечер 4:1
Brisi go toj eden gol na Almerija!!! :pobeda:
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Ајде нека му е среќен роденденот на Златан пред се, да се надеваме дека ќе биде расположен за игра и да постигне 6 од 6. Вечерва очекувам петарда не верувам дека ќе имаме потешкотии со Алмериа и би требало да излеземе со овој состав:
Валдес, Алвес, Пујол, Маркез, Абидал/Максвел, Туре, Чави, Кеита, Анри/Џефрен, Меси, Ибра.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom